İçeriğe geç →

Dram Filmi İzlemek İsteyenlere 8 Yapıt

Dram filmi için öneriler özellikle baş yapıtları içermesi ile dikkat çekmektedir. Dram filmleri; gerçek hikayelerden ya da uyarlanmış senaryolardan beyaz perdeye aktarılabilir. Dram alanında oldukça başarılı ve kült yapımlar çekilmiştir. Hd 720p altyazılı izle seçenekleri ile seyredebileceğiniz dram filmleri için başarılı öneriler bulunur.

Titanik

Titanik, ünlü ve başarılı yönetmen James Cameron tarafından beyaz perdeye aktarılmış, gerçek bir hikayeden esinlenerek oluşturulmuş bir dram filmi. Filmin başrollerinde Leonardo DiCaprio, Kate Winslet ve Billy Zane yer almaktadır. Titanik faciası, gerçekten yaşanmış bir olay olup James Cameron tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Titanik, dönemin en başarılı gemilerinden biridir. Zenginleri ve alt sınıfı bir arada toplayarak Amerika’ya götürmektedir. Jack adlı bir genç ile, Rose bu gemide tanışır. Jack, alt sınıfa mensup biri iken Rose, soylu bir nişanlısı ile evlenmek üzeredir. Tanışmalarından sonra hazin olaylar başlar.

Çınar

1080p Film İzle Çınar, Mustafa Karadeniz tarafından yönetilmiş olan ve oyuncu kadrosunda Yunus Emre Çelik, Sezgin Cengiz ve Şilan Düzdaban’ın yer aldığı bir filmdir. Dram alanında oldukça başarılı filmlerden biri olan Çınar, engelli bir gencin yaşamını konu edinmektedir. Mustafa, eşi Suna ve Engelli oğlu Rıza ile beraber Kars’ta hayatını sürmektedir. 30’lu yaşlarının ortasında olan Mustafa ailesini geçindirmek için makam şoförlüğü yapar. Dramatik ögelere bolca yer verilen Çınar filminde başarılı oyunculuklar görülmektedir.

Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli; Frank Darabont tarafından yönetilmiş olan ve oyuncu kadrosun Tim Robbins, Morgan Freeman ve Bob Gunton’un yer aldığı ABD yapımı dram filmidir. Andy ve Red simli iki mahkumun parmaklıklar ardında kurdukları bir dünyanın hikayesini anlatan Esaretin Bedeli filminde Andy Dufresne genç ve başarılı bir bankacıdır. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek ile yargılanır. Ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapisinesi’nde dayak ve işkenceye maruz kalır. Morgan Freeman ve Tim Robbins’in başrollerinde olduğu Esaretin Bedeli, 7 dalda Oscar’a aday gösterildi.

Baba

Baba, en kült film serilerinden biri olarak dram alanında ilk sıralarda çıkmaktadır. Ünlü ve başarılı yönetmen Francis Ford Coppola tarafından yönetilmiş olan Baba filminin başrollerinde Marlon Brando, Al Pacino ve James Caan yer almaktadır. Baba filminde 40 ve 50’li yılların Amerika’sında İtalyan bir mafya ailesinin hayatını konu almaktadır. Don Corleone’nin kızı Connie, düğünde Michael ile barışır. Eski iki ailenin kapışmasını konu alan Baba filmi, Mario Puzo’nun çok satan kitabından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Film; En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında ödül kazanmıştır. Türkiye’de en çok izlenen film olmuştur.

Eşkiya – Dram Filmi

Altyazılı 720p film izle dışında Türk yapımı bir film olan Eşkıya, başarılı yönetmen Yavuz Turgul tarafından sinemaya taşınmıştır. Şener Şen, Uğur Yücek ve Yeşim Salkım’ın başrolleri paylaştığı Eşkıya filmi, hapse düşmesine yol açan arkadaşının peşine düşen bir adamın hikayesini konu almaktadır. 35 sene öncesinde bir grup eşkıyanın yakalanması ve hapse atılmasını konu edinen bu filmde, bu eşkıyalar arasında hayatta kalan birinin hikayesi anlatılmaktadır. 35 sene sonra hapisten çıkan Baran’ın ilk işi köyüne dönmektir. Döndükten sonra hapse girmesine yol açan kişinin arkadaşı olduğunu öğrenir. Bunun üzerine İstanbul’a doğru yola çıkar…

Cesur Yürek – Dram Filmi

Cesur Yürek, başrollerinde Mel Gibson ve Sophie Marceau’nun yer aldığı hem dram hem de byografik ögeleri taşıyan filmlerin başında gelmektedir. 2 saat 45 dakika boyunca seyircisi asla bırakmayan Cesur Yürek filminde, William Wallace, meydana gelen büyük acılardan sonra yeniden memleketine, İskoçya’ya dönmeye karar verir. Sakin ve sessiz bir hayat kurmak için çiftçilik yapmaya başlayacaktır. Ancak gittiği yerde çocukluk aşkı ile karşılaşır. Bu noktadan sonra hayatı tepetaklak olacaktır. William’ın çocukluk aşkı olan Murron’a tecavüz etmeye çalışan İngiliz askerlerini gördüğünde, askerler ile kapışmaya başlar. Ancak bu durum Murron’un ölümüne ve bir dönemin değişmesine yol açar. Mel Gibson, bu kült filmde, İskoç bir halk kahramanı olan William Wallace’i canlandırır.

Sevginin Gücü – Dram Filmi

Sevginin Gücü, Luc Besson tarafından yönetilmiş olan, oyuncu kadrosunda Jean Reno, Gary Oldman ve Natalie Portman’ın bulunduğu filmlerden biridir. Fransa yapımı bir film olan Leon, Sevginin Gücü, masum bir kız ve bir katilin kesişen yollarını anlatmaktadır. Bir şekilde birbirlerine bağlı olarak yaşamaya başlayan bu ikili, birbirlerinden başka kaybedecek bir şeyleri olmadan hayata tutunmaya çalışır. 12 yaşındaki New York’ta yaşayan Mathilda üvey annesinin yanında yaşamaktadır. Babasının öldürülmesinden sonra ise Leon’un yanına saklanmaya karar verir.

Dövüş Kulübü – Dram Filmi

1080p dublajlı film izle kapsamında Dövüş Kulübü David Fincher tarafından yönetilmiş olan kült filmler arasındadır. Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter tarafından başrollerin paylaşıldığı bu filmde hayatı tamamen sıradan ve tüketicilik üzerine kurulmuş olan Jack’in hayat hikayesi konu alınmaktadır. Jack, bir gün dövüş kulübüne adım atar. Bu noktadan sonra tüm hayatı değişecektir. Tyler Durden ile tanıştıktan sonra tüm hayatı değişen Jack, artık farklı bir insan olmaya başlar.

Kategori: Film Önerileri

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir