WordPress sitenize yeni bir göz atın.

Ayda 2,985 Dolar Kazandıran Bir Niche Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

0

Eğer Niche web sitelerin nasıl oluşturulduğu konusunda öğrenmeye başladıysanız, başlamak için ihtiyacınız olan tek kaynağa adım attınız.

Bu gün sizlere, kendi niche web sitesi aracılığı ile paranızı kazanmanızı sağlayacak sitenin oluşturulması için gerekli rehberliği yapacağım. Bu rehber doğrultusunda kendi niche web siteniz sayesinde beyin fırtınası yapmayı öğrenecek ve Google’da üst sıralarda yer alacaksınız.

Görüyorsunuz, 2005 yılında kendi niche sitemi kurdum (10 yıldan fazla oldu) ve o zamandan beri bu tarz web sitelerini oluşturmaya devam ediyorum. Niche Pursuits adı verilen yerde yer alan kendi bloğumda buna dahil. Özelliklerim hakkında buraya tıklayarak bu konu hakkında daha fazla bilgi elde edebilirsiniz. Bununla birlikte bu rehberin sizin Niche web siteniz için gerekli olan tek rehberin bu rehber olması konusunda kendimi çok öz güvenli hissediyorum.

Ben size bilgiyi vereceğim, sizin yapmanız gereken şey kendi eforunuzu eklemek olacak.

2011 yılında kendi işimden istifa ettim. Çünkü niche web sitelerim ayda 10 bin dolardan daha fazla para kazandırıyordu! Peki bu tarz şeyler hala işe yarıyor mu? Kesinlikle!

Kanıt olarak, geçen sene kurmuş olduğum ve geçen ay 2,985 dolar kazandırmış olan sitemi gösterebilirim! Bu siteler ile iyi para kazanmak için potansiyel hala %100 olarak geçerli ve size nasıl olduğunu göstereceğim.

Uyarı! Bu makale OLDUKÇA uzun bir makaledir ve içerisinde pek çok video içeriği ile kaynaklara linkler vardır. Her şeyi öğrenmek için, bu sayfaya tekrar geri gelerek sık sık bu videoları izlemeniz ve de kaynakları tekrar okumanız gerekmektedir. Her şey bu sayfada yer almaktadır… yalnızca hepsini anlayabilmek için biraz zamana ihtiyacınız olacak.

Haydi başlayalım!

Son Günlerdeki Sonuçlar

Ayrıntılara geçmeden önce, biliyorum ki bazı gerçek sonuçları görmek isteyebilirsiniz. Hatırlayın, bu sonuçlar size otomatik olarak gelmeyecektir. Böyle sonuçlara ulaşabilmek için mutlaka zamanınızı ve çabanızı ortaya koymanız gerekmektedir.

Sizinle geçen ay sitenin yapmış olduğu kazancı gösteren sitelerimden sadece bir tanesinin ekran görüntülerini paylaşacağım. Daha sonra, bu sonuçlara nasıl ulaştığıma dair detayları da paylaşacağım. Ama daha da önemlisi umut edilir ki bu sonuçlara sizin kendi siteniz için nasıl ulaşabileceğiniz paylaşacağım.

Diğer İlgili Kazançlar:

Bu site aynı zaman fazladan 66.08 dolar kazanç elde etmiştir.

Bu niche web sitesinden elde edilmiş olan toplam kazanç: 2,985.26 dolardır.

Şimdi sizin önünüze cazip havucu attığıma göre, bunun gerçekten nasıl olacağı görmek için bu sitenin nasıl yapıldığına göz atalım.

Kısa Genel Bakış

Aşağıda bulacağınız bu koca rehber  kendi niche web sitenizi oluşturmanız için bilmeniz gereken her bilgiyi içerecektir. Bununla birlikte burada çok fazla içerik var. Bu nedenle sürece kısa bir genel bakış sağlamak yerinde olacaktır.

Bu başarılı niche web sitesinin ardında yatan bütün fikir Google’da yüksek sıralama yapabilen hedef nichei bulmaktır. Bu niche seçilmiş olan niche ile ilgili bir çok anahtar kelime içermektedir. Daha sonra ücretsiz olan bu trafiği diğer bağlantılı linkler ile (Google ya da Amazon) ya da kendi ürünlerinizin sunduğu teklifler ile kazanca dönüştürün.

Bunu en baştan bir niche web sitesi oluşturmak için bir içerik tablosu olarak düşünün:

 • Genel Pazar hakkında ve geniche niche fikirleri hakkında beyin fırtınası yapın.
 • Detaylı bir anahtar kelimesi araştırması yapın.
 • Web sitenizin hangi problemi çözdüğüne karar verin. Siteniz diğerleri arasında nasıl göze çarpacak?
 • İyi bir domain adı seçin.
 • Sitenizi yayınlayın. İyi bir tema ve logo edinin.
 • Uzun dönemli içerik stratejisi geliştirin.
 • Linki inşa edin.
 • Sosyal medya ve diğer market stratejileri
 • Kazançlarınızı bu liste ile yükseltin.
 • Büyümek için uzun dönem stratejilerinizi de belirleyin.

Önerilen Araçlar

Bu rehber ile birlikte sizlere, niche web sitenizi daha hızlı ya da daha iyi bir şekilde kurmanıza yardımcı olacak birkaç tane software aracından bahsedeceğim. Benim kullanmış olduğum bu araçlar öneridir, hepsinin kullanılması şart değildir.

 • Kendi sitenizi yayınlamanız için Bluehost.com
 • Domain adınızı satın almanız için NameCheap.com
 • Anahtar kelime araştırmanızı daha hızlı ve daha kolay yapmanız için LongTailPro.com
 • Rakip analizi yapmak için ve daha fazla anahtar kelime araştırması için SEMRush.com
 • Kullanımı kolay ve harika görünen WordPress temaları için Thrive Themes
 • E mailleri kolay ve etkili bir şekilde yakalamak için Thrive Leads. Aynı zamanda aynı amaç için LeadPages i de kullanabilirsiniz.
 • Otomatik e mail yanıtlayıcı sağlayıcı için Aweber.com. Bu e mail listenizi yönetmeniz için basit bir yöntemdir.

Niche Nedir? Ve Niche Web Sitesi Nedir?

Birkaç yıl önce, bir niche web sitesinin ne olduğuna dair kendi tanımımı yazdım… İşte ne söylediğim:

Kişiler olarak niche web siteleri hakkında ne düşündüğümü açıklığa kavuşturmak istiyorum. Bir niche web sitesi küçük bir web sitesi DEĞİLDİR. İşte, söyledim.

Bence çok fazla insan niche web sitelerinin 10 ya da 20 sayfalık içeriğe sahip olan bir site olduğu anlamına geldiğini düşünüyorlar. Durum kesinlikle böyle değildir.

Niche aslında genel pazarın ya da bir ürünün küçük bir bölümüdür. Bir konu hakkında ya da niche hakkında lazer odaklanması anlamına gelmektedir. Mükemmel bir örnek olarak, ve yalnızca bu şekilde düşünenin ben olmadığımı kanıtlamak için, Wikipedia’da yer alan Niche Pazarını ziyaret edin..

Hatta daha da iyisi, Wikipedia Niche pazarlaması ve web sitesi örneği olarak ESPN.com’u örnek veriyor! Doğru, ESPN.com bir niche web sitesidir. Bu site lazer odağı şeklinde sporlara odaklanmıştır. Tekrar söylüyorum, bu benim verdiğim bir örnek değil, Wikipedia’nın örneği. Evet, bu gerçekten OLDUKÇA büyük bir niche web sitesi fakat tam manası ile bir web sitesi.

ESPN.com her gün bir sürü makale, video ve daha fazla içerik üretir.

Bu örneği yalnızca niche web sitelerinin aslında küçük web siteleri olmadığını kanıtlamak için söylüyorum.

Buna karşın, genellikle insanların sporların dışında daha dar kapsamlı konulara odaklanan niche siteleri olduğunu düşünmeleri daha yaygındır. Sporlar hakkında daha küçük bir niche web sitesinin konusu hız pateni, Kanada’da curling ya da beyzbol olabilir. Bununla birlikte, yalnızca niche sitesi Kanada Curling’ini konu alıyor diye niche web sitesinin küçük bir niche web sitesi olması zorunluluğu yoktur. Mantıklı geliyor mu?

Yani, bir niche web sitesi bir konunun alt konusunu kapsayan her hangi bir pazarın konusu olabilir. Niche web sitesi bir sayfalık bir site de olabilir, milyonlarca sayfa içeriği olan bir web sitesi de olabilir. Bu site hala bir niche web sitesi olacaktır.

Şimdi sizlere niche web sitesini nasıl gördüğümü netleştirdiğime göre, niche sitesinin nasıl inşa edilmesi gerektiğini gösteren ilk basamağa bakalım.

 1. Niche Fikirlerini Beyin Fırtınası Yapın

Birkaç ay önce, Niche sitesi projesi 3.0 adı verilen bir şey başlattım. Bu projenin ana fikri 3 koç içindi (jake, Perrin ve ben). Üç koç olarak daha önce hiç niche web sitesi kurmamış olan 3 öğrenciyi eğitmek esas alındı. Bu niche web sitesinin en az ayda 500 dolar kazandırması gerekiyor.

Başarılı bir niche sitesi kurmak için iyi bir niche hedefi seçmek gerekiyor. Bu, hangi genel konu hakkında ilgili olduğunuz ve hatta daha da iyisi ne kar getirebildiği ile alakalı bir seçimdir.

Başarılı bir niche sitesi nasıl görünür?

 • Seçilmiş niche sitesi konusu hakkında okuyucularına ve müşterilerine yanıtlar ve çözümler sunar.
 • Niche siteniz eninde sonunda çok düşük rakibi olan anahtar kelimelere sahip yüzlerce makaleye sahip olacak.
 • Siteniz yalnızca tek bir anahtar kelimeyi hedef almamalıdır… hepsini hedef almalıdır!
 • Küçük başlayın, başarı devam ettikçe büyüyün.
 • Düşük arama hacmine sahip anahtar kelimeleri aramaktansa belirli soruları yanıtlamakla ilgilenin.
 • Ana trafiğin kaynağı Google olmalıdır.
 • Bazı makaleler ‘sütun’ makalelerdir, diğerleri ise yalnızca küçük yanıtları içerir.
 • Sosyal trafikten faydalanılacaktır; bu niche bağlıdır.
 • EMD’ler ve link kısaltmaları yerine markanın kimliğinin inşası önemlidir.
 • Uzun adeli hedef büyük bir e mail listesi oluşturmaktır. Bu liste sizin kendi ürünlerinizi satmaya yarayacak.
 • Niche sitesi örnekleri: http://survivallife.com/ ve http://www.outdoorgearlab.com/ ve http://hydrationanywhere.com/

Anahtar Kelime Örneklemesi İle Bir Niche Seçin

Niche sitenizin başarılı olması için anahtar noktalardan bir tanesi web site anahtar kelim araştırmasıdır. Geçmişte anahtar kelime araştırması ile ilgili yazmıştım. Buna karşın, burada ana fikir, Google’da çok fazla rekabet bulunmayan aranan kelime kalıplarını seçerek daha çok ve daha hızlı bir şekilde Google’da yer almanızdır.

Anahtar kelime araştırmasının her özelliği için kendi oluşturmuş olduğum Long Tail Pro adlı programın kullanılmasını öneriyorum.

Anahtar kelime örneklemesi sayesinde, basit bir şekilde seçmiş olduğunuz potansiyel nichein düşük rekabete sahip olup olmadığını kararınızı vermeden ÖNCE görmüş oluyorsunuz.

 • Dondurma örneklemesi gibidir: Çok küçük örnekler, sadece nichein nasıl olduğunu anlamak için küçük “tatlar”.
 • 10 tane girdi ya da çok hızlı tohum anahtar kelimeleri ( Long Tail Pro kullanarak) girin.
 • Daha spesifik olan anahtar kelimeler daha iyidir.
 • En iyi, gösterimler, nasıl yapılır, veya, altında, için, vs gibi kelimeleri kullanmayı değerlendirin.
 • “Uzun kuyruklu” anahtar kelimeleri ayıklayın. (4 kelime ya da daha fazlası)
 • “En iyi” ve “gösterimler” gibi kelimeleri kullanarak filtreme yapın.
 • 30 KC atında olan anahtar kelimelere bakın.

Web Sitenizin Tıpkısının Aynısını Bulun

 • Eğer Google’da ilk sayfada yer alan sizden daha yeni olan zayıf bir site bulabilirseniz, büyük ikramiyeyi vurmuş olabilirsiniz.
 • “Tıpkısının aynısı” siteler, ayrıca harika anahtar kelimeleri ortaya koyabilir ve başarının mümkün olduğunu hızlı bir şekilde kanıtlayabilir.
 • Domain yetkisi (DA) 25’in altında olan sitelere bakın.
 • 1 yaşından daha genç olan sitelere bakın. (İdeali budur fakat bu bir zorunluluk değildir)
 • Ideal olarak domain yetkisi 25 altında olan ve 1 yaşından daha genç bir site bulacaksınız.

“Tıpkısının Aynısı” Sitelerinizi Analiz Edin

 • com kullanın.
 • Mümkün olan akışın ne tür olduğunu görün.
 • Üst sıralarda yer alan anahtar kelimelerin ne olduğunu görün.
 • Rakiplerinizi görün.
 • Siteniz için vizyonunuzu genicheletin.

Bu İyi Bir Niche Sitesi Mi? Bir Checklist

 • Bu niche sitesi için uzun dönemli bir proje ile ilgileniyor muyum?
 • Kolay bir şekilde 100+ içerik fikri üretebilir miyim?
 • Benim anahtar kelime örneğimden, kaç tane anahtar kelime 30 KC’nin altında?
 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmak bu niche sitesi ve denediğim diğer siteleri için ne kadar kolaydı? (En kolaydan en zoruna göre sıralayın)
 • KC 30 altı kelimelerin altında, ne kadar “zayıf” (tıpkısının aynısı) buldum? (25-0 DA altı, 1 yaşından genç)
 • SEMrush kullanarak, kaç tane daha zayıf siteleri bulabildim?
 • Bu tıpkısının aynısı sitelerin ne kadar trafiği vardı? (SEMRush’ta) (Niche başına en fazla 10 fazlası ile yeterli olacaktır)
 • Bu niche için ürün üretme potansiyeli görüyor muyum?
 • Bu nichei diğerleri arasında ön plana çıkarmak için sıra dışı bir açı düşünebiliyor muyum?

Nicheinizi Seçmek için Bir Ödev

 • 3’den 10’a kadar potansiyel nicheler için anahtar kelime örneklemesi yapın
 • 10 tohum anahtar kelime
 • Filtreleyin ( 4 ya da daha fazla kelime)
 • Bu iyi bir niche mi listenizi tamamlayın.
 • Şimdi düşünün… Hangi niche daha “lezzetli” geliyor?

Nicheinizi Seçmek ve daha derinlemesine bilgi elde etmek için bu kaynaklarda yer alan niche web site koçlarının kaynaklarını okuyun

 • Niche fikirlerini ve genel web sitesi stratejilerini beyin fırtınası yapmak
 • Anahtar kelime örneklemesi ve rakip araştırmasıyla niche nasıl seçilir
 • Perrin’den bir nichein nasıl seçileceğine dair ek koçluk
 • Jake ve Ryan’ın düşük hacimli anahtar kelime analizi ile ek niche araştırması yapıyor
 • Spencer ve Samara’nın koçluğu: Bir nichein nasıl seçileceğine dair daha fazla örnek

Nicheinizi seçerken derinlemesine detaylar için bu videoları izleyin

Aşağıda verilmiş olan rehber videolar size yalnızca BİRKAÇ örneği gösterecek. Eğer yukarıda yer alan taslak sizin için yeterli detayda değilse, bu videolar kesinlikle yeterli olacaktır. Nicheinizi seçmenize yardımcı olması için bu videoları izlemenizi şiddetle öneriyorum.

 1. Detaylı Anahtar Kelime Araştırmasına Başlayın

Şimdi hangi nichein içine girmek istediğiniz hakkında genel bir fikir elde ettiğinize göre, detaylı anahtar kelime araştırması yapmanın vakti geldi.

Anahtar kelime araştırma safhasını daha kolay ve daha hızlı yapmak için Long Tail Pro kullanılmasını öneriyorum. Anahtar kelime araştırması ile ilgili hatırlanması gereken en önemli şey rekabetin düşük olduğu alana yönelmeniz.

Eğer daha düşük rekabetin olduğu anahtar kelimeleri hedeflerseniz, üst sıralarda yer alma ihtimaliniz yüksek rekabetin olduğu anahtar kelimelerde olduğundan daha çok olacaktır. Bu da, genellikle çok düşük arama hacmi olan anahtar kelimeleri seçmeniz gerektiği anlamına gelecektir…ve bu mükemmel olur!

Hedef: Sitenizdeki Her Makalede Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeleri Hedefleyin

 • İlk 6 ay içerisinde 100 tane uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulun.
 • Bu anahtar kelimeleri hedef alan makaleler yazın (Her makale için 1 temel anahtar kelime)

-İkincil anahtar kelimelerin her makaleye nasıl eklenmesi gerektiğini daha sonra tartışacağız.

Neden Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler?

 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kısa kuyruklu anahtar kelimelere göre daha çok aranır.
 • Üst sıralarda çıkması daha kolaydır.
 • Genellikle insanlar satın alma döngüsünde daha uzaktadır.

Yüksek Hacim Gerekli Değildir

 • Web sitenizden para kazanmanın yolları – (NichePursuits.com’da kullanmış olduğum anahtar kelime sitesi) Google’a göre yalnızca ayda 10 arama alıyor.
 • Buna karşın, geçen ay Google’da bu makale 3,791 özgün sayfa gösterimi aldı.
 • Kullandığım anahatar kelime çeşitlemeleri:

Bir siteden para nasıl kazanılır?

Bir siteden para kazanma yolları

Web siteniz ile nasıl para kazanabilirsiz

Daha bir sürü farklı çeşitlemeler…

Kazanan Bir Anahtar Kelimenin Kriteri

 • İlgili
 • Reklamcılar için yüksek rekabet
 • Birkaç anahtar kelime için 1,000’i aşkın arama hacmi, fakat hepsi için gerekli değildir.
 • Google’da düşük rekabet
 • Üst sıralarda yer alan benzer siteler (Zayıf “tıpkısının aynısı” siteler ve diğer niche siteleri)
 • Uzun kalıplı cümlelerin (3 ya da daha fazla kelimeler) genellikle üst sıralarda yer alması daha kolaydır.

Düşük Rekabeti Olan Anahtar Kelime Örnekleri

 • Hayatta kalmak için en iyi bıçak – 9,900 LMS, Yüksek reklam rekabeti, $0.25 CPC, 25’in KC’si, zayıf siteler üst sırada yer alıyor
 • En iyi bahçe makası – 110 LMS, Yüksek reklam rekabeti, $0.65 CPC, KC 27, zayıf siteler üst sırada yer alıyor

Düşük Rekabet Olan Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

 • Long Tail Pro
 • Çeşitli kaynaklardan tohum anahtar kelimeleri girdileri
 • Kendi beyin fırtınanız ile başlayın
 • Anahtar kelime modifiye edicileri kullanın
 • Amazon ve Ebay
 • Wikipedi
 • Niche forumları
 • Google otomatik tamamlayıcılar (Ubersuggests)
 • Google trendleri
 • Diğer niche siteleri

Değerlendirmeniz için Anahtar Kelime Modifiye Edicileri

 • Boşlukları kendi niche ve anahtar kelimeleriniz ile doldurun.
 • En iyi _____________ __________ (Örneğin, “Hayatta kalmak için bıçak”)
 • _____________ ______________ Gösterimleri (“Hayatta kalmak için bıçakların gösterimleri”)
 • ___________ vs. ____________ (“Gerber veya Kabar”)
 • En iyi ___________ markaları (En iyi bıçak markaları)
 • ___________ nereden satın alınır? (Bıçak nereden satın alınır?)
 • ___________ $ altında _____ ($100 altında bıçaklar)

Rekabet Nasıl Analiz Edilir

 • Google’ın ilk sayfası sizin rekabetinizdir
 • 30 tane Anahtar kelime rekabeti (KC) ya da daha azı
 • Düşük domain yönetimi ve sayfa yönetimi tercih edilir (ya da düşük güvenli akış ve kaynak akışı)
 • 30 PA ve DA altında en az 2 sonuç
 • İlgili sayfa başlığı ve içeriği
 • Kaynak domain’i? Alt sayfa idealdir. (Zorunlu değil)
 • 1 seneden daha genç olan siteler idealdir. (Zorunlu değil)
 • 30 aşağısında “meyve suyu sayfası” linkler
 • Bu makale hala rekabeti analiz etmek için uygundur:

https://www.nichepursuits.com/how-to-analyze-the-top-10-google-competition-for-your-keyword/

Hızlı Bir Şekilde Düşük Rekabetli Anahtar Kelimeleri Bulmak İçin Taktikler

 • org
 • Toplu ithalat kelimelerinin Long Tail Pro’ya girilmesi
 • SEM Rush
 • Rakiplerinizden anahtar kelimeleri çalın! (Tıpkısının aynısı siteler!)

Anahtar Kelime Araştırması İçin Ödev

 • Niche web siteniz için 20 tane düşük rekabetli anahtar kelime bulun
 • Tohum anahtar kelimeleri tartışmak için çeşitli metotlar kullanın
 • Arama hacmi 1,000 ya da daha fazla olan en az 3 anahtar kelime
 • Arama hacmi fark etmez

Anahtar kelime arama süreci için bu ek kaynakları okuyarak daha fazla bilgi edinin:

 • Google’da üst sıralarda yer alması için düşük rekabetli anahtar kelimeler nasıl bulunur
 • Jake ve Ryan Call 3 – Anahtar kelime aramada kafa yapısı
 • Anahtar kelime araması nasıl yapılır?

 

3.Sitenizin Diğer Siteler Arasında Nasıl Öne Çıkacağına Karar Verin

Vizyon Beyanı

 • Sitenizin genel amacı nedir?
 • Okuyucularınız için hangi problemi çözüyorsunuz?
 • Ödev: Web siteniz için genel bir vizyon beyanı belirleyin.

Örnekler:

 • Microsoft: Her masada ve her evde bir bilgisayar; hepsi Microsoft yazılımını kullanıyor.
 • Nike: Dünyada bir numaralı atletik şirket olmak.

Web Sitenizi Nasıl Diğer Siteler Arasında Ön Plana Çıkarırsınız?

Bir Ses Geliştirmek

Tekrar söylüyorum, bu sizin bakış açınıza ve web sitenizin markasına bağlıdır – ikisi birbiri ile uyumlu olmalıdır.

Sitenizi eşsiz kılmak ve bir vizyon geliştirmek için bu ek kaynakları okuyun:

 • Niche Web sitenizi nasıl ön plana çıkarırsınız?

 

 1. İyi Bir Domain Adı Seçin

Bazı insanlar iyi bir domain adı bulabilmek için çok fazla zaman harcarlar. Buna karşın, neredeys her şey işe yarayacaktır.

Domain isminize anahtar kelimeleri koymak konusunda endişe ETMEYİN. Birbiriyle birebir eşleşen domain isimlerini kullanmak geride kaldı. Akılda kalıcı ve marka haline getirebilecek bir isim ile çok daha iyi bir iş çıkarabilirsiniz.

Ben domain isminizi bulmak için NameCheap.com kullanılmasını öneriyorum.

Hangi domain ismi ile kaydolmanız gerektiğine dair işte birkaç ipucu:

 • Mümkünse kısa ve akılda kalıcı bir domain ismi yaratın.
 • Mümkünse hecelemesi kolay olsun.
 • Kötü örnekler: bestsurvivalknifeguide.com ve scootersforsalereviews.com
 • İyi örnekler: NichePursuits.com, Overstock.com, FinancialSamurai.com
 • Beyin fırtınası yardımı: http://www.namemesh.com/ ve http://www.panabee.com/
 • Ödev: uygun ve markalaştırılması mümkün olan bir .com bulun.
 1. Web Sitenizi Yönetin, Bir Tema ve Logo Seçin

Aylık 10 dolardan daha az fiyata web sitenizi yönetmek içinbulabileceğiniz yüzlerce firma bulunur.

İyi bir web sitesi yöneticisi bulmak için şirketin güvenilir bir şirket olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda WordPress’e yalnızca bir tıkla kurulum yapmanıza olanak sağlayan bir yönetici şirket bulmanızı öneriyorum.

Uzun zamandan beri kendi niche sitemi yönetmek için kullanmış olduğum sitelerden bir tanesi bluehost.com

Yönetmek

 • BlueHost
 • Ödev: Bir tane Bluehost sayfası alın (Eğer siteniz o aşamaya geldiyse)

WordPress Teması

 • Sitenizin yönetilmesi için tek tıklamayla WordPress’i sitenize kurun.
 • Profesyonel görünen bir tema seçin.
 • http://themeforest.net/ – 50 Doların altında harika temalar.
 • Thrive Themes – Profesyonel görünen, dönüştürme odaklı ve tonlarca harika seçenek var.
 • Ödev: Domain’inize Thrive Temaları yükleyin.

Logo

 • Eğer mümkünse, vizyonunuz, markanız ve web sitenizin sesine uygun olan bir logo yaratın.
 • com’da ucuz logo tasarımları bulabilirsiniz.
 1. Uzun Dönemli Bir İçerik Stratejisi Belirleyin

Bu fikirler sizin “eh işte” bir web sitesinden harika bir web sitesine sahip olmanıza ve diğer web siteleri arasında ön plana çıkmanıza yardımcı olacak.

Yalnızca içerik türlerini ve SEO’ları tartışmayacağız buna ek olarak detaylı olarak tıklanması mümkün olan başlıkları ve daha fazlasını tartışacağız.

Uzun dönemli içerik stratejisi geliştirmek

 • Anahtar kelime odaklı,
 • İyi yazılmış,
 • Heceleme ve gramer kurallarına uygun,
 • Paragraflar, maddelemeler ve numaralandırılmalar kullanılmış,
 • Okuyucu için değerli,
 • Sorguya cevap veren,
 • Yazılı, görsel ve video içeriğinin karışımından oluşan,
 • Diğer değerli içeriklere link veren bir sitedir.

Anahtar Kelime Odaklı İçerik

 • Başlıkta hedeflenen anahtar kelimeyi kullanın (WordPress’te H1 etiketi)
 • Örnek anahtar kelime: web siteniz ile para kazanın
 • Örnek başlık: “Kendi web sitenizden para kazanmak için 53 yol”
 • Anahtar kelimeyi 2 ya da 4 kere makalede geçirin.
 • En azından makalenin başında ya da sonunda yer almalıdır.
 • Birbiri ile alakalı H2 ya da H3 etiketli anahtar kelime kullanın.
 • Çoğu makale en azından 2 ya da 3 tane alt başlığa sahip olmalıdır.
 • Alakalı olan kelimeleri Long Tail Pro ya da Google’dan bulun.
 • Örneğin, “hayatta kalmak için bıçak”.

Değerli İçerik Örnekleri

 • Bileklik nasıl yapılır – 16 havalı proje
 • Okula giden çocuklar için en iyi su şişeleri
 • Meksika Tamale’leri nasıl yapılır

İçerik Yazmak Ve İçeriği Yayınlamak

 • Ne kadar sıklıkta?

İlk 20+ makaleyi mümkün olan en kısa sürede yazın

Bundan sonra düzenli olarak yayın yapacağınız takvimi oluşturun (günde bir kere, haftada 3 kere, ayda 4 kere)

 • Makaleler ne kadar uzun olmalı?

“Temel” makaleler için 2,000 ve daha fazla kelime.

“Normal” makaleler için 1,000 kelime.

 • Ne kadar makale?

Her 10 tane “normal” makale için 1 tane “temel” makale.

Temel makale ve normal makal

Temel = daha uzun ve daha değerli

Temel makale genellikle daha fazla paylaşım yapılan ya da link değeri olan makale türüdür. (Bu makalelerin yazılması için emek sarf etmeniz gerekmektedir.)

Sitenizin İçeriğini Organize Etmek

 • WordPress’te yalnızca “kategoriler”i kullanın.
 • Aynı kategoride olan diğer linkleri verin. (Diğer kategorilere link vermek problem değildir.)
 • Sitenizde 5’den 7’ye kadar olan kategori ile başlayın.
 • Kamp yapmak hakkında olan bir sitede sahip olabileceğiniz örnek kategoriler…

Farklı Blog Gönderileri Yazmanıza Yardımcı Olacak Kaynaklar

Mükemmel Başlık Nasıl Yaratılır

 • Mükemmel bir başlık daha fazla tıklanma ve paylaşım alır… bu yüzden başlıklarınız üzerinde ekstra zaman harcayın!
 • Başlık kaynakları için bunları okuyun:

https://www.quicksprout.com/the-definitive-guide-to-copywriting-chapter-3/

http://www.wordstream.com/blog/ws/2014/07/17/headline-writing

 • Tek sayılar ile listeleme yapın.
 • Anahtar kelimeleri dahil edin.
 • Coschedule analiz edicisi kullanın: http://coschedule.com/headline-analyzer
 • Daha fazla fikri http://seopressor.com/blog-title-generator/ üzerinde bulabilirsiniz.

Thrive İçerik Üreticisi

 • Thrive görsel düzenleyicisi harika görünen blog gönderilerini çok daha kolay yapabilir.
 • Thrive’in “hızlı içerik üretme turu”nu izleyin.
 • Thrive’ı buradan alabilirsiniz.

Uzun Dönemli İçerik Stratejisi için Ödevler

 • Brian Dean’in SEO rehberini okuyun.
 • Dijital market için blog gönderileri fikirlerini okuyun.
 • İlk 5 ya da 7 kategorinizin ne olduğunu bulun ve bunları WordPress’te yaratın.
 • Bu başlık kaynaklarını okuyun.

http://www.wordstream.com/blog/ws/2014/07/17/headline-writing

 • Thrive’ın içerik üreten videosunu izleyin.
 • Siteniz için ilk iki makalenizi yazın.

Uzun dönemli stratejisi geliştirirken daha fazla detaylı bilgi sahibi olmak için bu ek kaynakları okuyun.

 • Uzun dönem içerik stratejisi: Spencer ve Samara’nın koçluğu ile
 • Markalaşma, içerik stratejisi, zayıf bir bağlı şirket olmamak (Perrin ce Colleen’in koçluğu ile)
 • İnsanları kendine çeken içerik nasıl oluşturulur? (Jake ve Ryan’ın koçluğu ile)
 • Sitenizi yayınlamak
 • Ryan bir niche seçti, şimdi ne olacak?
 • Daha fazla içerik ve evi temizlemek (Perrin ve Colleen koçluğu ile)

Daha detaylı içerik stratejisini geliştirmek için bu koçluk videosunu izleyin:

 1. Bir Para Kazanma Stratejisi Belirleyin

Şimdi sonunda web siteniz ile para kazanmayı düşünmeye başlayacağınız adıma geldik! Önceki adımlar web sitenizin harika içeriklere sahip olmasına yardım ediyordu ve bu adımlar sayesinde link inşa etmeden bile Google’da üst sıralarda yer alabilirsiniz!

Daha önceden web siteniz ile 50’den fazla para kazanma yolları adında bir liste yapmıştım ancak aşağıda yer alan taslak (videolar ile beraber) başlamanız için yeterli olacaktır.

Bir Web Sitesi ile Para Nasıl Kazanır

Kendi ürünlerinizi satışa sunun – en karlı şekilde; uzun dönem stratejisi

 • Bilgi
 • Software
 • Fiziksel Ürünler
 • Servisler

İlişkili bağlantılar olarak – kısa dönem stratejisi

 • Google
 • Amazon şirketleri
 • CPA teklifleri
 • Diğer ilişkili programlar

Amazon için Örnekler

 • com

-Detaylı gösterimler

-Resim ilişikli linkler

-Metin ilişikli linkler

-Linkler yeni bir pencerede açılır

 • com

-Karşılaştırma grafikleri

-Resim ilişikli linkler

-Metin ilişikli linkler

-Linkler yeni bir pencerede açılır

Google için Örnekler

-Reklamsız

-Bağlantı üniteli

-İçerikli

-Reklamlı

-İçerikler reklamda

CPA Teklifleri

Kendi Ürünlerinizi Yaratmak

 • Bilgi, Software ya da fiziksel ürünler
 • Kendi nicheiniz hakkında bir problem çözün
 • Hangi makalelerin daha çok kazanç getirdiğini ve tıklandığını araştırın.
 • Örnekler:
 • Jon Haver
 • com – Long Tail Prove Long Tail

Email Listesi Oluşturun

 • En karlı olanı = bir kesim oluşturun, onları kendinize bağlayın daha sonra bu kesime ürün satmaya devam edin
 • Hitap ettiğiniz kesim ile bağlı kalmanız için email listesi iyi bir yoldur.
 • com ile bu listeyi oluşturmak için bedava başlayabilirsiniz.
 • Aweber uygulaması ise aylık yaklaşık 20 Dolar ister – iyi bir çözümdür

Web Siteniz ile Para Kazanmak için Ödevler

 • Mevcut olan içeriğe ilişkili linkler ekleyin (kısa dönem stratejisi)
 • Nicheinizi kullanarak satış yapabileceğiniz 3 ürün fikrini beyin fırtınası yapın.

-Bilgi?

-Fiziksel ürünler?

-Diğerleri?

 • İyi bir email sağlayıcısı için kayıt olun, Aweber.com’u deneyebilirsiniz.
 • Sitenizde bir Opt formu alın.

Sitenizden para kazanmak hakkında buradan daha çok okuma yapın:

 • Niche web sitenizden nasıl para kazanırsınız

 

 1. Niche Web Siteleri için Link İnşa Etmek

Link inşa etmek çok detaylı ve tartışmalı bir konudur. Diğer bir yandan bazı insanları link inşasının sitenin başarısı için çok kritik olduğunu düşünürler, bazı insanlar ise hiç link inşası yapmamış olmalarına rağmen çok iyi niche web sitelerine sahip olabilirler. Ben kişisel olarak ortalarda bir yerlerde duruyorum.

Link inşasının web siteniz için yapılacak en önemli faaliyet olduğunu düşünmüyorum. Bence anahtar kelime araştırması ve harika içerik üretmek en önemli faaliyet. Bununla beraber, link almanın da faydalı olduğunu düşünüyorum çünkü bu açıkça Google’da üst sıralarda yer almak için büyük bir faktör.

Buna karşın, en değerli olan linklerinizin doğal olarak geleceğine güçlü bir şekilde inanıyorum. Linklerin önemli olmadığını düşünüyor değilim (önemliler)… Yalnızca bütün linklere tek tek kişisel olarak efor sarf etmenin her zaman gerekli olduğunu düşünmüyorum. Eğer işleri doğru yaparsanız, çoğu link kendi kendisine gelecektir.

Neden Linkler?

 • Google, kaliteli linkleri olan web sitelerini daha üst sıralara çıkarır.

Link Türleri

 • Takip et, takip etme
 • İki linkte değerlidir fakat takip et tercih edilir
 • Bu konuda çok endişelenmezdim…
 • Beyaz şapka, siyah şapka, gri şapka
 • Mümkün olduğu kadar “beyaz şapka” demeye çalışalım
 • Bazen neyin beyaz ya da gri olduğu tartışmalıdır

Agresif link inşası, sitenin başarısı için kritik bir nokta DEĞİLDİR

 • com ya da LongTailPro.com için daha önce hiç link inşası kampanyası yapmadım.
 • Yalnızca basit bir sosyal yardım yaptım ve gerçek ilişkiler kazanmış oldum. Bu sayede link kazanma niyetim olmadan link elde ettim.
 • Clarie Smith yalnızca 5 tane figurü bulunan içerikleri yayınlar.
 • Haydi, link inşasını sitemiz için tıpkı biftekteki tuz gibi kullanalım. Aylık olarak yalnızca birazcık serpiştireceğiz.

Link İnşa Etme Stratejileri Listesi

Jon Cooper – PointBlankSEO.com: http://pointblankseo.com/link-building-strategies

 • Sosyal medya / profil hesapları
 • RSS Akışları
 • Bildiğiniz insanlara sorun
 • Rakiplerinizin linklerine bakın
 • Sosyal yardım yapın (yardım yapılmaya değer bir şey gördüğünüzde)
 • Gönderileri tahmin edin
 • Bloglara yorum yapın
 • Kırılmış linkler
 • İlişkiler inşa edin
 • Yarışmalar
 • Infografikler
 • Forumlar
 • Destek sağlayıcı olun
 • HARO

RSS Ayarlaması…

 • WordPress kullanıyor musunuz? O halde çoktan yaptınız.
 • Alanadı.com/akış’a giderek RSS akışınıza bakın
 • RSS yönlendiricilerini bulmak için Google’ı kullanın
 • Ödev: RSS akışınızı e az 5 tane yönlendiriciye yükleyin (Yüksek kaliteli yönlendiricilere odaklanın)

Sosyal Medya Sayfalarını Ayarlayın

 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • Diğer profil sayfalarını da değerlendirin (LinkedIn, Google vs.)
 • Ödev: 4 tane sosyal medya hesabını ve profil sayfasını ayarlayın ve sitenize link verin.
 • Ödev: Facebook, Twitter ve Pinterest sayfanıza otomatik gönderi yollarını keşfedin (feedposter.com)

Tanıdığınız İnsanlara Sorun

 • Arkadaşlarınıza ve ailenize sizi kendi sitelerinde anıp anmayacaklarını sorun.
 • Eğer onlar için bir makale yazmalarını isterlerse, bunu yapın.
 • Ödev: size link verebilecek bir insan bulun.

Blog Yorumlaması

 • Genellikle çok yüksek değeri yoktur fakat bazı linkleri almak ve ilişkiler geliştirmek için iyi bir yoldur.
 • Ben blog yorumlaması oranını düşük tutarım
 • Ödev: Sitenize link verebilecek 5 tane blog bulun

Temel Link İnşası için Ödevler

 • RSS akışınızı en az 5 tane yönlendiriciye kayıt edin (yüksek kaliteli yönlendiriciler üzerinde odaklanın)
 • Yeni gönderilerinizin otomatik olarak Twitter, Facebook ve Pinterest’te yer alması için yollar bulun. (feedposter.com)
 • Size link verebilecek bir insan bulun.
 • 5 tane blog ve yorum bulun (sizin sitenizin linki ile birlikte)
 • Jon Cooper’un listesini gözden geçirin: http://pointblankseo.com/link-building-strategies ve gelecekte denemek için 2 ya da 3 tane ileri seviye teknikleri tespit edin.
 • Bonus ödev: Biraz daha blog okuması yaparak 2 ya da 3 tane daha taktik bulun.

Daha temel link inşası için bu gönderileri okuyun:

 • Temel link inşası stratejileri
 • Link inşaları stratejilerini ayarlamak (Perrin ve Colleen)

 

NİCHE WEB SİTENİZ İÇİN İLERİ SEVİYE LİNK İNŞASI

Yukarıda yer alan kısım çoğunlukla temel olan link inşası stratejilerine odaklanmıştı ve dürüst olmak gerekirse, ihtiyacınız olan tüm hepsi onlar olabilir! Bununla beraber, sitenizin daha fazla link almasın sağlamak için yapılması gereken çok daha fazlası olabilir.

Link İnşası Stratejisi Listesi

Sosyal Yardım / İlişki inşası

 • Birinci adım: bir makale yayınlayın ve diğer linklerden bahsedin
 • İkinci adım: İnsanlara ulaşın ve bilmelerini sağlayın
 • Jake ve Ryan’in bu stratejiyi tartıştıkları linki gözden geçirin:

https://www.nichepursuits.com/jake-ryan-nsp3-quality-focused-backlink-strategy/

 • com’da diğer pek çok harika stratejilerden bahseder.
 • Sosyal medyada mention vermeyi unutmayın.
 • Eğer daha fazla detay hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz “Sosyal yardım ile nasıl link alınır” başlığını Google edin.

HARO

Rakiplerinizin Linkine Bakın

İleri seviye link inşası için ödevler

 • Bir dahaki makalenizde, en az 3 tane diğer blog ve web sitelerine ulaşın ve onlara bir email gönderin.
 • HARO’ya kayıt olun.
 • En az bir tane rakibinizin linklerini gözden geçirin ve linki çoğaltmaya çalışın.
 • Bonus ödev: bu yöntemlerden bir tanesini kullanarak gerçekten de bir link inşa edin!

İleri seviye link inşası stratejileri için bu makaleleri okuyun

 • İleri seviye link inşası stratejileri (Spencer ve Samara’nın koçluğu ile)
 • Sosyal yardım için eko sistem inşa etmek ve diğer sitelere nasıl ulaşılır
 • Link getirebilecek yöntemlerin tekrar düşünülmesi
 • Perrin ve Colleen’den daha fazla sosyal yardım ipuçları
 • Kalite odaklı bir link inşası stratejisi

Daha detaylı ve ileri seviye link inşası yöntemleri için bu videoları izleyin:

 1. SOSYAL MEDYA VE DİĞER PAZARLAMA STRATEJİLERİ

Sosyal medyaya ve diğer pazarlama kanallarına göstereceğiniz katılım sizin nicheinize ve sitenizle ilgili genel hedefleriniz ile ilgilidir.

Kendim birkaç tane niche sitesine sahibim ve bu niche siteleri hiç bir zaman sosyal medyanın içine dahil olmadı. Bununla birlikte, diğer site sahipleri buldukları fikirlerle aşırı iyiler bu nedenle bahsedilmeyi hak ediyorlar.

Bence bu iş Google’ın kendi akışı ile de gayet iyi bir şekilde gerçekleştirilebilir, fakat sosyal medya trafikleri de işe yarayacaktır.

YouTube Pazarlaması

Jake ve Ryan YouTube ile başlamak için harika bir çağrı yaptılar.

Pek çok yolla, bu yöntem uzun kuyruklu anahtar kelime yöntemi ile çok benziyor. Temel olarak, daha belirgin olan anahtar kelimeler üzerine odaklanmanız ve hedef kitle belirlemeniz gerekir.

Bu yönteme “bileklik ve çekicilik” stratejisi olarak adlandırılır. Bu videoda da görebileceğiniz gibi temel olan anahtar kelime/kategori, aynı kategoride ve daha dar olan uzun kuyruklu aramalar ile bağlanır.

Reddit Pazarlaması

Bu yöntem popüler Reddit.com sitesini kullanarak niche sitenize akışı çeker. Bu yöntem ile dikkatli olmanız gerekir. Çünkü Reddit onların kurallarını ihlal ettiğiniz gerekçesi ile hesabınızı kapatabilir.

Reddit’de nasıl gönderi yapmanız gerektiğiyle ilgili altı çizilenle:

 • Birkaç tane büyük ve genel redditler bulun
 • Birkaç tane küçük alakalı alt redditler bulun
 • Bu alt Redditler’de gönderi yapın
 • Bu post eğer iyiyse, yukarı oy alan göderi kısa sürede akışı sağlayacaktır.

Pinterest Pazarlaması

Pinterest dünyadaki en yüksek akışın olduğu sitelerden bir tanesidir. Bunun en güzel yanı ise web site sahiplerinin bu trafikten yararlanabilecek olmalarıdır.

Aslında bakarsanız, neredeyse bütün akışı Pinterestten olan bir web sitesi satın aldım ve sattım (günde 3.000 ziyaetçi)!. Kendi Pinterest hikayemi buradan okuyabilirsiniz.

Bununla beraber, Pinterest akışı ile ilgili bir profesyonel olduğumu iddia etmiyorum, yalnızca Pinterest ile kayda değer bir başarı elde ettiğimi söylüyorum. Bu yöntemle başarı elde eden diğer siteler de mevcut.

İşte başlamanız için birkaç kaynak:

 • Pinterest ile kalabalık akış nasıl kontrol edilir?
 • Pinterest akışı deneyi: Yalnızca 60 günde %2350 arttım
 • 8 tane Niche web siteleri için Pinterest pazarlama yöntemi
 1. KAZANÇLARINIZI LİSTE İNŞASI İLE MAKSİMUMA ÇIKARIN

Pek çok niche web sitesi gerçekten email listesi oluşturma aşamasına gelmiyorlar. Bunda yanlış olan hiçbir şey yok!

Buna karşın, eğer niche web sitenizin ileriki aşamalara gelmesini istiyorsanız o zaman email listesi oluşturmaya başlamanız gerekir.

Bir email listesi ürünlerinizi ilişkili tekliflerle müşterilere tekrar tekrar satmanıza yarar.

ContentMarketingInstitute.com’dan Joe Pulizzi şunu söyledi:

Bir email listesi kritiktir çünkü içeriğinizi kiralanmış topraklarda üretemezsiniz. Pek çok marka ve şirket kendi isimlerini Facebok ve Google gibi sitelerde inşa ederler, bunda bir problem yok fakat bu isimlerin sahibi bizler değiliz. Facebook ve Google sahibi. Bir email listesi almak ilk kritik noktadır. Bu sayede okuyucuların kimler olduğunu ve umarız gelecekte müşterilerin kimler olduğunu anlarız.

Email listenizi oluşturmanız için önerdiğim araçlar:

 • Thrive Leads– WordPress ile harika çalışır ve ben de bu araçla harika başarılar elde ettim.
 • net– Daha önce bu harika yazılımı kullandım ve iyi şeyler dışında söyleyebileceğim hiçbir şey yok.
 • Aweber– Eğer email listenizi yeni oluşturmaya başladıysanız, bence Aweber harika bir başlangıç.

İşte email listenizi oluşturmaya başlamanız için bazı harika kaynaklar:

 • Email listenizi büyütmek için 25 basit yöntem
 • Email listesi inşası için 85 yöntem
 • Pat Flynn’ın email liste stratejisi
 1. Niche Web Sitenizi Büyütmek İçin Uzun Dönem Stratejileri

Vay canına! Şimdi ilk 10 adımı atlattığınıza göre, ellerinizde başarılı bir niche web sitesi olmalı!

Buna karşın, web sitenizin büyümeye devam ederek daha büyük bir iş haline gelmesi için bahsetmek istediğim birkaç nokta daha var.

İşte size yeni kurduğunuz niche web sitesi ile para kazanmanız için 3 yol:

 • Daha fazla niche web sitesi inşa edin.
 • Şu anki sitenize daha fazla akış alın.
 • Her ziyaretçiden daha fazla para kazanın.

Niche web sitelerimin kariyeri için genellikle 1.seçeneği uyguluyorum… yalnızca daha fazla niche web sitesi inşa etmek. Genellikle bir kere Google’da üst sıraya çıktığı zaman, para pasif olarak gelir ve ben yeni bir siteyi başlatmaya karar veririm. Eğer bu yöntem sizin için de güzel geliyorsa o halde tebrikler, ilk adımı uygulayın ve yeni bir web sitesi inşa edin.

Ya da belki de şu an sahip olduğunuz niche web sitesine odaklanmayı ve onu daha büyütmeyi tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak için en belirgin olan yöntem daha fazla içerik üretmektedir. Her zaman daha fazla anahtar kelime vardır ve bu kelimeler niche web sitenize daha fazla akış gelmesini sağlayabilir.

Bu gönderinin başında bahsettiğim gibi, geçen ay bana 2,985 dolar kazandıran harika bir yöntem var. Bir web sitesi inşa ederek ona full zamanlı işiniz gibi emek verin.

Son olarak niche web sitenizi işe dönüştürmek için son yöntem, her ziyaretçiden para almaktır. Bunu yapmak için reklamlar alabilir ya da bir email listesi oluşturarak bu listeye ürün satabilirsiniz.

Buna karşın, yarattığınız niche web sitesi ile çok fazla para kazanmanız için yöntem kendi ürünlerinizi oluşturmanızdır. Amazon ilişiklerinden yüzde 6 ile yüzde 8 arasında kar elde ederken, bu oranı kendi ürünlerinizi oluşturup satarak yüzde 100’e çıkarmanız mümkün.

Üretebileceğiniz ürünlerin sayısı sayısızdır; e-kitaplar, yazılımlar, videolar, fiziksel ürünler ve daha fazlası.

Ben son zamanlarda kendi fiziksel ürünlerim iyi gidiyorum. Bu ürünleri bir web site programı ile ve Amazon aracılığı ile satıyorum. Eğer Amazon programı ile nasıl başladığımı merak ederseniz, buradan okuyabilirsiniz.

Buna karşın, burada düşünülmesi gereken nokta, gerçekten fiziksel ürünün yaratıcısı olup olmadığınıza deyip değmeyeceğidir. İkisinin de kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunur bu nedenle bu karar size kalmış.

Sizi bu düşünce ile baş başa bırakacağım. Bu yazının başında bahsetmiş olduğum web sitesi, her ay kabaca 3 bin dolar getiriyor. Bu getiri Amazon ilişikleri ve Google sayesinde satmış olduğum fiziksel ürünler kaynaklıdır.

Yani, bu web sitesi söylediğimden çok daha fazla para kazandırıyor. Geçen ay bu web sitesi 1,400 dolar harcadı ve daha sonra ziyaretçiler aracılığıyla 4,200 dolar geri kazandırdı.

Sonuç olarak, en azından kendi ürünlerinizi oluşturmayı bir gözden geçirmenizde fayda var.

Buradan Nereye Gitmeli?

20 saatlik videoları ve tonlarca kaynağı bir anda anlamanız mümkün değil. Bu kaynaklar sizin tekrar tekrar gelerek okumanız için.

Eğer niche web sitesi yolcuğunuza başlamak için ek destek arıyorsanız, kurmuş olduğum özel Facebook grubuna buradan katılabilirsiniz.

Ek olarak, size email listenin inşa edilmesinin başarılı online bir iş için gerekli olduğunu düşünüyorum.

Bu web sitesi, yazıda da paylaştığım üzere, neredeyse 1 buçuk sene önce yaratıldı ve şu an neredeyse ayda 3 bin dolar kazandırıyor. Bu size de olabilir fakat size bağlı.

Niche web sitenizi inşa ederkn fikirlerinizi ve deneyimlerinizi yorumlama kısmında duymayı çok isterim.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.