İçeriğe geç →

Franchise Veren Firmalar 2019

 

Franchise firma sahibi olmak 2019 yılında kendi işinin patronu olmak isteyen tüm girişimcilerin en büyük hayallerinden biri olmaya devam ediyor. Franchising yani Türkçe bilinen adıyla bayilik, kendi işletmesini açmak isteyen kişilere birçok avantaj sağladığından oldukça revaçta olan bir işletme sistemi haline geldi. Tüm Türkiye’de toplam 1000’den fazla yerel ve global marka haline gelmiş işletmeler, hemen hemen bütün sektörlerde franchise yani bayi açmayı teşvik edici kampanyalar sunuyor.

Kendi işinizi kurmak ve bayilik fırsatlarından yararlanarak bir franchising sisteminin getirdiği birçok avantajdan faydalanmak istiyorsanız yazımızda merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz. Rehber niteliğindeki bilgilere sahip bu yazımızda franchise veren firmalar ve fiyatları başta olmak üzere;

 • Franchise (bayilik) sistemi nedir?
 • Franchise sisteminin işletme açacaklara avantajları nelerdir?
 • Bayilik almak isteyen işletme sahipleri için Franchise hangi sektörlerde verilmektedir?
 • Bayilik alırken nelere dikkat edilmelidir?

Gibi birçok önemli bilgilere ve tavsiyelere ulaşabilirsiniz.

Yazımızda ücretli ve ücretsiz bayilik veren firmalar 2019 yılı güncel listesine geçmeden önce bayilik almak isteyen kişilere hem bayilik seçerken hem de işletmelerinin başına geçtiklerinde ihtiyaç duyabilecekleri faydalı bilgileri verelim. Bu sayede, bayilik sisteminin tanımına ve bu sistemde dikkat edilmesi gereken önemli noktalara göz attıktan sonra bayilik alabileceğiniz firmalara ve sektörlere hakkında daha net fikirlere sahip olabileceğiniz bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Franchise (Bayilik) Sistemi Nedir?

Verimlilik ve kârlılık odaklı oldukça popüler bir sistem olan bayilik, temelde bir markanın imtiyaz hakkı sahibinin, birbirinden bağımsız ve birden çok sayıda olan yatırımcılara markasını kullandırma hakkı tanıyan uzun vadeli ve sürekli olarak kurulan iş ilişkisidir. Bayilik sisteminde bir ürün veya hizmet sağlayan bir firmanın, kendine ait markayı bağımsız bir işletmeye kullandırma hakkı tanıması birtakım dinamikler altında gerçekleşmektedir. Buna göre;

 • İşletmeye tanınan marka kullanım hakkı belirli bir süre için sınırlandırılabilir. Bu süre bayilik veren firmanın belirlediği şartlara göre uzun ya da orta vadede sürecek şekilde belirlenebilir.
 • Bayilik veren marka, bağımsız işletmeye yönelik bazı şartlar ve sınırlandırmalar sunabilir. Bunların detaylarına birazdan değineceğiz.
 • Bayilik veren firma yatırımcısına, marka çatısı altında işletmesinin gereksinimlerini karşılayacak tüm destekleri sağlamaktadır.
 • Bayilik sisteminde çoğu zaman yatırımcıdan belirli bir bedel karşılığı marka kullanım hakkı tanınsa da kimi zaman da sözleşme şartlarına göre ücretsiz bayilik veren firmalar olmaktadır.

Franchise (Bayilik) Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Bayilik sistemi son dönemde verimli ve kârlı olması sebebiyle hızla tüm dünyada yayılan bir iş disiplini hâline gelmiştir. Özellikle bayilik veren firmalar giyim sektöründe yaşanan hızlı yükselişin ardından hemen hemen bütün sektörlere yayılmasının ardından hem marka sahipleriyle hem de işletme sahibi olan bağımsız yatırımcılarla kazançlı bir iş ilişkisi kurulmasını sağlamıştır. Bu ilişki neticesinde, bayilik sisteminin dinamiklerini iyi öğrenen ve doğru tercihlerde bulunarak doğru markalarla çalışan işletme sahipleri ve girişimciler bu sistem sayesinde oldukça iyi bir kazanç sağlamaktadırlar. Böylece bayilik sisteminin avantajlarından yararlanarak kısa sürede ikinci hatta üçüncü işletmelerini açan girişimciler vardır. Bu şekilde, 2019 bayilik veren firmalar ile sizin de hayaliniz bayilik sistemiyle işletme sahibi olup, hem markayı hem de kendi işletmenizi büyütmekse sistemin size sunduğu şu avantajlardan yararlanabilirsiniz:

 • Markalı ve itibarlı bir işletme sahibi olursunuz.
 • Kendi işletmenizi kurduğunuz için işinizde bağımsız olursunuz.
 • Bayilik alarak yaptığınız yatırım hızlı bir şekilde size geri döner.
 • Gelir konusunda oldukça tatmin edici rakamlara ulaşabilirsiniz.
 • Bayilik sistemi; sizden önce defalarca denenmiş ve kendini kanıtlamış bir sistem olduğundan az riskli ve günceli bir iş prensibidir.
 • Tanınmış bir marka ile çalıştığınızda ürünü tanıtmak için ayrı bir çaba göstermenize gerek kalmaz.
 • Kolayca bulabileceğiniz, beklentisi sabit olan hazır müşteri kitlesine sahip olursunuz.
 • İşletmenin yönetimi konusunda danışabileceğiniz bir kadronuz olur.
 • Markalaşma sürecini tamamlamış bir bayilik aldığınızda mal veya hizmette yaptığınız yatırımda ve tedarikte sorun çıkmaz.

Franchise almak isteyen kişileri ilgilendiren bu önemli bilgileri verdikten sonra bölge bayiliği veren firmalar ve sektörleri hakkındaki hazırladığımız listeye bakabiliriz.

Franchise (Bayilik) Veren Firmalar 2019 Listesi

Hemen hemen bütün sektörlerde birçok yerli ve yabancı marka işlerini büyütmek ve yeni lokasyonlarda hizmet vermek için ülke çapında bayilik vermeye devam etmektedir. Bu listemizde yer alan firmalar ve uyguladıkları bayilik sistemleri hakkında daha detaylı bilgileri firmaların müşteri ve halkla ilişkiler bölümleriyle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Listemizde 2019 yılı içerisinde tüm Türkiye çapında bayilik vermek isteyen firmaları ve bayilik şartlarını bulabilirsiniz. Ayrıca bu firmaların iletişim bilgilerine de listemizden yararlanarak sahip olabilirsiniz.

Şampiyon Kokoreç Bayilik Sistemi 2019

Şampiyon Kokoreç, Türkiye’de kokoreç dendiği zaman akla ilk gelen jenerik markalardan biridir. Öyle ki birçok şehirde şubesi bulunan bu firmanın, şartlar ne olursa olsun her zaman burayı tercih eden kemik bir müşteri kitlesi vardır. Şampiyon Kokoreç, 1962 yılından itibaren;

 • İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Giresun, Ordu, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep ve Antalya gibi şehirlerde 50’den fazla şubeye sahiptir.
 • Yatırımcıdan alacağı bayilik ücreti şehirden şehre ve lokasyona göre değişiklik gösterse de ortalama 200 bin TL civarı bir fiyata sahiptir.
 • Detaylı bilgi için Telefon: +90 216 304 08 08

Jumbo Künefe Bayilik Sistemi 2019

Türkiye’de sektörde yükselen bir grafik kazanan tatlıcılık iş alanında en çok talebi gören şüphesiz künefedir. Bu sebeple ülkemizde franchise veren cafeler arasında olan Jumbo Künefe’den uygun şartlar altında bayilik alabilirsiniz. Jumbo Künefe’nin franchise sisteminde yapılan analiz ve araştırmalar sonucu bayilik alan işletmeler hakkında şu bilgiler ortaya çıkmaktadır:

 • Kurumsal marka değerine çok önem veren Jumbo Künefe’de 50 metrekarelik bir mekân için gerekli görülen sermaye ortalama 70 bin TL olabiliyor.
 • Şubenin tüm tadilat işlemleri ve ürün tedarikleriyle birlikte kurulumu da 1 ay sürebiliyor.
 • Yatırımcıların ödedikleri bu sermayenin ortalama geri dönüş (amortisman) süresi 12 ay olarak dikkat çekiyor.
 • Bayilik almak isteyen kişilerin iletişime geçebileceği telefon: (0262) 333 33 31

ZGR Rent A Car Bayilik Sistemi

Araç kiralama sektöründe giderek büyüyen ZGR Rent A Car firması 2019 yılında bayilik isteyen işletme sahiplerine belirli şartlar altında franchise hizmeti sunuyor. Bu şartlar:

 • Bayilik almak istenen mekanın konumu havaalanına yakın bir lokasyonda veya şehir merkezinde olmalıdır.
 • Bayi sahibinin en az 4 yıl araç kiralama alanında tecrübeli ve bayide en az 20 kiralık araç bulundurması gerekiyor. İletişim numarası: +90 (232) 232 0 947

Lokmades Bayilik Sistemi

Türkiye’nin bayilik veren firmalar gıda sektöründe yer alan bir başka ünlü firma Lokmades’tir. Ankara, İstanbul, Bursa ve Kocaeli’de 8 adet şubesi bulunan firmanın bayilik verme girişimleri devam ediyor.

 • Dükkan dışında alışveriş merkezlerinde de stand için bayilik veren Lokmades firmasıyla ilgili tüm merak ettiklerinizi telefonla öğrenebilirsiniz. İletişim numarası: 0542 816 0300

 

Kategori: Para Kazanma

Yorumlar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir