WordPress sitenize yeni bir göz atın.

İnternetten Kesin Para Kazanma

0

 

İnternetten kesin para kazanmanın yolları birçok internet kullanıcı tarafından yakın mercek altına alınmış bir konudur. Günümüzde internet kullanımının çok geniş alanlara yayılması ve herkes tarafından kullanılması sonucunda internet üzerinden para kazanmak da mümkün hale gelmiştir. Özellikle son dönemde mobil cihazların da gelişmesiyle internet kullanımı adeta günlük hayatımızın bir parçası olmuştur. Her an elimizin altında olan akıllı telefonlarımızdan da internete bağlanabiliyor ve tüm dünyayla iletişim halinde olabiliyoruz. Tabii ki bu durum, birtakım olumsuz sonuçlar doğurduğu gibi birçok ekonomik avantajı da birlikte getiriyor. Bu sebeple birçok kullanıcı internetin hayatlarımıza sağladığı avantajları kullanarak internet üzerinden maddi kazanç sağlayabiliyor. Bu yazımızda internetten kesin para kazanma çözüm ve yollarını sizlerle paylaşacağız. Böylelikle size uygun olan yöntemi seçerek siz de ek gelir sağlayabilir, bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın birçok farklı yöntemi vardır. Bütün bu yollarda gerekenleri yaparak gerçekten iyi paralar kazanabilmeniz mümkündür. İşte internet üzerinden para kazanmak için kullanabileceğiniz yöntemler:

Blog Yazarlığı Yaparak İnternetten Kesin Para Kazanma

İnternetin insanlara sağladığı faydaların en başında muhakkak tarifi imkânsız derecede bir bilgi kaynağı olmasıdır. İnternet üzerinde oluşturulan bu bilgi havuzu hem ücretsiz hem de ulaşılması oldukça kolay olduğundan dünyada milyonlarca kişi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Blog yazmak da bu kapsam altına alınabilen bir iştir. İnternetten para kazanma yöntemlerinden biri olan blog yazarlığıyla birçok kişiye ulaşarak, oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde dünya üzerinde milyonlarca kişi internet blogları oluşturarak yüksek meblağlarda paralar kazanmaktadır.

Blog yazarlığında dikkat edilmesi gereken, insanlara ne vaat ettiğinizdir. Tüm internet kullanıcıların ilgisini çekecek bir konunun olması doğal olarak mümkün değildir. Fakat yazdığınız konu belirli bir kesimin yoğun ilgisini çektiğinde çok başarılı bir blog yazarı olabilirsiniz. Bunun akabinde de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Günümüzde her konudan blog, milyonlarca kişi tarafından takip edilmektedir. Türkiye bazında en çok tutulan ve takip edilen blog konularını şöyle özetleyebiliriz:

 • Gezi blogları listenin başında yer almaktadır. Hem Türkiye’den hem de tüm dünyadan birçok gezilecek yerin gösterildiği, tanıtıldığı, hakkında bilgi verildiği bu bloglar çok yoğun ilgi görmektedir. Takipçilerine kattıkları değerler ve özgün dilleriyle eğlenceli içerikler üretebilenler bu işten oldukça yüksek meblağlarda paralar kazanmaktadırlar.
 • Yemek tarifi blogları da yoğun ilgi gören konular arasında yer almaktadır. Özellikle ev hanımları tarafından günün her saati sıkı takip edilen yemek blogları yazarlarına da iyi gelir sağlamaktadırlar.
 • Moda ve tasarım blogları da listede yer almaktadır. Birçok kişi modayı yakından takip ettiğinden güncel trendler ve yeni çıkan giyim tarzlarının paylaşıldığı moda blogları önemli takipçi sayısına sahip blogların arasındadır.

İnternette Video İçerikler Üreterek Kesin Para Kazanma

Belki de şu anda özellikle Türkiye’de inanılmaz paraların kazanıldığı yöntemlerin başında gelmektedir. Youtube başta olmak üzere birçok farklı video internet sitesinde oluşturulan içeriklerle milyonlara ulaşmak oldukça mümkün gözüküyor. Öte yandan günümüzde her şeyi hızlı tüketmeye alıştığımız ve kolaycı olduğumuz için bir konu hakkında bilgi alma ihtiyacı, video izleyerek çok daha rahat karşılandığından uzun bir süre daha popülerliğini yitirmeyecek gibi gözüküyor. İnternet kullanıcıları bir yazı metnini okumaktansa onunla ilgili videoları seyretmeyi daha çok tercih ediyorlar. Dolayısıyla bu tarz internet üzerinden video hizmeti sunan web siteleri dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Siz de kaliteli video içerikleri üreterek ve hedef kitlenizin taleplerine karşılık vererek Vlogger olarak adlandırılan video çekerek para kazanan kişilerden olabilirsiniz. Bu online para kazanma yöntemiyle ülkemizde video içeriklerine ve konularına kısaca bir göz attığımızda trend olan videoların şu şekilde dağılımını görmekteyiz:

 • Büyük şirketlerden ziyade bireysel olarak video yükleyen insanlar genellikle gezi videoları çekerek ve bunu güzel bir şekilde sunarak birçok kişi tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Yurtiçi veya yurtdışı fark etmeksizin tüm gezi videoları biraz da belgesel tadında olduğundan yoğun ilgi görmektedir.
 • Ürün tanıtım videoları çekenler de bu işlerden iyi paralar kazanmaktadır. Kimi zaman yeni çıkan bir cep telefonu kimi zaman son model bir otomobil incelemeleri yapan video içerik üreticileri çok yüksek meblağlarda paralar kazanmaktadırlar.
 • Yaşça daha genç kesime hitap eden bilgisayar oyunu videoları üreten kişiler de çok ciddi miktarlarda para kazanıyorlar. Bugün Türk Youtuberlar arasında en çok kazanan kişiler bir zamanlar bilgisayar oyunu oynarken çektikleri videolar sayesinde bu kadar yükselebilmişlerdir.

Kısaca internetten para kazanmanın en popüler yöntemlerinden biri olan video içeriği üreterek anında iyi paralar kazanamazsınız fakat zamanla takipçi sayınızı artırarak yüksek gelirlere ulaşabilirsiniz. Video içerik oluşturarak para kazanabileceğiniz ücretsiz siteler:

 • YouTube
 • Vimeo
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Kendi Ürettiğiniz Ürünler Satarak İnternetten Kesin Para Kazanma

İnternetin yaygınlaşmasıyla ticaret anlayışımızda da değişiklikler oldu. Günümüzde her şey internet üzerinden kolaylıkla bulunup satın alınabiliyor. Siz de kendi ürettiğiniz el işlerinizi, kullanıcıların talep ettiği eşyaları ya da sanatsal ürünleri internet üzerinden müşterilerinizle buluşturarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Bunun için internet üzerinden hizmet veren birçok ticaret sitesinden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Bu sitelere üye olmak ve satış yapmak tamamen ücretsizdir. Sadece yaptığınız satış üzerinden belirli yüzdelerle komisyon alınmaktadır. Öte yandan kendi ürettiğiniz ürünlerle internetten para kazanma fikirleri tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir iştir. Ülkemizde kişilerin kendi ürettiği en çok rağbet gören ürünler arasında;

 • Özel tasarım tekstil ürünleri (tişörtler, elbiseler gibi.)
 • El yapımı süs ürünleri (yastık kılıfları, masa örtüleri gibi örgü işleri)
 • Kişiye özel el yapımı hediyelik eşyalar.

Kendi E-Ticaret Sitenizi Kurarak İnternetten Kesin Para Kazanma

İnternet üzerinden satmak istediğiniz ürünlerin illa ki kendi üretiminiz olmasına gerek yoktur. Bu nedenle hangi ticari sektörde olursanız olun birçok ürünü internet üzerinden satabilirsiniz. Hatta internet üzerinden daha ucuza aldığınız bir ürüne kar payı koyarak hemen yeni bir müşteriye satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ancak e-ticaret siteleri yatırımsız para kazanma yollarından biri olarak kabul edilemez. E-ticaret sitesi kurmak başlangıçta biraz yatırım istese de siteniz gelişip büyüdükçe ve daha fazla müşteriye ulaştıkça çok yüksek miktarlarda para kazanmanız içten bile değildir.

Metin Yazarlığı Yaparak İnternetten Kesin Para Kazanma

İnternet üzerinde hizmet veren hemen hemen bütün siteler, ürünleri ya da hizmetleri hakkında bilgilendirici yazılara ihtiyaç duymaktadır. Dolayısıyla bu alanda büyük bir talep söz konusudur. Bu talebi karşılamak adına bazı şirketler internet üzerinden metin yazarlığı yapacak kişilere iyi miktarda paralar vermektedir. Bu şekilde evden veya internete bağlantısı olan herhangi bir yerden çalışarak para kazanabilirsiniz. Metin yazarlığı aynı zamanda kazanabileceğiniz üst limitin olmadığı iş alanlarından biridir. Nitekim ne kadar metin yazarsanız o kadar çok kazanırsınız. Dolayısıyla kazanacağınız miktarı kendiniz belirlersiniz. İnternet üzerinden metin yazarlığı yaparak para kazanabileceğiniz siteler:

 • İçerik bulutu
 • Web editoryal
 • İçerik.net
 • Wordapp
 • İçerik.com
 • Makaleişi

Anket Doldurarak İnternetten Kesin Para Kazanma

İnternetin kullanımının mobil cihazlarla her yere taşınmasının ardından popüler olan internetten para kazanma yollarından biridir. Cep telefondan para kazanma 2019 yılında oldukça kolay bir iştir. Bu sayede boş zamanlarınızda hemen bir anket doldurarak kazanç sağlayabilirsiniz. İnternetten anket doldurarak para kazanabileceğiniz siteler:

 • Global test TR
 • Fikir Pazarı
 • Panel Statiton TR
 • Ipsos TR
 • Marketagent TR

Bu sitelere e-mail adresinizle ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra anında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.