WordPress sitenize yeni bir göz atın.

Elektronik Sigara Nereden Alınır?

0

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara, sigara içme deneyimini simüle eden elektronik el cihazıdır. Kullanıcı tarafından solunan bir aerosol veya “buhar” üreten bir sıvının ısıtılmasıyla çalışır. Elektronik sigara kullanımına vaping denir. E-sigaradaki likit, veya meyve suyu denilen sıvı, genellikle nikotin, propilen glikol, gliserin ve lezzet vericidir. Tüm likitlerde nikotin yoktur.

 

Elektronik sigaraların sağlık riskleri belirsizdir. Muhtemelen tütün sigaralarından daha güvenlidirler, ancak diğer sigara bırakma yöntemleriyle ilgili açık bir etkiye sahip değillerdir. Uzun vadeli sağlık etkileri bilinmiyor. Bazı sigara içicilerin sigarayı bırakmalarına yardımcı olabilir. Sigara içmeyenler tarafından kullanıldığında, elektronik sigaralar nikotin bağımlılığına neden olabilir ve çocukların elektronik sigara kullandıktan sonra sigara içmeye başlayabilecekleri endişesi vardır. Şimdiye kadar, denemelerde ciddi bir olumsuz etki bildirilmemiştir. Daha az ciddi yan etkiler arasında boğaz ve ağız tahrişi, kusma, bulantı ve öksürük vardır.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Tütün dumanında bulunan toksik kimyasalların çoğu, elektronik sigaraların aerosollerinde yoktur. Mevcut olanlar, tütün dumanında karşılık gelen seviyelerin%1 ‘inin altında. Aerosol, soluma ilaçlarında izin verilen seviyelere kadar toksik maddeler ve ağır metal izleri, ve işyerinde güvenlik standartlarının izin verdiği konsantrasyonlarda tütün dumanında bulunmayan potansiyel olarak zararlı kimyasallar içerebilir. Bununla birlikte, kimyasal konsantrasyonlar, kamu güvenliğinin en katı sınırlarını aşabilir.

 

Modern elektronik sigara yılında Çinli eczacı Hon Lik tarafından icat edildi. itibariyle çoğu elektronik sigara Çin’de üretiliyor. Küresel kullanımları, ilk olarak yılında satıldığından bu yana katlanarak arttı; Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta kullanımı yaygındır. Elektronik sigara kullanmanın nedenleri arasında bazıları eğlence amaçlı kullanılsa da, sigarayı bırakma, risk azaltma veya para tasarrufu sayılabilir. ‘ten itibaren çoğu kullanıcı hala tütün kullanıyor. Tütün ürünlerinin ve elektronik sigaraların ikili kullanımının “sigarayı bırakmayı geciktirebileceği veya caydıracağı” endişesi vardır. Birleşik Krallık’taki kullanıcıların yaklaşık%60 ‘ı sigara içiyor ve yaklaşık %40 ‘ı eski sigara içiyor.

 

Birleşik Krallık’ta, sigara içmeyenler arasında kullanım ihmal edildi. Çakışan tütün yasaları ve uyuşturucu politikaları nedeniyle, birçok ülkede elektronik sigaralarla ilgili yasalar tartışılmaktadır. Avrupa Yönergesi, sıvılar, buharlaştırıcılar, içerik maddeleri ve çocuklara yönelik sıvı kapları için belirlenmiş standartlar. Ağustos ’dan itibaren Amerika Birleşik Devletleri FDA’sı, düzenleyici gücünü elektronik sigaraları içerecek şekilde genişletti. Dünya çapında milyar ABD dolarını aşan yaklaşık marka elektronik sigara var.

https://elektroniksigaracim.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.