İçeriğe geç →

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

 

Müzik dinleyerek para kazanmanın yolları oldukça basit ve bir o kadar da eğlencelidir. İnternete bağlı olduğunuz her an, bu hizmeti sağlayan sitelere ücretsiz kayıt olarak oturduğunuz yerden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? İnternetten müzik dinleyerek para kazanmak, her ne kadar ciddi meblağlarda bir kazanç sağlamasa da birkaç faturanızı ödeyebilecek kadar para kazanmanıza olanak sağlamaktadır. İnternetten para kazanma yöntemlerinden biri olan müzik dinleyerek para kazanmanın birçok avantajı vardır. Söz konusu avantajlar kısaca şunlardır:

 • Müzik dinleyeceğiniz internet sitesinin kurallarına göre değişmekle beraber kazanacağınız limiti siz belirlersiniz. Yani dilediğiniz kadar para kazanmak için tek yapmanız gereken o meblağa ulaşana kadar müzik dinlemek olacaktır.
 • Müzik dinlemek hem eğlenceli hem de boş zaman aktivitesi olarak değerlendirildiğinden, otobüste yolculuk ederken, dinlenirken ya da bir arkadaşınızı beklerken bile eğlenerek para kazanabilirsiniz.
 • İnternet sitelerinin size sunduğu müzikler arasında kendi müzik zevkinize göre yeni sanatçılar ve şarkılar keşfedebilirsiniz. Ayrıca çok severek, defalarca dinleyebileceğiniz bir müzik parçasını dinlediğiniz için size ödeme yapılması oldukça keyifli bir gelir kapısı olabilmektedir.
 • Bazı internetten müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz internet sitelerinin sağladığı fırsatlara göre dinledikçe müziklerden alacağınız komisyon artabilmektedir. Böylelikle ne kadar çok dinlerseniz kazancınız da kademeli olarak artabilmektedir.

Müzik Dinleyerek Para Kazanabileceğiniz İnternet Siteleri

Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanmak, son dönemde internet üzerinden para kazanma seçeneklerinin artmasıyla popüler olmaya başladı. İnternetten müzik dinlemenin hiçbir zorluğu olmadığı için doğal olarak kazanılan paranın rakamı da çok yüksek değil. Yalnız belirli bir süre dinlediğiniz müzikleri artırarak ve gün içerisinde boş zamanlarınızı değerlendirerek iyi bir ek gelire sahip olabilirsiniz.
Müzik dinleyerek para kazandıran internet siteleri doğal olarak yerli şirketlere ait değil. Yani ödemeyi yurtdışı şirketlerinden alabiliyorsunuz. Bunun için de bir banka hesabınızın ya da sanal para hesabınızın olması gerekmektedir. Onun dışında ek bir ücret ödemeden müzik dinleyerek para kazanacağınız internet sitesine üye olarak hemen dinlemeye ve kazanmaya başlayabilirsiniz. Öte yandan bu siteler genellikle Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduklarından kazancınız da doğal olarak dolar bazında olmaktadır. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne aldığımızda 1 dolar gibi bir ücret kazanmanız halinde bile Türk lirası bazında fena olmayan bir gelire sahip olabilirsiniz. Bununla beraber Avrupa merkezli müzik dinleyerek para kazandıran şirketlerin sayısı da az değil. Bu sitelerden de euro bazında gelir elde edilmektedir. Dolayısıyla online para kazanma yöntemlerinden biri olan müzik dinleyerek para kazanma işi, döviz getirisine sahip bir gelir kapısıdır.
Bu açıklamalardan sonra yurtiçinde ya da yurtdışında olmanız fark etmeksizin müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz şirketleri ve internet sitelerini sizlerle paylaşalım.

Radio Loyality Şirketinden Müzik Dinleyerek Para Kazanma

 • Günlük hayatta da sık sık radyo dinliyor ve radyo dinlemekten büyük keyif alıyorsanız tam Radio Loyality size göre bir şirket. Bu şirketin internet sitesi üzerinden dünya çapında yayın yapan 5 bin farklı radyodan istediğinizi dinleyebilirsiniz. Kısaca radioloyalty para kazanma hakkında bilmeniz gereken diğer bilgileri şu şekilde özetleyebiliriz:
 • Radio Loyality internet sitesine üye olmak basit ve ücretsizdir.
 • Üye olduğunuz hesabınızla bu site üzerinden müzik ve radyo dinleme karşılığında puan kazanırsınız.
 • Ne kadar uzun süre şarkı veya radyo dinlerseniz kazandığınız puan sistemi o kadar artış göstermektedir. Yani uzun süre boyunca sitede kalıp müzik dinlemeye devam ederseniz giderek artan puan sisteminden yararlanarak daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Ödeme işlemleri kısmında Radio Loyality internet sitesinin sağladığı hizmetler arasında ne yazık ki nakit çekme opsiyonu bulunmamaktadır. Dolayısıyla kazandığınız puanları direkt olarak dolar bazında nakit çekemiyorsunuz. Onun yerine müzik ve radyo dinleyenlere verilen hizmet hediye çeki olarak geçmektedir. Bu hediye çekleriyle internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Normal paradan pek bir farkı yoktur.
 • Öte yandan kazanılan puanlarla internet sitesi üzerinden verilen teknolojik ekipman hediyelerini de seçebilirsiniz. Yeterli sayıda puana ulaşırsanız; dünyaca ünlü markaların tabletlerinden, müzik oynatıcılarından ve kulaklıklarından dilediğinizi seçebilirsiniz.
 • Radio Loyality resmi internet sitesi üzerinden üye olabilirsiniz. Üyelik işlemleri sırasında detaylı bilgilerinize gerek yoktur. Mail adresinizle kolay bir şekilde üye olduktan sonra ilgi duyduğunuz müzik türleri ve sanatçıları seçebilirsiniz.

Music Xray Şirketinden Müzik Dinleyerek Para Kazanma

İnternet üzerinden müzik dinleyerek para kazanma siteleri arasında en çok tercih edilen şirketlerden biridir. Çünkü Music Xray para kazanma sisteminde kazandığınız parayı nakit çekebilme imkânınız vardır.

 • Music Xray resmi internet sitesi üzerinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.
 • Sitenin kullanıcılarına sunduğu avantajların başında nakit çekme fırsatı yer almaktadır. Buna göre toplam 20 dolarlık kazanca ulaştığınızda ödemeyi doğrudan sanal banka hesabınıza yönlendirebilir ve anında dolar bazında gelire sahip olmuş olursunuz. Ayrıca internet üzerinde Music Xray yorum aramalarında bu siteden ödeme almış birçok kullanıcının makbuzlarını görebilmeniz mümkündür.
 • Music Xray’in kurallarına göre bir şarkı dinlemenin getirisi 10 Cent’tir.
 • Site üzerinde yer alan dinlenebilecek şarkılar ortalama 4 dakikalık bir uzunluğa sahiptir.

Silicethepie Şirketinden Müzik Dinleyerek Para Kazanma

 • Bir diğer müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz internet sitesi Silicethepie adlı şirkettir. Bu sitede kullanıcılardan diğerlerinden farklı olarak dinlenilen müziğin ardından kısa bir yorum yapılması istenmektedir. Her ne kadar internetten müzik dinleyerek para kazanma işinde yorum yazmak sıkıcı ve külfet gibi gözükse de bu durumun getirdiği avantajlar para kazanmak isteyenler için önemli bir fırsattır.
 • Silicethepie resmi internet sitesi üzerinden ücretsiz şekilde üyelik hesabı oluşturulabilir.
 • Sitenin kullanıcılardan dinlenilen müzikten sonra istediği yorum İngilizce olmalıdır. Yapılan her yorum belirli bir standart ücretlendirme üzerinden değerlendirilmektedir. Bu yorumun diğer kullanıcılar ve site adminleri tarafından beğenilmesi halinde standart ücretten daha fazla bir ödeme alabilirsiniz.
 • Sitede yer alan müzikler 90 saniyelik kısa şarkı kesitlerinden oluşmaktadır. Böylelikle kısa sürede hızlı bir şekilde gelir sahibi olabilirsiniz.
 • İnternet sitesi üzerinde 10 dolarlık bakiyeye ulaştığınızda ödemenizi dilediğiniz hesabınıza aktarabilir anında nakite çevirebilirsiniz.

Earnabyl Şirketinden Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Earnably resmi internet sitesinde kullanıcılara birçok farklı yöntem sunulmaktadır. Bu site üzerinde müzik ve radyo dinleyebileceğiniz gibi anket doldurarak ve video izleyerek de para kazanabilirsiniz.

 • Earnably şirketi de puanlama üzerine kurulu bir sisteme dayalıdır.
 • Şirketin resmi internet sitesi üzerinden mail adresinizle kolayca üye olabilirsiniz. Üye olmak ücretsizdir.
 • Ödeme alma seçeneklerinin arasında banka hesabınızdan nakit çekebileceğiniz gibi, diğer seçenekler olan Bitcoin, Steam cüzdan çeki, Amazon çeki gibi alternatif ödeme alma yöntemlerini de kullanabilirsiniz.
 • Earnably kurallarına göre toplam kazancınız 5 dolara ulaştığında ödeme alabilirsiniz.
 • Site içerisinde alternatif yöntemlerden yaklaşık 5 dakikada 30 puan toplamak mümkündür. Hesaplama kurallarına göre de 500 puan 5 dolara tekabül etmektedir.

Görüldüğü gibi internet üzerinden müzik dinleyerek para kazanmak oldukça basit ve eğlenceli bir iştir. Yukarıda bahsettiğimiz tüm şirketler yasal olarak ödeme işlemlerini yapmaktadırlar. Yeni çıkan şarkıları tanıtmak ve radyo kanallarının dinleyicilerini artırmak gibi amaçlarla bu şekilde ödeme yapmaktadırlar. Dolayısıyla internetten müzik dinleyerek tamamen yasal bir şekilde ek gelir sahibi olabilirsiniz.

 

Kategori: Para Kazanma

Yorumlar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir