İçeriğe geç →

Hint Sinemasından En Güzel 10 Film İzle

Hint sinamasındaki en başarılı filmler Bollywood filmleri arasında, Hindistan’ın kendine özgü kültürünü ve yaşama şeklini görebileceğiniz filmleri içermektedir. Hindistan filmleri özellikle farklı sosyoekonomik yapıları bir arada görmeyi de sağlar. Hd film izle kapsamında görebileceğiniz birbirinden farklı Hint sinema örnekleri için en başarılı filmleri izleyebilirsiniz.

Bir Zamanlar Hindistan’da

Bir Zamanlar Hindistan’da filminin başrollerinde Aamir Khan yer almaktadır. Bir Zamanlar Hindistan’da, Hindistan’da İngiliz sömürgesi altında olduğu dönemde geçmektedir. Bir başkaldırı film olan Bir Zamanlar Hindistan’da, yönetmeni ise Ashutosh Gowariker olmaktadır. Hindistan kuraklık içindedir. Köylüler ir araya gelerek, toprak sahiplerinin Lagaan adı verilen vergilerin durdurulmasını talep eder. Ancak bu vergilerin kaldırılması, İngilizlerin köylüler tarafından bir kriket müsabakasında yenilmesine bağlı olmaktadır. Köyde kriket bilen kimse yoktur. Bunun üzerinde adil düello için tüm köylü birlikte hareket etmeye başlar.

Dangal

Altyazılı 1080p film izle kapsamında en başarılı biyografik filmlerden biri olan Dangal, ünlü oyunca Aamir Khan, Sakshi Tanwar ve Faitma Sana Shaikh tarafından beyaz perdeye aktarılmıştır. Yönetmen koltuğunda Nitesh Tiwari’nin oturduğu Dangal filmi, klasik Bollywood filmlerinden çıkarak biyografik bir maceraya dönüşür. Dangal filminde, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesi konu edinmektedir. Mahavr, bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretir. İki kız, çocukluklarından itibaren güreş eğitimi alarak büyürler. Sabahlar güneş doğmadan antrenmanlara başlar ve gece yarısına kadar bu disiplinle devam ederler. Geeta Phogat, 2010 senesinde altın madalya kazanmıştır. Bu genç kızların, başarılı yolunda babaları ile olan ilişkileri, sevgi ve aile konu edinmektedir.

Wasseypur Çeteleri –  Bölüm 1

1080p Dublajlı film izle Wasseypur Çeteleri, filminin yönetmeni Anurag Kashyap olmaktadır. Oyuncular ise Manoj Bajpai, Tigmanshu Dhulia, Piyush Mishra yer almaktadır. Hint filmleri arasında oldukça başarılı olan Waaseypur Çeteleri, 70 yıllık uzun bir süreyi kapsayan bir gangster hikayesini konu almaktadır. Hindistan’da bir madem kasabası olan Waaseypur, hırs ile düşman aileye savaş açar. Rakip ailelerin üç nesile yayılan öyküsünü konu almaktadır. 2012 senesinde Cannes film festivalinde On Beş Gübü bölümünde gösterilen film, Bollywood sinemasını Ganster filmi meraklıları ile buluşturmaktadır.

Devdas

Online hd film izle kapsamında Devdas, 3 saat beş dakikalık klasik bir Bollywood filmi. Hint yapımı olan bu filmin yönetmen koltuğunda Sanjay Leela Bhansali oturuyor. Film oyuncuları ise Kiron Kher, Jackie Shroff ve Madhur Dixit. Devdas filmi 1900’lü yılların başında geçiyor. Devdas isimli bir genç, 10 sene sonra Hindistan’a geri döner. Devdas, yanında büyüdüğü ailenin büyüdüğü kız olan Paro ile evlenecektir. Ancak ailenin onayını alamazlar. Devdas kendini alkole verir. Daha sonra Paro’yu zengin bir aile ile evlendirmeye karar verirler. Klasik bir Hint temasıyla anlatılan bu hikaye, oldukça başarılıdır.

Gelinim Olur musun? Film izle

Gelinim Olur musun, yönetmen koltuğunda Gurinder Chadha’nın oturduğu filmlerden biridir. Bir saat 52 dakikalık bu filmde, komedi, müzik, romantik ve dram ögeleri bir arada işlenmektedir. Gelinim Olur musun filminde Jane Autin’in romanından esinlenerek senaryo hazırlanmıştır. Romantik komedi dalındaki bu filmde, Bakshi, dört kızına koca aramaktadır. Bunun için elinden geleni yapar. Kızlarından en akıllı ve asi olan Lalita ise ayaklarını yerden kesen bir aşkın peşindedir. Bu sırada da Will Darcy ile tanışır. Ancak Will Darcy Kaliforniya’lı bir serseridir. Bu noktadan sonra ailenin tüm dengesi değişecektir.

Swades: We, the People Film izle

Swades: We, the People yönetmen koltuğunda Ashutosh Gowariker’in oturduğu bir filmdir. Shah Rukh Khan, Gayatri Joshi ve Kishori Balal’in başrollerini paylaştığı bu romantik komedi Bollywood filminde, Nasa projesinde çalışan genç ve parlak bilim insanı Mohan konu alınmaktadır. Mohan, kendisini büyüten dadısını senelerdir aramadığını fark ederek üzülür. Dadısını bulmak için yola çıkan Mohan, işinden izin alarak Amerika’dan, Hindistan’a bir yolculuğa çıkar. Uzun uğraşlar sonucunda dadısını bulur. Dadısı ile beraber çocukluk arkadaşı Gita’yı da bulmuştur. Mohan, dadısını bulmanın sevincini yaşarken, köydeki duruma da üzülür. Halkın fakirliği için bir şeyler yapma peşindedir. Hindistan’da kalıp halkına yardım mı edecek yoksa Amerika’ya dönüp zengin hayatını mı yaşayacaktır…

Black Film izle

Black, iki saatlik bir Bollywood filmidir. Yönetmen Sanjay Leela Bhansali ile beraber başrollerini Rani Mukerji, Amitabh Bachchan ve Ayesha Kapoor oynamaktadır. Paul ve eşi oldukça mutlu bir hayat yaşayan, evli bir çifttir. Kısa süre sonra bir kızları olur. Ancak kızları ne görebiliyor, ne de duyabiliyordur. Anne ve baba kızlarını dünyanın kötülüklerine karşı korumak için atağa geçer. Kız büyüdükçe daha hırslı ve huysuz bir hale gelir. Anne bu sırada yeniden hamile kalır ve bir diğer kızı olan Sara’yı dünyaya getirir. Bundan sonra işler değişecektir.

Bollywood Hollywood Film izle

HD tek part film izle yönetmen koltuğunda Deepa Mehta oturmaktadır. Dram filmi olan Hollywood Bollywood aile baskılarına karşı durmaya çalışan bir gencin hikayesini konu almaktadır. Hint örf ve adetlerine karşı durarak mutlu olmaya çalışan Raul, pop yıldızı bir kadınla ilişki yaşar. Ailesinin buna tamamen karşı çıkması üzerine macerası başlayacaktır.

Kategori: Film Önerileri

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir