WordPress sitenize yeni bir göz atın.

E-Ticaret ile Para Kazanma

0

Günümüzde reel sektör diye tabir ettiğimiz iş alanlarına yönelik talebin azalması sonucu insanlar internet sektörüne yönelmekteler. Her gün milyarlarca doların döndüğü bu sektörde herkes payına düşeni alabilmek için kıyasıya rekabet içinde. E ticaret siteleri ile sizde internet üzerinden ürün satışına başlayabilir ve ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. E-ticaret sitesi açmak için birkaç püf noktasını bilmekte fayda var tabi. Bu püf noktalara değinmeden önce ilk olarak e ticarete yönelik girilebilecek sektörleri analiz edelim.

Hangi sektöre girilirse girilsin mutlaka kenarda ekstradan paranız bulunsun. E-ticaret sitesini açtım gelsin müşteriler diye bir olay yok. Siteyi açtıktan sonra reklam vermeniz gerekecek. Bu reklamlar Google ve Facebook reklamlarıdır. İlgili başka platformlara da reklam verebilirsiniz elbet ancak en iyi geri dönüşümleri bu iki platformdan elde edeceğiz. Instagram’da Facebook’un içinde yer aldığı için ayrıca yazma gereği duymadım. Ne kadar gelir elde ederseniz edin, cironuzun büyük bir kısmını tekrar reklamlara ayırın. Örneğin eşarp satışı yaptığınızı varsayalım. Bu bahsettiğim reklam platformları dışında Instagram’da ve Facebook’ta dini sayfaların yöneticilerine ulaşarak özel reklam anlaşmaları da yapabilirsiniz.

 

E-Ticaret İçin İpuçları

Bunlarda İlginizi Çekebilir

E-ticaret sektörü için aslında birçok ipucu var. Birçoğunu zamanla deneyimleyerek öğreneceksiniz birçoğunu da burada sizlere açıklayacağız zaten. Eticaret sektörü rekabeti çok ve zor bir sektördür. Bu yüzden tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık vermelisiniz.

Dropsshipping yaparak da gelir elde edebilirsiniz. Elinize hiç ürün geçmeden A firmasının ürünleri B firmasında belli bir kar oranıyla satabilirsiniz. Bu sayede çalışan, depo ve ürün gideriniz olmayacak. Bir nevi komisyonculuk da diyebiliriz.

Web sitenize gereken özeni gösterin. SSL güvenlik sertifikası edinin ve sanal pos entegrenizi yapın. Bunun dışında kapıda ödeme sistemini de aktif ederseniz karlı çıkarsınız. Birçok insan yeni e ticaret sitelerine güvenemediği için kapıda ödeme seçeneği olan internet sitelerini tercih ediyor.

Onlarca farklı ürün değil 1-2 kalem ürüne odaklanmanız yararınıza olacaktır. Örneğin bir yandan telefon satıp bir yandan da butik ürünleri satmanız çok zor olacaktır. Bu yüzden ilk etapta 1-2 kalem ürün fakat bol çeşit mantığıyla hareket edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.