İçeriğe geç →

Biyografik Film Önerileri

Biyografik filmleri HD izle seçenekleri sayesinde, birçok kült biyografik film seyircilerin huzuruna sunulmaktadır. Biyografik film kurgusal olmayan ya da tarihsel kökenli bir insanı ya da insanın hayatını anlatan filmlerdir. Biyografik film izle seçenekleri sayesinde birçok başarılı insanın yaşam öyküsü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cesur Yürek

Cesur Yürek, başrollerinde Mel Gibson ve Sophie Marceau’nun yer aldığı biyografik filmlerin başında gelmektedir. 2 saat 45 dakika boyunca seyircisi asla bırakmayan Cesur Yürek filminde, William Wallace, meydana gelen büyük acılardan sonra yeniden memleketine, İskoçya’ya dönmeye karar verir. Sakin ve sessiz bir hayat kurmak için çiftçilik yapmaya başlayacaktır. Ancak gittiği yerde çocukluk aşkı ile karşılaşır. Bu noktadan sonra hayatı tepetaklak olacaktır. William’ın çocukluk aşkı olan Murron’a tecavüz etmeye çalışan İngiliz askerlerini gördüğünde, askerler ile kapışmaya başlar. Ancak bu durum Murron’un ölümüne ve bir dönemin değişmesine yol açar. Mel Gibson, bu kült filmde, İskoç bir halk kahramanı olan William Wallace’i canlandırır.

Ipman

Biyografik ultra HD film izle kapsamında en kült filmlerden biri olan Ipman, 1 saat 45 dakikalık, başarılı filmlerden biridir. Yönetmen koltuğunda Wilson Yip’in yer aldığı Ipman filmi Hong Kong’da geçmektedir. 1930’lu yılların Çin’ini anlatan Ipman filminde, Foshan bölgesindeki çeşitli dövüş okullarının birbiri ile olan rekabeti konu alınmaktadır. WingChun dövüş tekniğinin ustası olan Ipman ise, Foshan çevresindeki en yetenekli dövüşçüdür. Yeteneklerini göstermeyi sevmeyen Ipman, öğrencileri de kolay kolay kabul etmez. Tüm yeteneklerini gizli gizli sergiler ve tüm gün antrenman yapar. Bruce Lee’nin ustası olan Yip Man’i anlatan bu biyografik filmde, WingChun dövüş tekniğinin tarihine de yer verilmektedir.

Umudunu Kaybetme

Umudunu kaybetme, Gabriele Muccino tarafından yönetilmiş olan Will Smith ve Thandie Newton’un başrollerde oynadığı bir filmdir. Will Smith, oğlu Jaden Smith ile başrolleri paylaşır. ABD yapımı bu biyografik filmde iyi bir baba olmaya çalışan Chris Gardner konu edinmektedir. İşinde problemler yaşayan ve maddi açıdan sıkıntıda olan Chris Gardner, aynı zamanda iyi bir eş olmak için de çabalar. Fakat, eşi daha fazla maddi sıkıntılara katlanamaz ve eşini terk etmeye karar verir. Oğlu ise Chris Hardner’ın yanında kalır. Karısının terk etmesinden sonra ev sahibinin de dışarı attığı baba oğul, sokaklarda kalmaya başlar. Oğlunun sevgisini kaybetmemek için mücadele eden baba, hayata yeniden tutunmak için çabalamaya devam eder.

Dangal Biyografik Film

Altyazılı 1080p film izle kapsamında en başarılı biyografik filmlerden biri olan Dangal, ünlü oyunca Aamir Khan, Sakshi Tanwar ve Faitma Sana Shaikh tarafından beyaz perdeye aktarılmıştır. Yönetmen koltuğunda Nitesh Tiwari’nin oturduğu Dangal filmi, klasik Bollywood filmlerinden çıkarak biyografik bir maceraya dönüşür. Dangal filminde, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesi konu edinmektedir. Mahavr, bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretir. İki kız, çocukluklarından itibaren güreş eğitimi alarak büyürler. Sabahlar güneş doğmadan antrenmalara başlar ve gece yarısına kadar bu disiplinle devam ederler. Geeta Phogat, 2010 senesinde altın madalya kazanmıştır. Bu genç kızların, başarılı yolunda babaları ile olan ilişkileri, sevgi ve aile konu edinmektedir.

Bizim için Şampiyon Biyografik Film

Bizim için Şampiyon filmi; Ahmet Katıksız tarafından yönetilmiş olan bir biyografik filmdir. Oyuncular arasında Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullar ve Fikret Kuşkan yer almaktadır. Şampiyon filminde, efsane yarış atı Bold Pilot ve Halis Karataş’ın hikayesi anlatılmaktadır. Halis Karataş ile Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini konu edinen Şampiyon filmi, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi, Halis Karataş Begüm Atman’ın bir araya gelmesini de sağlar. Ünlü jokey ve Begüm Atman arasındaki aşkı konu alan Bizim için Şampiyon filmi, rekorları ve başarıları da beyaz perdeye yansıtıyor.

Patch Adams Biyografik Film

Biyografik film önerileri arasında bulunan Patch Adams, Tom Shadyac tarafından yönetilmiş olan 1999 yapımı filmdir. Robin Williams, Josef Sommer tarafından başrollerin paylaşıldığı bu filmde, Patch Adams’ın hayatı konu alınmaktadır. İyimser bir adam olan Adams, o kadar iyimserdir ki, çevresini rahatsız eder. Günün birinde tıp fakültesindeki hocalarından biri, sinirli bir tavır ile ona palyaço olmasını söyler. Adams, bu öneriyi kabul eder ancak okulu bitirmeyi ve doktor olmayı da ster.

Müslüm Biyografik Film

Müslüm, Müslüm Gürses’in hayatını konu alan biyografik filmlerden biridir. Timuçin Esen ve Zzerrin Tekindor’un başrollerde olduğu bu film, Müslüm Gürses’in hayat hikayesini konu almaktadır. Çocukluğundan ölümüne kadar yaşadığı her şeyi anlatan Müslüm filminde, Muhterem Nur ve Müslüm Gürses aşkını da konu almaktadır.

Hotel Rwanda

Hotel Rwanda, Terry George tarafından yönetilmiş olan biyografik bir filmdir. Kaosun göbeğindeki Rwanda’nın günlük yaşamını anlatan ve bu alanda pahalı bir hotel işleten Paul Rusesabagine’nin hayatını konu alınmaktadır. İki farklı ırktan olan bu çift, isyankarların öldürülmesi ile biten barış sürecinde hayatta kalmaya çalışacaktır.

Kategori: Film Önerileri

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir