İçeriğe geç →

All in Seo Pack, SEO Eklentisi

Dünyanın 1 numaralı ücretsiz web sitesi yazılımı olan WordPress, çeşitli eklentiler ile güçlendirilerek fonksiyonları güçlendirilir. Eklentisiz bir WordPress sitesi, size bekleneni veremeyebilir. Ancak ihtiyacınıza uygun eklentileri kurup, web sitenizi güçlendirdiğiniz zaman, hayal gücünüzü zorlayan muhteşem web sitelerine sahip olabilirsiniz. All in Seo Pack, bu eklentilerin en sık kullanılanlarından biridir. WordPress sitelerinin olmazsa olmazıdır. Web sitelerinizin arama motorları ile uyumlu bir hale getirir ve SEO ayarlarınızı otomatik olarak yapar. Üstelik bu hizmet için her hangi bir ücret ödemenize de gerek yoktur. Ücretsiz sürümü, neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek durumdadır. Pro versiyonu ( ücretli sürüm ), ileri düzey seçeneklere sahiptir. Aşağıdaki başlığımızda, bu konuya da değineceğiz.

WordPress Seo Eklentileri

WordPress resmi sitesinde yer alan eklentiler bölümünde, onlarca kategori arasından binlerce ücretli – ücretsiz WordPress eklentileri bulabilirsiniz. Bu eklentiler, yazılımcılar tarafından hazırlanıp kullanıcıların hizmetine sunulur. Hazırlanan eklentiler, bazı onay süreçlerinden geçtiği için güvenlidir. Ancak bazı istisna durumlarda, web sitelerinize zarar verebilecek eklentiler de olabilmektedir. En çok tercih edilen eklentilerin başında, WordPress Seo Eklentileri gelir. Hiç şüphesiz, en bilinen ve en çok tercih edilenlerin başında ise All in Seo Pack eklentisi gelir.

All in Seo Pack Kullanımı

Michael Torbert adlı yazılımcı tarafından hazırlanan ve şu an 2.10.1 sürümü yayında olan All in Seo Pack eklentisini ücretsiz olarak yükleyebilir ve saniyeler içerisinde WordPress sitenize entegre edebilirsiniz. All in Seo Pack kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Eklentiler bölümünden All in Seo Pack seçeneğini seçip, genel ayarlara girerek, tüm ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Genel ayarlar bölümünde yer alan ayarlar, genellikle standart ayarlardır. Bu bölümde yapacağınız işlemden emin değilseniz, lütfen seçili olan seçenekleri bırakın. İkinci sırada yer alan Ana Sayfa Ayarları bölümü, işlem yapmanız gereken önemli bir bölümdür. Web sitenizin başlığı, açıklaması ve anahtar kelimeleri bu bölümde ayarlanır.

Belirlenen karakter limitlerine göre boşlukları doldurunuz. Başlık Ayarları adlı bölümde ise, sayfalarınızın SEO ayarlarını yapabilirsiniz. Arama motorları tarafından indekslenen sayfalarınızın nasıl ve ne şekilde indeksleneceğini bu bölümden belirleyebilirsiniz. Ayrıca 404 sayfanızı ve anahtar kelimelerinizin düzenini de yine bu bölümden ayarlayabilirsiniz. Görünüm Ayarları kısmında ise yazı ve sütun ayarlarınızı yapabilirsiniz. Web Yöneticisi Doğrulama bölümü, bazı webmaster araçları servislerinin teyidi için hazırlanmıştır. Bu bölüme ekleyeceğiniz kodlar ile çeşitli servislerde web sitenizi onaylayabilirsiniz. En dikkat çeken bölüm ise, kesinlikle Google Ayarları adlı bölümdür.

Google analytics kodunuz ve çeşitli Google servislerinin takibi bu bölümden yapabilirsiniz. Noindex Ayarları kısmı ise, biraz daha gelişmiş seçeneklere sahip olduğu için, ileri düzey ayarlardır. Bu bölümde ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, Eklentiler bölümünde yer alan Yardım sayfasına göz atmanızı tavsiye ederiz. Gelişmiş Ayarlar ve Anahtar Kelime Ayarları adlı bölümler ise, All in Seo Pack eklentisinin son iki özelliğidir.

All in Seo Pack Artılar & Eksiler

2007 yılından beri yayında olan All in Seo Pack, 1 milyondan fazla kullanıcı tarafından yüklenen muhteşem bir eklentidir. Artıları çok fazla olsa da, az da olsa eksileri vardır.

Artıları

Ücretsiz sürümü tüm ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılamaktadır. Kullanımı pratik ve yeni başlayanlar için uygundur. Ara yüzü kullanıcı dostudur.

Eksileri

Pro versiyonu 1 site için 57 dolardır. Oldukça pahalı olan pro versiyonu, açıkçası pek fazla fark içermiyor. Google servisleri ve sosyal medya entegrasyonu kullanmak istiyorsanız, ücretli sürüme geçiş yapabilirsiniz.

Kategori: Eklentiler SEO

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir