İçeriğe geç →

Gerilim Filmi İzlemek İsteyenlere 9 Öneri

Gerilim filmi önerileri özellikle beyaz perdede gerilim ögeleri görmeyi seven cesur izleyiciler için önemlidir. Günümüze kadar birçok kült ve başarılı gerilim film çekilmiştir. Bu filmler, korku filmlerinden farklı olarak, korkutan değil, seyirciyi filmin içine alıp gerilmesine yol açan filmlerdir. 1080p altyazılı film izle ve gerilim film önerilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dövüş Kulübü

Hd altyazılı film izle kapsamında Dövüş Kulübü David Fincher tarafından yönetilmiş olan kült filmler arasındadır. Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter tarafından başrollerin paylaşıldığı bu filmde hayatı tamamen sıradan ve tüketicilik üzerine kurulmuş olan Jack’in hayat hikayesi konu alınmaktadır. Jack, bir gün dövüş kulübüne adım atar. Bu noktadan sonra tüm hayatı değişecektir. Tyler Durden ile tanıştıktan sonra tüm hayatı değişen Jack, artık kendini tanıyamaz…

Olağan Şüpheliler

Olağan Şüpheliler, Bryan Singer tarafından yönetilmiş olan polisiye gerilim dalında, en başarılı filmlerden biridir. ABD ve Almanya ortak yapımı olan bu filmde, San Pedro’da patlayan bir tekne araştırılmaktadır. Polis, teknede 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur. Olaydan kurtulan kişiler ise yanıklarla dolu vücuda sahip Macar bir terörist ve Verbal Kint adındaki tetikçidir. Polis sorgu yaparken, kimin suçlu olduğunu bulmak imkansızdır. Beş suçlunun nasıl bir araya geldiği ve kaçırılmış olan kamyondaki bir suç lordu arasında, polis gerçek suçluyu aramaktadır.

Kara Şövalye

Kara Şövalye, Christopher Nolan tarafından beyaz perdeye aktarılmış, Batman film serileri içinde yer almaktadır. Başrollerinde Christian Bale, Heath Ledger ve Aaron Eckhart yer almaktadır. ABD yapımı bir film olan Kara Şövalye, halk için oldukça büyük bir tehdit oluşturan Joker’in ortaya çıkması ile, tam bir kaosa dönen Gotham sokaklarını konu almaktadır. Joker ve Batman’in felsefik ve fizyolojik savaşını bir arada görebileceğiniz Kara Şövalye filminde, büyük replikler, başarılı oyunculuklar ve harika bir senaryo ile gerilimi doruklarına kadar hissedeceksiniz.

Yedi

Yedi filmi David Fincher tarafından yönetilmiş olan, Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Paltrow başrolleri paylaşmıştır. ABD yapımı olan Yedi filmi; polisiye gerilim alanında en başarılı filmlerden biridir. Yedi filminde, seri cinayet işleyen bir katilin peşine düşen iki polis dedektifi konu alınmaktadır. Seri katil, 7 ölümcül günahı işleyenleri, kendine has yöntemlerle öldürür. Yedi ölümcül günah ise; Kibir, aç gözlülük, şehvet düşkünlüğü, kıskançlık, oburluk, yıkıcılık ve tembelliktir. En iyi kurgu dalında 1996 senesinde ödüle aday olan bu film özellikle çarpıcı final sahnesi ile adından söz ettirmektedir.

Başlangıç

Başlangıç, Christopher Nolan tarafından yönetilmiş olan 2010 yapımı filmlerden biridir. Bilim kurgu ve gerilim dalında oldukça başarılı olan Başlangıç filminin oyuncu kadrosu ise; Leonarda DiCaprio, Marion Ctillard ve Ellen page yer almaktadır. Doğaüstü ve büyüleyici bir sinema estetiği ile farklı bir senaryo yazım stili de oluşturmuştur. Üst düzey performans oyunculukların dışında, özgün senaryosu ile de adından söz ettirmiştir.

Kanlı Elmas Gerilim filmi

Kanlı Elmas Dublajlı film izle kapsamında 2007 senesinde vizyona girmiş olan macera ve gerilimm filmidir. ABD ve Almanya ortak yapımı olan bu filmin yönetmen koltuğunda Edward Zwick oturmaktadır. Oyuncu kadrosunda ise Leonardo DiCaprio, Djimon Hounsou ve Jennifer Connelly yer almaktadır. Kuşatma ve Son Samuray isimli filmlerden tanınan Edward Zwick oldukça heyecan dolu bu aksiyon filminde; büyüleyici bir elması arayan bir grubu konu almaktadır. Kanlı Elmas’ı arayan bu grup, farklı maceralar yaşayacaktır.

Testere Gerilim filmi

Testere, en kült gerilim ve korku filmlerinden biri olarak 2004 senesinde vizyona girmiştir. James Wan tarafından yönetilmiş olan bu film oyuncuları se Leigh Whannell, Cary Elwes ve Danny Glover olmaktadır. Sıra dışı bir seri katilin, kurbanlarına karşı yaptığı oyunları anlatan bu filmde, seri katil kurbanlarına hayatın anlamını ve değerini anlatmaya çalışır. Oldukça zor seçimler yapması gereken kurbanların nelerden vazgeçebileceği ve neleri feda edebileceğini konu almaktadır. Kurbanların kurtulmak için 8 saatleri vardır. Bu süre içinde kurbanların ya hepsi ölecek, ya da biri kurtulacaktır.

Altıncı His Gerilim filmi

Altıncı His, en kült gerilim filmlerinden biri olan M. Night Shyamalan tarafından 2000 senesinde yönetilmiş bir filmdir. Bruce Willis, Haley Joel Osment ve Toni Collete başrolleri paylaşmaktadır. Gerilim ve dram türündeki Altıncı His, eski bir psikiyatrın hayat hikayesini konu edinmektedir. Sorunlu bir çocuğun tedavisi için uğraşan Crowe, kendi ile ilgili farklı şeyler öğrenecektir.

Kuzuların Sessizliği Gerilim filmi

Kuzuların Sessizliği, türünün en başarılı filmlerinden biridir. Jonathan Demme tarafından yönetilmiş olan bu filmin oyuncu kadrosunda ise Anthony Hopkins, Jodie Foster ve Scott Glenn yer almaktadır. ABD yapımı olan bu film 1992 senesinde 7 dalda Oscar’a aday olmuştur. Yönetmen ve başrol oyuncularına ise ödül kazandırmıştır. En iyi film ve en iyi senaryo dallarında ödül almıştır.

Kategori: Film Önerileri

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir