İçeriğe geç →

En hızlı 5 WordPress Temaları

En hızlı wordpress temaları 

Merhaba sevgili okurlarım bugün sizlere önerdiğim ve kullanmaktan çok memnun olduğum en hızlı wordpress temaları, tasarımlarını sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle bir web sitesinin hızı çok değerlidir. Kullanıcılar arama yaparken bulabildikleri en hızlı ve en kısa şekilde özetlenmiş sitelere girmeyi tercih ederler ki kendimizden de biliyoruz bunu. Yapılan aramalarda ulaşılan sonuçlardaki siteler ne kadar hızlıysa o sitede o kadar zaman geçiririz fakat eğer site yavaşsa adam yüklenmesini beklemeden çıkabilir ve bu sizin sitenizi google açısından – puana düşürür, Google internet sitelerinin kaliteli, özgün ve hızlı olmasına çok dikkat eder. Sitenizde kullanıcının geçirdiği süre ne kadar yüksekse siteniz o kadar değerli ve o kadar kalitelidir. 

Web siteyi birçok hızlandırma yolu olsa da, ilk iş temelden yani tasarımdan başlamalıdır. İsterseniz Google’nin hostinginde barının yine de temanız yavaş ise siteniz yavaştır. 

WordPress temalarını paylaşan ücretli / ücretsiz birçok platform var olmasına rağmen bir temayı biri 5$’a satarken aynı temayı başka sitede 7$’a almak mümkün bu nedenle benim önerdiğim ve benim tanıttığım sitelerden almanız siz ve paranız için en iyisi olacaktır. 

SteadyIncome Teması 

WordPress’in en iyi ve neredeyse en hızlı temalarından biri olan SteadyIncome teması çok hızlı yükleme hızına sahip olup neredeyse bilgisayarınızda klasör açıyormuşcasına istediğiniz sayfayı açabilen nadir temalardan biri olup listemizde ilk sırada yerini alıyor.  

Temaların speed testlerini de şu şekilde sunayım. Dipnot: Tema hızı, hostinginize göre değişiklik gösterebilir standart hostinglerde test edilmiş değerlerdir. 

Google PageSpeed Insights değerlerine göre: Masaüstü 92| Mobil 80 

Sonuçlar çalışmalar çalışmalar sonucu 100’e çekilebilir fakat onunla uğraşmanız kullanıcılarınıza bir şey kazandırmayacaktır. 

Schema Teması 

Listemizdeki en iyi temalardan biri olan schema bulundurduğu modüler yapısı ve her türlü içeriğe yatkın olduğundan dolayı her alanda kullanılabilen nadir temalardan biridir. Bu temayı geçmişte yaptığım birçok projede kullanmıştım önerimdir. Seo ve responsive ayarları sayesinde de çok tercih edilir. Schema teması listemizde ikinci sırada yer alıyor aslında benim kanaatimce birinci sırada yer alması gerekse de standart hosting sonuçlarına göre 2.sıramızda yer alıyor. 

Google PageSpeed Insights değerlerine göre: Masaüstü 90| Mobil 74 

Yosemite Teması 

Bir blogta kullanılabilecek en işlevsel ve en hızlı temalardan biridir. Görünüşü bakımından merak uyandıran bu tema listemizde 3.sırada yer alıyor. Gerek sosyal medya hesaplarını sergilemek gerek ise kişisel blog yapmak için en ideal temalardan biridir. Hızı sayesinde listemizde bulunuyor. Birçok sektörede de kullanılan bu tema önerimdir. 

Google PageSpeed Insights değerlerine göre: Masaüstü 87| Mobil 85 

NewsMag Haber & Blog Teması 

Günümüzde girdiiniz 10 wordpress sitesinin en az ikisinde bulabileceğiniz görünüşü ve modülerliği ile beni etkileyen temalardan biri olmuştur hep. Wordpress’e ilk başladığımda kullandığım bu tema gerçekten gerek işlev gerek hız gerek ise seo olsun her türlü konuda başarılı bir temadır. 

Google PageSpeed Insights değelerine göre: Masaüstü 90| Mobil 74 

NewsTimes Haber & Teknoloji Teması 

Newstime Theme

Günümüzde alışık olduğumuz düzene sahip bu haber teması gerek işlevi olsun gerek hızı olsun gerek ise görüş açısından en iyi haber temalarından biri olarak listemizde yer alıyor. Benim de haber sitesi açsam ilk kullanacağım temalardan biri olan NewsTime teması listemizde 5. sırada yer almakla beraber bu yazımızın son temasıdır. Standart testlere göre değerlerini aşağıda sundum; 

Google PageSpeed Insights değerlerine göre: Masaüstü 90| Mobil 73 

Tema hızları neyi ifade ediyor 

Temaların Google PageSpeed değerlerine bakıp ayrıştırmak aslında pek bir şey ifade etmiyor. Diyeceksiniz ki eee, ifade etmiyor neden değerleri sundun? Şöyle cevaplıyayım; Temaların standart bir hosttaki değerlerine göre hızlıdan yavaşa doğru sıraladım. 

92 – 95 – 91 Herhangi bir şeyi ifade etmez 85 üstü olan her tema kullanıcı açısından beğenilen temalar arasındadır. Sitelerimizin mobil hızlarına da dikkat etmek gerekiyor bloglara genelde girişler mobilden olduğundan dolayı okunabilirliğine ve hızına çok dikkat etmemiz gerekiyor. Mobil hızda ise 70 ve üstü temalar kullanıcılar açısından beğenilen temalar arasındadır.  

Bu yazımda sizleri hızlı temalar arasında bir gezintiye çıkardım hangi temayı seçeceğiniz size kalmış, görünüşünü beğendiğiniz ve sektöre uyan masaüstü hızı 85 üstü ve mobil hızı 70 üstü olan her temayı kullanabilirsiniz. Güzel günler dilerim. 

Kategori: Temalar

Tek Yorum

  1. moto kurye moto kurye

    Okudum, başarılı ve güzel bir makale olmuş. Ellerinize sağlık.. Gerçekten çok başarılı bir yazı olmuş.

    Sizin ellerinize sağlık teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir