WordPress sitenize yeni bir göz atın.

Mail Okuyarak Para Kazanmak

0

 

Mail okuyarak para kazanmanın yolları internet üzerinden para kazanmak isteyenlerin sıklıkla araştırdığı yöntemlerden birisidir. Belirli sitelerin sunduğu hizmetle internete bağlı olunan her yerden ve her an kolayca para kazanabilirsiniz. İsterseniz boş zamanlarınızda isterseniz tam zamanlı olarak internet üzerinden elektronik posta okuyarak gelir sahibi olabilirsiniz. Başlangıç aşamasında kazanılan miktarlar çoğu kişiye komik bir ücret olarak gözükebilir fakat yapılan iş ile elde edilen gelir de doğal olarak orantılı olmaktadır. Dolayısıyla çok basit bir şekilde dilediğiniz her yerden internete bağlanarak elektronik posta okuyarak para kazanabilirsiniz. Öte yandan mail okuyarak kazanacağınız miktar tamamen size bağlıdır. Buna göre ne kadar çok mail okuma yaparsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bir nevi reklamlardan para kazanmak olarak geçen bu hizmetin detaylarını ve hangi sitelerden mail okuyarak nasıl ek kazanç sağlayabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Mail Okuyarak Para Kazanmak Doğru Mu?

Birçok internet kullanıcısı “Mail okuyarak para kazanmak doğru mu?” diye merak etmektedir. Çünkü böyle bir iş sektörüne yabancı kişiler için sadece elektronik posta okuyarak ödeme almak oldukça komik bulunmaktadır. Bu şaşkınlık, mail okuyarak para kazanma işinin detaylarını tam bilmediklerinden kaynaklanmaktadır. Oysa söz konusu işten para kazanmak, bu kişilerin düşündükleri gibi önem gösterilmeden kolayca yapılacak bir iş değildir. Nitekim çoğu insan bu iş dalına “maile hızlıca bir göz gezdirip okudum der, geçerim” diye bakmaktadır. Fakat gerçekte mail okuyarak para kazanma işi o şekilde yürümemektedir. Mail okuyan kişinin sorumlu olduğu konular vardır. Her okunan mailden sonra okuyucuya küçük bir test uygulanır. Buna göre maili gerçekten okuyup okumadığı anlaşılmış olur.

Mail Okuyarak Para Kazanmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Mail okuyarak para kazanabileceğiniz internet sitesi platformlarına bakmadan önce bu işle ilgili birtakım bilgileri sizlere sunalım. Öncelikle mail okuma siteleri genellikle yurtdışı merkezli büyük firmalara ait web siteleridir. Dolayısıyla bu siteler kullanıcılarının okuması için yayınladığı elektronik postalar ağırlıklı olarak İngilizcedir. Yani İngilizce olarak okunabilecek mail sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle İngilizce seviyeniz iyi ise daha fazla mail okuyabilir bu sayede de daha fazla ek kazanç sağlamış olabilirsiniz. Öte yandan Avrupa ülkelerinin anadillerinde de mail okumak mümkündür. Dolayısıyla Türkçe dışında bir yabancı dile sahipseniz üye olduğunuz web sitesinin sunduğu olanaklardan daha fazla yararlanırsınız. Nitekim okunan maillerden sonra küçük çaplı bir teste tabi tutulacağınız için okuduğunuzu anlamak önemli olmaktadır. Sorular oldukça kolay olsa da yabancı dile hâkim olunmadan yanıtlaması oldukça zorlayıcı olabilir.

Öte yandan bu sistemin işleyişi hakkında da birtakım soru işaretleri vardır. Mail okuyarak para kazanma işi, bir zamanlar yine internet kullanıcıları arasında popüler olan şirketler için gazete okuyarak para kazanma yöntemine benzer bir sistemdir. Dünya çapında hizmet veren şirketlerin düzenlediği mail okuyarak para kazanma işi şu sistemde ilerlemektedir:

  • Birazdan tek tek tanıtacağımız mail okuyarak ödeme alabildiğiniz internet siteleri, reklam verenlerle siz müşterileri birleştiren bir sistem bağı görevi görmektedir.
  • Reklam veren ünlü firmalar, bu sitelere reklamlarını içeren maillerini gönderirler ve site yönetiminden maillerinin okunması talebinde bulunurlar.
  • Söz konusu siteler de sizin gibi mail okuyarak para kazanmak isteyen kişilere bu reklam maillerini göndererek aracılık görevini tamamlamış olur.
  • Bunun ardından siz de reklam mailleri okuyarak para kazanmış olursunuz.

Bu önemli bilgileri verdikten sonra internet üzerinden mail okuyarak para kazanabileceğiniz web sitelerini sizlere tanıtabiliriz.

Sendearnings İnternet Sitesinden Mail Okumak

Bunlarda İlginizi Çekebilir

İnternet üzerinden maik okuyarak ek gelir sahibi olmak isteyen kişiler tarafından oldukça popüler olan bu site İngilizce başta olmak üzere birçok dilde kullanıcılarına reklam maili hizmeti sunmaktadır. Sendearnings Türkiye ve tüm dünyadan kullanıcılara açık bir web sitesidir. Sitenin üyelik ücreti yoktur. Resmi site üzerinde yer alan üyelik butonuna tıklayarak 3 adımda mail sistemine üye olabilirsiniz. Üyelik işlemleri kendi mail adresinize gelen aktivasyon linki ile aktif hale getirilmeden bitmiş sayılmamaktadır. Dolayısıyla üye olma sürecinde kullandığınız mail adresinizi yazmanız büyük önem taşımaktadır. Ayrıca site üzerinden tüm kullanıcılarına üyelik bonusu olarak 5 dolar hediye verilmektedir. Sendearnings internet sitesi üyelerine daha fazla kazanç sağlamak adına mail okuma hizmetinin yanında anket doldurma seçenekleri de sunmaktadır.

İnternetten mail okuyarak para kazanabilinecek en iyi sitelerden olan sendearnings’te ücretlendirme okunan mail başına 1 dolar olarak yapılmaktadır. Üyelik hesabınızdaki toplam bakiyeniz 30 dolara ulaştığında ödemelerinizi isterseniz nakit olarak isterseniz de internet alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bir hediye çeki olarak alabilirsiniz. Öte yandan web sitede yer alan kullanıcı sözleşmesinde sistem içinde 6 aydan fazla süre aktif olmadığınız anda üyeliğiniz otomatik olarak silinmektedir. Dolayısıyla sürekli olmasa bile sık sık siteyi ziyaret etmeniz gereklidir.

Paisalive İnternet Sitesinden Mail Okumak

Bir diğer popüler mail okuma sitesi de paisalive’dir. Bu siteye de ücretsiz üye olduktan sonra her hafta mesaj kutunuza okumanız için reklam mailleri gönderilir. Bunun yanında Paisalive internet sitesi üyelerine anket doldurma hizmeti de sunmaktadır. Bu site üzerindeki hizmetlerde yer alan okuduğunuz her mail için 25 Cente kadar ödeme alabilmektesiniz. Bu nedenle Paisalive para kazanma açısından oldukça tercih edilen bir web sitesidir. Sitenin sunduğu bir diğer avantaj da üyelerine sunduğu ortaklık sistemidir. Bu sisteme göre alt üyeliklere sahip olarak okunan tüm maillerden kazanç elde edebilmeniz mümkündür.

Cash4offers İnternet Sitesinden Mail Okumak

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bu internet sitesinde üyelere mail okumak dışında alternatif para kazanma yolları da sunuluyor. Cash4offer sitesinin sunduğu hizmetler arasında anketlere katılmak ve site içerisinde yer alan küçük boyutlu oyunları oynayarak da para kazanılabilir. Cash4offers internet sitesinin ödeme konusunda sağladığı avantajlar da oldukça dikkat çekicidir. Güvenilirlik konusunda şüphe yaratmayan bu internet sitesinden ödemelerinizi hem PayPal hesabınıza nakit olarak hem de hediye çeki olarak alabilirsiniz. Daha sonra bu siteden aldığınız hediye çekini internet üzerinden başka siteler aracılığıyla yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Money Mail İnternet Sitesinden Mail Okumak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin sık başvurduğu yöntemlerden olan mail okuyarak gelir elde edilen bir diğer site de Money maildir. Bu site de İngilizce ağırlıkta reklam mailleri içermektedir. Öte yandan ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra bu internet sitesinin size sağladığı hizmetleri kullanarak sınırsız bir şekilde mail okuma işlemi yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca site üzerinde puanlama sistemi kullanılmaktadır. Bu sisteme göre mail okudukça puan kazanırsınız ve biriken puanlarınızı da dolar bazında paraya çevirebilirsiniz.

Mail okuyarak para kazanılan en güvenilir siteler arasında yer alan Paid To Read internet sitesine üye olmak ücretsizdir. Kayıt formu doldurulduktan sonra kendi mail adresinize gelen aktivasyon linkine tıklayarak üyeliğinizi aktif etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle sürekli kullandığınız ya da şifresini hatırladığınız bir mail adresiyle üye olmanız tavsiye edilir. Sistemde yer alan mailleri okuduktan sonra cevaplamanız için basit sorulara yönlendiriliyorsunuz. Verdiğiniz cevapların doğrulanmasının ardından mail okuma işleminiz başarıyla gerçekleşmektedir. Ayrıca bu sitede yer alan maillerden okuma başına 10 cent kazanabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.