İçeriğe geç →

Google News Kayıtlı Site Satışı

Her zamankinden biraz daha farklı bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Bilindiği üzere ülkemizde sayısız haber, teknoloji ve oyun sitesi. Bu kategoride yer alan sitelerin büyük bir çoğunluğunun tek amacı var. Bu da Google News kaydı almak. Çünkü bu sayede ziyaretçi sayınız inanılmaz bir şekilde artıyor ve buna paralel olarak da gelirleriniz ve reklam verenleriniz artıyor.

Google News’in bu yanını bilen ve görenler ilk iş olarak News kaydı almak ister. Bu kaydı almak elbette sanıldığı kadar kolay değil. Nasıl News kaydı alacağınıza ise birazdan değineceğim. Şimdi ise News kayıtlı sitelerin satımına odaklanalım. Normal bir haber sitesinin satışının herhangi bir getirisi yoktur. Çünkü habercilik sektörü inanılmaz rekabetli bir ortam. Bu yüzden kurtlar sofrasında yalnız başınıza hiçbir şey yapamazsınız. Bu yüzden News kaydı alarak internet sitenizi binlerce liraya satabilirsiniz.

 

Google News Sitelerin Fiyatı

Bu konuda net bir rakam vermek elbette doğru olmaz. Çünkü bu fiyatı belirleyen çeşitli faktörler var. Örneğin domainin yaşı, içerik sayısı, aboneliklerin olup olmaması, temanın ve eklentilerin lisanslı oluşu, domain ismi, link sayısı gibi çeşitli faktörler sitenizin satış fiyatını belirler. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. News kayıtlı bir site minimum 1000 liradan aşağı satılmaz. Belli bir ziyaretçi kitlesine ulaşmış ve geliri olan siteler ise paha biçilemez. Öyle ki 7-8 bin liraya kadar News kayıtlı sitelerin sayışını görebilirsiniz.

 

News Kaydı Nasıl Alınır?

İlk olarak şunu söyleyeyim, bu hiç kolay değil. Ne kadar anlatsak da ilk önce sizin deneme yanılma yaparak 1-2 siteyi heba etmeniz lazım. Çünkü insan yapısı bu şekildedir. Yanlışı yapmadan doğruyu öğrenemeyiz.

Sitenize eklediğiniz içerikler haber niteliği taşımalı. Blog yazar gibi içerik eklemeyin. İçerik başlıkları net olmalı, soru tarzında ya da ‘nedir’ tarzında başlıklar olmamalı. Bunların dışında News uyumlu temanız ve yazarlar bölümünüz olmalı. En önemlisi ise künyeniz olmalı ve içerikleri ekleyen yazarın bilgileri içeriklerde detaylı bir şekilde gözükmeli. Bu şartlar sağlandıktan sonra News başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kategori: Giriş

2 Yorum

 1. Mrb
  Boylesıne guzel anlatımlı ve insanlara cesaret veren blogunuzu yeni keşfetmemden dolayı kendime inanın kızdım.
  Sizi yurekten kutluyorum basarılı yayınlarınızın devamını diliyorum.
  Oyle etkileyici makalelerinizi okudum ve bende kendi fikirlerim için harekete geçmek istedim ama sizden de biraz yardım alabilirmiyim bilmiyorum ama iletişimden size yazacagım

  • Eren Türkoğlu Eren Türkoğlu

   Geri dönüşünüzden kıvanç duyduğumuzu bilmenizi ister, sizleri her zaman yanımızda görmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir