İçeriğe geç →

Bilim Kurgu İzleyicilerine 9 Tavsiye

Bilim kurgu sevenler için film önerileri arasında birçok kült film bulunmaktadır. Bilim kurgu, sinemanın en özgür alanlarından biri olduğu için birçok farklı senaryoyu, başarılı şekilde beyaz perdede izlemek ve gelecek, uzay ya da zaman gibi konuların oldukça sınırsız şekilde işlendiğini görmek isteyen seyirciler, altyazılı hd film izle şeklinde bilim kurgu filmlerine yönelmektedir. Bilim kurgu filmleri sayesinde oldukça özgün senaryoların beyaz perdeye aktarımını izleyebilir ve farklı dünyaların, farklı zamanların hikayelerine şahit olabilirsiniz.

Geleceğe Dönüş

Geleceğe Dönüş, 1 saat 56 dakikalık bilim kurgu, macera filmidir. Alanında en kült filmlerden biri olan Geleceğe Dönüş, ABD yapımı olmasının yanı sıra özgün senaryosu ile halen en başarılı filmlerden biri olarak kabul edilmektedir. Yönetmen koltuğunda Robert Zemeckis’in oturduğu bu film, deli dolu bir bilim adamı olan Dr. Brown’un zamanda yolculuğu mümkün kılan bir araba geliştirmesini konu edinir. Makineyi kullanan Marty, yanlışlıkla geçmişe döner. Doktor ise onu kurtarmak için plan yapmak zorundadır. Zamanının en kült filmlerinden biri olan Geleceğe Dönüş, senaryosunda ve zaman kavramında hiç hata olmaması sayesinde bu denli büyük başarıyı yakalamıştır.

Matrix

Dublajlı 1080p film izle kapsamında en başarılı ve halen derslerde okutulan filmlerden biri olan Matrix, 1999 senesinde vizyona girmiştir. Lana Wachowski ve Lilly Wachowkski tarafından yazılıp yönetilen bu filmin başrollerinde ise Keanu Reeves ve Laurence Fishburne oturmaktadır. Aksiyon ve bilim kurgu dalında oldukça başarılı olan Matrix; yaşanan gerçeklik ile yaşananın ötesindeki gerçekliği konu edinmektedir. Rüya ve matrix arasındaki ilişkiyi konu edinen ve oldukça özgün senaryosu ile dikkatleri üzerine çeken Matrix, yaşamın kontrolünü elinde tutmaktadır.

Geleceğe Dönüş 2

Geleceğe Dönüş filminin devam niteliğinde olan Geleceğe Dönüş 2 ödüllü filmlerden biridir. Robert Zemeckis tarafından yönetilmiş olan bu filmde, Marty ve çılgın bilim adamı Dr. Brown yeniden yolculuğa çıkmaya karar verir. Bu kez 2015 senesine giderek, henüz doğmamış olan çocuklarına yardım etmek zorunda kalacaktır. Ancak bunu yaparken zamanı karıştırıp, her şeyi bozacaklarından habersizdir. Aynı kadro ile çekilen bu devam filmi; farklı bir tarih şeridi ile sevenleri ile buluşuyor.

Terminatör 2: Mahşer Günü

Dublajlı Hd film izle kapsamında Terminatör 2: Mahşer Günü, ünlü yönetmen James Cameron tarafından kaleme alınmış olan; Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton ve Edward Furlong tarafından başrolleri paylaşılmıştır. Sarah Connor’u öldürme görevinde başarısız olan Synet robotları, yeni bir robot üretir. Bu robot, geçmişe dönerek, insan direnişin lideri olur ve Sarah’ın oğlunu öldürmeyi planlar.

V For Vendetta Bilim Kurgu

V For Vendetta, James MCTeigue tarafından yönetilmiş olan Natalie Portman, Hugo Weaving ve Stephen Rea tarafından başrollerin paylaşıldığı bilim kurgu filmlerinden biridir. 2006 senesinde vizyona giren bu film, 2020 senesinde İngiltere’de geçmektedir. İngiltere, oldukça baskıcı bir toplum düzeni ile yaşamaktadır. Birçok yasak ve engelle karşılayan halk, şiddet yanlısı bir konumdadır. Bu kargaşanın ortasında duran bir kadın olan Evey ise V tarafından kurtarılır. Bu kurtuluş, ulusu temsil edecektir. Roman, Alan Moore’un hikayesinden esinlenerek beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Truman Show Bilim Kurgu

Truman Show, 1998 yapımı bilim kurgu filmlerinden biridir Peter Weir tarafından yönetilmiş olan bu filmde başrollerde Jim Caret Laura Linney ve Natasha McElhone yer almaktadır. Sinama tarihinin en yaratıcı senaryolarından biri sahip olan Truman Show, dünyanın en güzel adalarından birinde yaşayan Truman’ın hikayesini konu edinmektedir. Hayatı gerçek olamayacak kadar güzeldir. Ancak bir gün Truman sokaklarda aynı insanları ve her yerde kameraları görmeye başlar… Hayatı bir anda değişmeye başlayan Truman, farklı bir hayatı olduğunu anlayacaktır.

Yıldızlararası Bilim Kurgu

Yıldızlararası 2014 yapımı bilim kurgu filmleri arasındadır. Yönetmen koltuğunda başarılı yönetmen Chistopher Nolan oturmaktadır. Matther McConaughey, Anne Hathaway ve Michael Caine oturmaktadır. ABD yapımı olan Yıldızlararası filminde teknik bilgisi ve becerisi oldukça yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçimini sağlamaktadır. İki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaya çalışan Cooper, bir gün karşısına çıkan teklif ile yeniden bilim hayatına geri döner. İnsanoğlunun güvenliği için oldukça zor bir karar alması gereken Cooper, birçok fedakarlık yapmalıdır.

Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı

Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı filmi George Lucas tarafından yönetilmiştir. 2005 tarihinde vizyona girmiş olan Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı filminde Hayden Christensen, Ewan McGregor ve Natalie Portman başrolleri paylaşmaktadır. Kahraman ve bilge Jedi’ler, uzayan savaş sebebiyle oldukça yorgundur. Asıl sorun ise, savaşı bahane edip demokrasiyi yerle bir eden şansöylenin gizli planları olmaktadır. Klon savaşları bitmek üzereyken başkent yok olmak üzeredir. Obi Wan Kenobi ve genç Anakin Skywalker bu duruma el atacaktır.

Yenilmezler: Ultron Çağı

Ultra hd film izle kapsamında çok seveni ve fanı olan Avengers serisinin filmlerinden biri olan Yenilmezler: Ultron Çağı, Avengers: Age of Ultron; Joss Wheddon tarafından yönetilmiştir. Oyuncu koltuğunda Robert Downey Jr. Chris Evans ve Mark Ruffalo yer almaktadır. Filmde Thor, Iron Man, Kaptan Amerika, Hul, Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow maceraya atılarak New York’u kurtarmak istemektedir. Her kahramanın kendine özel sorunları ve çalışma şekilleri vardır. Iron Man, başarıyı sağlamak için sistemi yeniden başlatmak ister ama işler umduğu gibi gitmeyecektir. Yenilmezler, bir araya gelip savaşmak zorundadır. Yenilmezler: Ultron Çağı filminin başrollerinde Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson gibi oyuncular yer alıyor.

Kategori: Film Önerileri

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir