WordPress sitenize yeni bir göz atın.

İçerik Kilitleme Eklentisi – Wp Content Copy Protection

0

Web site sahiplerinin en çok mağdur olduğu durumların başında içeriklerinin çalınması geliyor. Büyük özen ve dikkatle hazırlanan yazılarınızı sitenizde yayınladıktan sonra bir başka kişiler tarafından çalınıp kendi sitelerinde yayınlanması istenilecek en son şey. Henüz içeriğiniz indexlenmeden bir başka sitede yayınlanıp indexlenmesi, tüm emeklerinizin çöp olduğunu gösterir. Peki bu durumun önüne geçilemez mi? İçeriklerin çalınmasını nasıl engelleyebiliriz? Gibi soruların cevabını bu yazımızda vereceğiz.

Günümüzde açılan web sitelerin büyük bir çoğunluğu wordpress yazılımını kullanmayı tercih ediyor. Bu sebepten ötürü wordpress ile ilgili her soruna karşı bir çözüm üretilmiş durumda. Bu çözümlerin hemen hemen hepsi eklentiler vasıtasıyla kullanıcılara sunulmuştur. Hazırladığınız yazılarında çalınmasını engellemek için içeriklerinizi kilitleyebilirsiniz. Böylelikle web sitenize gelip içeriklerinizi çalmaya çalışan kişiler, elleri boş dönecektir. WordPress’te içeriklerin kilitlenmesini sağlayan pek çok eklenti mevcut. Bu eklentiler arasında en çok indirilen ve tercih edilen eklenti ise Wp Content Copy Protection & No Right Click eklentisidir. Bu eklentiyi web sitenize kurarak bu problemi de ortadan kaldırmış olacaksınız. Şimdi bu eklentinin kurulum aşamalarını açıklayalım.

İçerik Kilitleme Eklentisi Kurulumu

Bunlarda İlginizi Çekebilir

WordPress sitemize eklenti yüklemek için admin panelinden Eklentiler > Yeni ekle sekmesine tıklayın. Daha sonra arama çubuğuna “Wp Content Copy Protection & No Right Click” yazın ve bekleyin. Karşınıza eklenti çıktığında yükleyin. Yükleme işlemi bittiği zamanda eklentiyi etkinleştirin ve sistemi aktif hale getirin.

Eklentiyi kurduktan sonra admin panelinize girin ve Ayarlar > Wp Content Copy Protection & No Right Click sekmesine tıklayın.

Resimde de görüldüğü üzere 3 seçeneği de aktif etmeniz gerek. İçerikleriniz, ana sayfanız ve sabit sayfanız bu eklenti sayesinde koruma altına alınacak ve hiçbir şekilde içerikleriniz kopyalanamayacak. İçerik kilitleme eklentileri genel olarak Ctrl + C – Ctrl + V kombinasyonunu engeller. Mouse ile sağ click yaparak içerikler kopyalanabiliyor. Ancak bu eklenti hem bu kombinasyonu engelliyor, hem mouse ile sağ click yaparak içeriklerin kopyalanmasını engelliyor hem de yazıların çizilmesini yani seçilmesini engelliyor. 3’ü bir arada olan muhteşem bir eklenti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.