İçeriğe geç →

Niche Site Fikirleri

Bir arkadaş ya da bir aile üyesi ne zaman iş için online bir site kurmak istediklerini söyleseler, önce bana site için fikirleri yoksa ne yapmaları gerektiklerini soruyorlar. Sizin için ve onlar için bu listeyi oluşturdum. Eğer çoktan diğer online işlerin içinde olmasaydım bu fikirler bu gün kullanacağım niche sitesi fikirleri olurdu.

ÖNEMLİ NOT!!! Site fikrinizi seçerken DİKKATLİ OLUN! İşe yarayabilecek milyonlarca fikir var bunun yanında, maalesef yüzlerce defa 6 aylık emeğini gerçekten başarılı olma ihtimali olmayan bir site için sarf eden insanları görerek üzgün tecrübe edindim. Fikir yalnızca iyi değildi.

Eğer başlamadan önce Niche site fikri için size birinin yardım etmesini isterseniz, Project 24’e bir göz atın. Orada size nasıl niche web sitenizi inşa edebileceğinizi ve geçiminizi sağlayabileceğinizi tam olarak öğretiyorum. Niche seçmek ve domain adı seçmek konusunu Project 24 programında detaylı bir şekilde anlattım.

Size fikrinizin kesin olarak başarılı olacağını garanti edemeyiz. Başarınız sarf ettiğiniz emeğe ve yeteneklerinize bağlı olacak Ama pek çok başarılı niche web sitenize sahip olan birisi ve 5 seneden beri online olarak tam zamanlı gelir elde eden birisi olarak, size harcanmış yüzlerce saatten ve bir sürü fırsatlardan sonra, size yolculuğunuza nasıl başlamanız gerektiği konusunda bir şeyler söylemek için yeterli tecrübeyi elde ettim.

Özür dilerim. Eğer bu gönderiye 50 tane niche fikri için geldiyseniz… Şu an tam olarak bu kadar yok. Sürekli yeni fikirler ekliyorum ve eskilerini çıkarıyorum. Ama bu gönderiye tarih ekleyeceğim ve ne zaman niche fikri aklıma gelse, bu gönderiyi güncelleyerek sonunda 50’ye ulaşacağız.

 1. Okçuluk Sitesi

Okçuluk gerçekten çok eğlenceli ve dünyanın her yerinden milyonlarca insanın hobisi haline geldi. Buna karşın internette okçuluk ile ilgili ne kadar az bilgi bulunduğunu öğrendiğim zaman aşırı şaşırdım. İyi cevapları bulunmayan ÇOK fazla konuyu araştırdım.

Okçuluk hobi sitesi MÜKEMMEL olurdu!

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bazı şeyleri insanlara bulundukları yerdeki marketlerden almayı tercih ederler. Oklar gibi. Buna karşın, web sitenizde satabileceğiniz bir sürü aksesuar olabilir. Onları indirimli alışveriş yapmaları için Amazon’a link ile yönlendirebilirsiniz. Genellikle bu ürünlerin değeri 100 dolardan fazla olacak ve size komisyon sağlayacaktır.

Önerilen domain adı: Archerytrainer.com şu an uygun

Sitenin türü: Pasif niche sitesi

 1. Tekne Alıcısı Rehberi

Eğer gönderinin bu kısmına kadar fark etmediyseniz, fikirlerimi çoğu zaman Google’da araştırma yaparken bulabildiğim ve bulamadığım fikirlere göre buluyorum. Bu servis edilmemiş nichetir. Dün SWEET 22’ adında çocuklarla gölde balık tutmak için bir tekne aldım.

Açıkçası yüksek değeri olan bir nichein sağladığı bir sürü bilgi ve ön gösterim ile, insanlar bir tekne için 30 bin dolar ile 60 bin dolar harcayacak olurdu. Yanlış! Doğrusu, ilgilenmiş olduğum çoğu tekne internette hiçbir yerde görmediğim ve sıfır ön gösterime sahipti. Sıfır. Ve bütün üreticiler yalnızca birkaç tane resim ve bazen de satış videosu gösterdiler. Bu kadar. İnternette tekneler hakkında ne kadar gösterim aradıysam da, yardımcı olacak hiçbir şey bulamadım.

Geçen gece uyuyamadım ve gece 3’te uyandım. Merdivenleri çıktım ve bir alan adına kayıt oldum. Uygun olduğu için çok şaşırdım fakat ortaya çıktı ki bu oldukça fakir bir şekilde servis edilmiş bir niche sitesi ve burada seçmem için daha bir sürü harika alan adları var.

Bu web sitesi ile hedefim yalnızca 25 ile 30 sayfa arasında tekneler hakkında ele ettiğim bilgiler ve kendi teknemi özelleştirdiğim doğrultusunda yazı yazmak. Aynı zamanda forum ekliyorum. Forumlar tekne sahipleri arasında oldukça popüler görünüyor. Ama diğerlerinin benim için fikir üretebilmeleri konusunda biraz endişeliyim. Bu site için çok büyük planlarım yok. Ama eğer vazgeçmeden devam edersem ayda birkaç bin getirebileceğini düşünüyorum.  Bir süre için bu benim için bir eğlence projesi olacak.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Sponsorlar bu siteyi kocaman yapabilir, reklamcılık bu siteyi uygun hale getirebilir ve ilişikli ürünlerin satışları da işe yarar. Dijital ürünlerin satışının bu site için tam olarak uygun olduğunu düşünmüyorum. Birkaç tane tekne onarımı yapan uzman bulun ve onlara bin dolar teklif ederek size tekne onarımını nasıl yaptıklarını göstermelerini isteyin. Video çekebilecek birisini 500 dolara kiralayın ve videoyu 199 dolara satın.

Güncelleme: Kimsenin bu siteyi görmemesinden bıktım usandım. 2014’n Ağustosunda tekneler hakkında bir blog oluşturdum. İleriki aylarda bu site 74 bin dolara satıldı. Yalnızca 32 tane makale yazdım ve bana 74 bin dolar kazandırmış oldu. İnanılmaz derecede harika bir niche! Tekne yapma nichei hakkında neredeyse her şey mevsimsel fakat niche sitesi yaparak para kazanmanın kolay olduğunu ve akışın çabuk elde edildiğini düşünüyorum. Peşinden gidin!

 1. Lens Bulucusu

Eğer fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız, iyi lenslerin ciddi şekilde pahalı olduğunu ve çoğu zaman 2 bin dolardan pahalıya mal olduğunu biliyorsunuzdur. Fotoğrafçılar satın almadan önce bu nedenle sıkı araştırırlar. İnternette lenslerle ilgili oldukça iyi ön gösterimler var fakat kimse gerçekten lens seçimi için sizi doğru adımlarla yönlendirmiyor.

Eğer bir web sitesi oluşturursanız barın en üstünde farklı lens tiplerinin ismi olacak. (spor lensleri, portre lensleri, vahşi yaşam lensleri vs.). Daha sonra farklı marka kameralar için menüleri aşağıya indirin, insanların hangi marka kameraya sahip olduklarına göre ve lensleri ile ne yapmak istediklerine göre bir siteye sahip olmuş olabilirsiniz. Sitenizde iyiyi daha iyiyi ve en iyi lens seçeneklerinin olduğu opsiyonları gösterirsiniz. Bu site gerçekten çok popüler olacak ve acayip yardım edecek. Bu başarı için tariftir.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Amazon’un bazı lensler için 80 dolar komisyon verdiğini söylemiş miydim? Eğer sitenize yüzlerce insanı çekmeyi ve lens aldırmayı başarırsanız bu çok iyi bir komisyondur.

Önerilen domain adı: Findalens.com şu an için uygun

Sitenin türü: Düzenli olarak güncellenmesi gereken yarı-pasif niche sitesi

Güncelleme: Üzgünüm arkadaşlar! Bu fikir mükemmeldi fakat kimse bir seneden beri bu fikri kullanmadı. Bu nedenle http://improvephotography.com/lensfinder sitesini alarak bu fikri kendim kullandım. Kazancı linklerimle beraber karışık bir şekilde bulunuyor ve tam olarak ne kazandırdığını söyleyemesem de, şimdilik iyi gidiyor.

 1. Seyahat Eden Kediler

Eğer genel olarak web sitenize hayvanlarla ilgili başlarsanız, akış almanız biraz zor olabilir. MİLYONLARCA hayvan web sitesi bulunur ve bu siteler için yazan ekipler vardır.

Buna karşın eğer seyahat eden kedilerle ilgili bir web sitesi yaparsanız ne olurdu? Arabada kedileri taşımak için ürünler, seyahat sırasında onları rahatlatacak araçlar vs. önerebilirsiniz. Amazon üzerinden ne tarz ürünleri insanlara önereceğinizi araştırın ve daha sonra hayvan sahiplerinin seyahat sırasında faydalanabilecekleri önerileri yayabileceğiniz web sitesini hazırlayın. Soruları yanıtlayın ve güzel öneriler verin. Makalelerde bulduğunuz ürünleri anarak onlara yardımcı olun.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Ben bir kere ayda 90,000 sayfa görüntülemesine geldiğim zaman, Amazon üzerinden ilişkili linkler alarak ve reklamlar ekleyerek para kazanırdım.

Sitenin türü: Pasif niche sitesi

Önerilen domain adı: travelwithcats.com adının hala uygun olmasına çok şaşkınım. Birisi acilen almalı. HARİKA niche!

 1. Video Düzenleyicisi Yazılımı

Birkaç ay önce masaüstü bilgisayarda 1080p kalitesinde bir videonun düzenlenebilmesi için pazarın içindeydim. 1080p kalitesinde videoyu taşıyabilecek bir bilgisayar istemedim. Yiyen, çiğneyen ve 1080p kalitesinde bir videoyu tükürüp atan bir bilgisayar istedim. Bazı şeylerin render alması için beklemekten sıkılmıştım. Bu yüzden video düzenlemesi için işime yarayacak bilgisayar arayışına girdim. Ne saçma! Binlerce makale, bilgisayar ineklerinden binlerce fikir hiçbiri bana cevabı veremedi. Yalnızca iyi, daha iyi ve en iyi seçenekleri kullanmış olduğum bilgisayar üzerinde bana gösterebilen bir sayfa istemiştim. Kendi bilgisayarımı mı inşa etmem yoksa istediğimi yapması için uygun fiyatlı bir tane bulabilir miyim diye araştırma yaparak günlerimi harcadım.

Video düzenlemesi için pek çok kaynak var fakat hiç biri aradığım sorunun cevabını bana basit bir şekilde veremedi. Bu da doldurulmamış bir niche fikri demek.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Açıkça ortada olduğu üzere, bu fikir bilgisayar malzemeleri satan yerlerden komisyon alınarak para kazanılması için bağırıyor! Fakat bu site aynı zamanda video kursu vererek de para kazandırabilir. İnsanlara tam olarak neyi satın almaları gerektiğini gösterebilir daha sonra aşama aşama bilgisayarlarını bu parçalarla nasıl bir araya getireceklerine dair bir video kursu oluşturabilirsiniz.

Sitenin türü: Yıllık olarak güncellenmesi gereken yarı-pasif niche sitesi

Önerilen domain adı: HardwareForVideo.com gibi şu an uygun olan bir alan adı seçebilirsiniz.

 1. Gizli Taşıma

Bu fikir özellikle Amerika’da olan insanlar için olacak. Uluslar arası olan okuyucular, diğer fikre atlayabilirler.

Son zamanlarda gizli silah taşıma konusunda bilgileri araştırıyordum. Değerlendirmek için güzel bir fikir olabileceğini düşünüyorum.

İlk olarak bulunduğum eyalette gizli silah taşımak hakkında bilgileri araştırdım. Gizli silah taşıma izinleri, insanların nerelere gizli silah taşıyıp taşımayacakları, yasal olarak arabada nasıl taşıyabileceğim vs. konularında bilgi edinmek için araştırma yaptım. Pat Flynn’ın Createaclickablemap.com sitesi sayesinde harika bir kaynağa sahip olabilirsiniz. Bu kaynak sayesinde niche web sitenizde inanılmaz faydalı bir sayfa oluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, gizli taşımak için uygun olan el silahlarını araştırdım. Yüzlerce ön gösterim vardı fakat kimse bu gösterimleri benim için basit bir hale getirmediği için yalnızca 10 tane popüler olan seçenekleri yazdım.

Daha sonra, güvenlik konusunda daha fazla bilgi istedim, güvenli bir ev bulmak vs. Google’da günlerce bunun için ava çıkmam gerekti. Eğer birisi benim için bu araştırmayı yapmış ve sindirmek için daha kolay bir hale getirmiş olsa hem harika hem de çok faydalı olurdu. Bu kişi siz olabilirdiniz…

Sitenin türü: Pasif niche sitesi

Önerilen domain adı: ConcealedCarryWorld.com

 1. Küçük Evler (Ya da Arka Bahçe Ofisleri)

Son zamanlarda küçük evleri inşa etmek için saatler ve saatlerimi harcıyorum. Küçük evler genellikle 250 feet ölçüsünün altına olan evlere deniyor. Bazı insanlar gerçekten bu evlerin içinde yaşıyor ve bunları sonradan demonte etmek için uygun şekilde inşa ediyorlar ya da beton blokların üzerine koyuyorlar ki daha sonrasında taşımak mümkün olsun. Küçük evler inşa etmek ucuzlar ve bazı insanlar basit hayatı seviyorlar.

Tüm bunlara arka bahçede bir ofis inşa etmek için de bakıyorum. Arka bahçe ofisi inşa etmek için problem, bütün planların ve bilgilerin mutfak ve banyo için olması – ihtiyacım olmayan iki alan. Yalnızca uygun fiyatlı olan, arka bahçemde inşa etmesi uygun, ofis inşa etmek için gereksiz harcamaları kesen bir ofis istiyorum.

Küçük ev fikri kesinlikle diğer siteler için iyi bir fikir fakat arka bahçe ofisi KESİNLİKLE internette işin içine girilmemiş boş bir alan. Bu boşluğu doldurun!

Öğrenmek istediğim diğer şey (ve daha önce de bahsettiğim CreateAClickableMap sitesini kullanmam için diğer fırsatım) bu küçük evlerde yaşamak için yasal düzenlemeler konusunda bilgiydi.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bu tarz sitelerden para kazanmak biraz daha zor olabilir. Burada problem bu sitelere giden insanların çok büyük çoğunluğunun genellikle öylesine bakınıyor olmasından kaynaklanıyor. Fikir karşısında çok etkileniyorlar fakat aslında gerçekten küçük bir ev inşa etmiyorlar. Bunun yanı sıra küçük evlerin nasıl inşa edilmesi gerektiğine dair bir online kursu da asla almazlar, bu evler için gerekli ekipmanları sağlayan Amazon alışveriş linkleri ile alışveriş yapmazlar. Gerçekçi olmak gerekirse, böyle bir web sitesinden para kazanmanın yolu reklamlar eklemektir.

Sitenin türü: Pasif niche sitesi

Önerilen domain adı: OfficeInTheBack.com

 1. Köpek Spor Giyimi

Bu anahtar kelime ile rastgele bir şekilde denk geldim ve düşündüğümden çok daha az rakibi vardı. Geçmiş yıllarda köpek sporları kelimesi ortaya çıktı. Eğer bunu Google’a yazarsanız size önerilen aramalarda köpek spor giyimi kelimesini getirecektir. Bingo!

Eğer birisi köpek spor giyimi gibi bir şey aratırsa bu aslında “Sıkıldım internetten köpeğim için bir şey satın almak istiyorum” anlamına gelir. Bu en iyi müşteri çeşididir J

Sitenin türü: Pasif niche sitesi

Önerilen domain adı: SportyDogGear.com

Bu siteden nasıl para kazanılır: Kişisel olarak bu siteyi 8 aylığına ya da bir sene için inşa eder ve Amazon sitesinin komisyonlarından faydalanırdım. Bir kere bu site aylık olarak 2 bin dolara ulaştığı zaman muhtemelen Amazon ürünleri sayesinde marka ismi ile özel etiketleme yapmaya başlardım ya da kargolama gibi başka bir şeye yönelirdim.

 1. Airsoft Dünyası

Benim hakkımda az bilinen şeylerden bir tane, hafta sonları airsoft ile güzel oyunları oynamayı sevmem. Çoğu şehirde olduğu gibi, genellikle 200 insandan oluşan insanlar olur (genellikle erkekler olur fakat oynayan kadınlar da bulunur) ve bu grup her hafta sonu oynamak için bir araya gelirler. Airsoft adı verilen silahlar çocuklar için alınan silahlara benzemez. Bu adamlar silahları için binler harcar, daha çok camo için ve hatta bazen asker kaskları için de. Bu adamlar için iş ciddi anlayacağınız.

İnternette airsoft silahları hakkında çok az bilgi olması beni biraz şok etti. Yaklaşık 6 ay önce çok ama çok küçük bir airsoft web sitesi inşa ettim ve siteyi ilerletmek için yeterli vaktim olmadı. Yalnızca birkaç makale sayesinde çoktan ayda yaklaşık bin tane gösterim alıyor. Bu siteyi bir araya getirmem yaklaşık olarak 2 saatimi aldı.

Bu niche fikrine saldırabilecek birisi olursa gerçekten sitenin altını üstüne getirebilir.

Sitenin türü: Pasif niche sitesi

Önerilen domain adı: Airsoftworld.com kayıtlama yapmak için şu an uygun

Güncelleme: Bu sitenin okuyucularından bir tanesi bu fikir üzerinde AirsoftForest.com site adıyla çalışmaya başladı.

 1. Çömlekçilik

Eğer çömlekçilik konusunda ilginiz varsa bu niche web sitesi gerçekten havalı olur – eğer şu an çömlekçilik konusuna ilgi duymuyorsanız sorun değil. Çömlekçilik özelleşmiş bir sanat formudur ve birkaç tane ekipman gerekir. Öğrenmek isteyen herkes için karışıklıkları gideren bir nasıl yapılır videosu iyi olurdu.

Sitenin türü: Pasif niche sitesi

Önerilen domain adı: Spinningpots.com kayıtlama yapmak için şu an uygun

 1. Duvar Dekorasyonu

10 numarada bahsetmiş olduğum iş modelinin aynısını alı ve duvar dekorasyonu için uygulayın.

Eşim harika bir ev dekorasyoncusu. Evime gelen insanlar tarafından en son ne zaman olumlu bir yorum almadığımı hatırlamıyorum. Duyduğum yorumlardan bir tanesi “Vay canına bu çok güzel, keşke böyle şeyleri bir araya nasıl getirebileceğimi bilsem.” Di.

Çoğu insan (sadece kadınlar değil) evlerini güzel şekilde dekor etmek isterler. Ama ne zaman mağazalara gitseler her ne kadar güzel ürünler görseler de bu ürünlerin birbirleri ile nasıl gideceğine dair vizyonları yoktur.

Kendi harika duvar tasarımınızı gösteren bir blog oluşturun (yani duvarda ürünleri nasıl bir araya getirdiğinizi gösterin) ve hitap ettiğiniz kitle evinde duvar olan insanlar kadar büyük olacaktır!

Bu iş fikri pazarlamak için komik şekilde kolay olabilir. Yalnızca duvarınızın dekorasyonunu gösteren bir fotoğraf çekin ve Pinterest üzerinde pinleyin. Bununla bir blog bile oluşturmak mümkün olabilir. Pinterest üzerinde biraz vakit geçirin ve kesinlikle harika olacak!

Bu siteden nasıl para kazanılır: Ben olsam bu sitenin içeriğini geliştirmek ve Pinterest takibi için yaklaşık olarak 3 ayımı harcardım. Daha sonra “bu duvara sahip olun” için bir ay daha. Birbiri ile iyi giden ürünlerin kaynağını göstererek ve kargoyu bırakarak bütün bir duvarın 500 dolara satın alınmasını sağlayabilirsiniz.

Yalnızca Pinterest akışında biraz zaman harcayın ve kısa zaman sonra kendinizi ev eşyaları almak için size güvenen bir hitap kitlesine sahip olacaksınız.

Önerilen domain adı: OneWholeWall.com

 1. Makyaj

Son birkaç fikirdeki trendi fark ettiniz mi? İnsanlar artık daha fazla 20 tane web sitesini dolaşarak bilgi edinmek istemiyorlar. Bir tane hedeflenmiş web sitesi bularak aradıklarını bulabilecekleri tek bir siteyi tercih ediyorlar.

Daha önceden birisi makyaj hakkında bir web sitesi yapmayı düşünmüş müdür? Evet, hem de binlerce. Fakat ya hangi markanın ürünlerini kullanarak, tam olarak hangi stilde nasıl makyaj yapılması gerektiğini gösteren bir site?

Bu site de eşimin ziyaret etmeyi isteyeceği sitelerden bir tanesi olurdu. Makyaj tarzlarını gösteren birkaç tane kitap satın aldı. Eğer A’dan Z’ye bütün makyaj tarzlarını gösteren bir blog olsaydı harika olurdu. Makyaj olmayan bir suratı alın, kullanılan makyaj ürünlerini tam olarak gösterin ve bunu yaparken son sonucu da gösteren bir video çekin.

Öncesi ve sonrası paylaşımlar büyük etki yaratır ve gerçekten paylaşamaya değer içeriklerdir. Bu nedenle bu fikir Pinterest’i kasıp kavurabilir.

Eğer makyaj hakkında bir blog oluşturacaksanız kesinlikle bir YouTube kanalı oluşturmalısınız. Makyaj videoları genellikle YouTube’da en çok ziyaret edilen videolar arasında yer alır.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bence Amazon’dan alacağınız linkler ve reklamlar bu siteden para kazanmak için iyi bir yöntemdir.

Önerilen domain adı: NewLookTonight.com

 1. Evi Otomatikleştirme

Evimin benim için işi yapmasına bayılıyorum. Kendi kendisine kapanabilen kapılardan satın aldım. Böylece sürekli çocukların oyuncak odasının kapısının kapatılmasını istemek zorunda kalmıyorum. Amazon Alexa benim için sözlü olarak istediğim zaman TV’mi açabiliyor, dijital kapı kilitlerim var wifi ışıklarım vs. var.

Evi otomatikleştirme sık aranan bir kategori ve bir niche web sitesi için ilginç bir fikir olabilir.

Niche siteleri için sosyal medya kullanımını çok yapmıyorum. Çok fazla zaman harcıyor ve son 3 yıldır Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya sitelerinin giderek daha az akış sağladığı kanıtlandı. Ve bu siteler küçük işleri incitecek bazı değişimleri yapma yoluna gittiler. Buna karşın, böyle bir site için YouTube kanalı açarsanız çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Bu siteden nasıl para kazanılır: 80 bin sayfa gösteriminden sonra reklam yapmak para kazanmak için güzel bir fikir olabilir.

Önerilen domain adı: AutomateYourDigs.com

 1. Çocukları İncitmeden Ailelerin Boşanmasına Yardım Etmek

13 numaradaki iş fikrinin tersi olarak eğer eşlerden bir tanesi verdiği sözleri yerine getiremezse bazı evliliklerin kaderi başarısız olmaktır.

Bu duruma dahil olanlar yalnızca anne ve babalar değildir. Sevecen anne ve babalar, boşanma gibi deneme zamanlarında çocuklarını korumak ve onlarla ilgilenmek ister. Boşanma sürecini çocuklarınız için atlatmaya yardımcı olacak bir web sitesi kurabilirsiniz. Bu sitede uzmanların görüş önerilerini alabilir, onlara onlar için neyin işe yaradığını sorabilirsiniz.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bana göre site boşanma çocuğu diye bağırıyor! 249 dolar değerinde indirmesi mümkün olan bir ürün ve insanların sesli dinlemesi için uygun olmalı. Aşama aşama planı anlatan bir kitap ve çocukların boşanma sürecini anlaması ve başa çıkması için aktiviteler olabilir.

Önerilen domain adı: MyKidsDivorce.com şu an uygun.

 1. Sunum Koçu

Herkes hayatlarında bir kez sunum yapmış olmalı. Okul sunumu da olsa, iş toplantısı için de olsa, kilisede bir ders anlatıyor da olsak… hepimiz yapıyoruz.

Çoğu sunum sıkıcı olur! Toplum içinde konuşmak, güzel bir sunum hazırlamak, görsel yardım ve dersler gerçekten kıymetli olurdu.

Bu tarz içerikler podcast üzerinde harika olur. Ben üye olurdum. Uzman olun ve daha sonra kendinize sandığınızdan daha hızlı bir şekilde koçluk ismi bulabilirsiniz.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Koçluk, online eğitimler, Powerpoint şablonları vs.

Önerilen domain adı: KillTheSlideshow.com

 1. Depozito Toplantılarını Kendin Yap

Bir zamanlar vaktim olduğu zaman küçük bir niche web sitesi inşa etmeyi isterim. ( Yalnızca 35 sayfalık bir site daha sonra siteyi pasif bırakarak kazanmasını beklerdim). Ben bir avukatım (mesleğimi icra etmiyorum çünkü tam zamanlı olarak blogger’lık yapıyorum.), bu niche sitesi bu yüzden benim için özel olarak ilginç.

Depozito denilen şey avukatlar arasında olan resmi bir toplantı. Basitçe anlatmak gerekirse iki avukat 8 saat boyunca müşterileri ile oturur ve genellikle ofis içinde olur. Depozito gerçekleştiği zaman, kanıt olarak kullanılması için avukatlardan bir tanesi video kaydı alır.

Uzmanlık alanı depozito toplantılarının video kaydını tutmak olan pek çok firma var, ve tahmin edebileceğiniz üzere bu firmalar oldukça pahalı. Bazı hukuk bürolarının bitmek bilmeyen paraları varmış gibi görünür ama yinede çoğunun yoktur. Biraz araştırma yaptım ve bana göre bu oldukça iyi bir niche web sitesi olabilir.

Basit ve profesyonel olan bir videonun kaydının nasıl yapılması gerektiğini öğretebilirsiniz. Videoyu kayıt etmek, bilgiyi öğrenmek ve paylaşmak, sesin nasıl olması gerektiği vs. En iyisi, yüzlerce dolar tutarında olan kamera önerebilirsiniz. Bu size iyi komisyon kazandıracaktır.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Basit ve profesyonel olan bir videonun kaydının nasıl yapılması gerektiğini öğretebilirsiniz. Videoyu kayıt etmek, bilgiyi öğrenmek ve paylaşmak, sesin nasıl olması gerektiği vs. En iyisi, yüzlerce dolar tutarında olan kamera önerebilirsiniz. Bu size iyi komisyon kazandıracaktır.

Önerilen domain adı: DIYDepositionVideo.com şu an uygun

 1. Dağ Tırmanıcılığı

Dağ tırmanicheı yapmak, çok miktarda ve oldukça pahalı olan kıyafet gerektirir. Bu kıyafetlerin çoğu 2 ile 5 yıl arasında yenilenme ister. Yani dağ tırmanıcılığı için gerekli ekipmanlardan para kazanmak mantıklı bir fikir. Bunun yanı sıra, eğer niche fikriniz dağ tırmanıcılığı konusunda odaklanmışsa, iç mekan taş tırmanıcılığı gibi diğer alanlara da insanları çekebilirsiniz.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Amazon. Cabela ve REI gibi diğer programlar.

Önerilen domain adı: climbbigrocks.com şu an uygun

 1. Kalabalık Fonlaması

Kickstarter adlı site fonlanama dünyasını aldı ve tepetaklak ettik. Kickstarter yatırımcı ve sanatçıların bir şey yapmak için fikir aldıkları site ve daha sonra bu fikir için sayfa oluşturarak yatırım yapmak istediklerini gösteriyorlar. Pek çok yatırımcı, artist ve girişimci daha ürünlerinin üretimini bitirmeden, yalnızca prototip kullanarak milyonlarca dolarlık ürün sattılar.

İnsanlara Kickstarter ile nasıl iyi sonuç alabileceklerini gösteren bir web sitesi oluşturun. Nasıl prototip yapılır, hangi fikirler işe yarar hangileri yaramaz vs. Garanti ediyorum bu tarz bilgileri öğrenmek isteyen tutkulu insanlar vardır.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Gökyüzü limitiniz olsun. Kickstarter video dersi oluşturabilir, eBook yazabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz

Önerilen domain adı: CrowdFundKing.com şu an uygun aynı zamanda CrowdFundQueen.com da uygun. Alan adınızı seçerken Kickstarter kelimesini geçirmemeye özen gösterin yoksa kısa sürede Kickstarter avukatları sizinle iletişime geçebilirler.

 1. Yatırım Yapmak

Temel eşyaların üretimi için online bir kaynağım olmasını çok isterdim. Kendi kitlem için kullanılmak üzere olan harika fikirlerim olsa da, nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum.

Böyle bir blogda, bir ürünün tasarlanması için mühendislik çizimleri yapabilir, üretimin ucuz olması için nereye gidilmesi gerektiğini paylaşabilirsiniz. Bu bir mühendisin yazması için harika bir konu olabilir. Ya da öğrenmeyi seven ve öğrendiklerini paylaşmak konusunda tutkulu olan biri için.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Ciddi misiniz? Burada milyonlarca imkan var ama bence üyelik sitesi diye bağırıyor! Bir ürünün üretilmesi için hazır olan birisi şimdiden binlerce dolar harcamaya hazır olan biridir. Onlara adım adım nasıl yol alacaklarını gösterirseniz kim aylık bir ücret ödemez ki?

Önerilen domain adı: InventAndManufacture.com

 1. 3 Boyutlu Yazıcı

Her şeyden önce, bu iş fikrinin başarılı olup olmayacağı kimin umrunda?

3 boyutlu yazıcı şu an revaçta olan bir sektör. 3 boyutlu yazıcılar sayesinde bilgisayardan ne tasarlarsanız plastik parçalarından yazdırabilirsiniz. Kıyafet, mücevher, teknoloji aksesuarları ve buna benzer pek çok şeyi 3 boyutlu yazıcılar ile yapabilirsiniz. 3 boyutlu yazıcılarla ne yapılacağına dair bir blog yazabilirsiniz. Bu blogda en iyi 3 boyutlu yazıcıları ön plana çıkarabilir, en iyi tasarımların nasıl yapılacağına dair bilgi verebilirsiniz. Harika olurdu! 3 boyutlu yazıcım olmamasına rağmen ben bile böyle bir bloğu takip ederdim!

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bence 3d yazıcı için bir yazılım online kursu harika olurdu.

Önerilen domain adı: 3dprintingtoday.com

 1. Fırtına Yakalamak

Fırtına yakalamak çok ilginç bir site olurdu. On binlerce insan her yıl evlerini terk ederek, Amerika’da tornadoları ve diğer özel hava olaylarını görmek için yola çıkıyorlar. Bu özellikle fotoğrafçılar arasında popüler olmaya başladı.

Fırtınaların nasıl yakalanacağını insanlara öğretmek ve nasıl güvende olacaklarını göstermek bir niche web sitesi için harika fikir olurdu.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bu site bilgilendirici bir ürün ile harika olurdu. Ek olarak, reklamlar da iyi bir seçenek olur.

Önerilen domain adı: ChaseCrazyStorms.com

 1. Bodrumu Bitirmek

Bodrumları bitmemiş olan milyonlarca ev var. Bir bodrumun nasıl biteceği hakkında belirli bilgileri veren, bodrumu bitirmek için gerçek fiyatları açıklayan ve bir bodrumun nasıl görünmesi gerektiği konusunda ilham verici paylaşımlar yapan bir niche web sitesi harika olurdu.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Ben olsam yalnızca bir tane bilgi ürününe odaklanırdım. (Ya e kitap ya da bir video kursu) . Bu ürün bodrumu bitirmek için gerekli olan finanse kısmı hakkında olurdu. Şu an hazırda kullanabileceğiniz bodrumun bitirilmesi için gerekli bilgiyi içeren linkler mevcut. Buna ek olarak, reklamlar bu siteye yüklü miktarda pasif kazanç getirebilir.

Önerilen domain adı: FinishThatBasement.com şu an uygun

 1. Ses Düzeltmek

Eşim harika bir ses sanatçısı ve piyano çalar. Gerçekten harika. Kendisinin çok hoşuna gitmese de, favori şarkılarımdan birkaç tanesini söylerken onu CD kaydına almayı çok isterdim.

İnternette profesyonel olarak müzik kaydı yapmak için araştırma yaptıysam da boş elle geri döndüm. Eğer ses düzeltici ürünler ve mikrofonları nasıl ayarlamam gerektiğini bana anlatan bir bilgi bulabilseydim harika olurdu. Bu konu hakkında kesinlikle online kurs alırdım.

Hollywood’da iş yapmış ve ses teknikerleri ile röportajlar yapabilir, popüler müzik kayıtları hakkında ön gösterimler yapabilirsiniz.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bu site için ben olsam indirmesi mümkün olan bir video dersi yapardım. 69 dolar değerinde bir ana kurs oluşturun ve daha ucuz fiyatlara alt dersler vermeyi deneyin.

Önerilen domain adı: TuneRepair.com şu an yazım yapmak için uygun. 10 karaktere sahip olan ve hala alınmamış kısa alan adları bulmak çok nadirdir.

 1. Garaj Organizasyonu

Garajı düzenlemek çok havalı bir site olabilir. Eğer niche siteniz garaj organizasyonu için ürünler sağlarsa (garaj rafları, araç kutuları, yer kaplama malzemesi vs.) harika olur.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Amazon ortakları

Önerilen domain adı: OCDgarageorganization.com

 1. İşe Yarayan İpuçları

Bu hafta Facebook akışımda gördüğüm harika bir fikir oldu. Basit olarak anlatmak gerekirse, birisi Pinterest’te zaman geçiriyor ve hayat hakkında oldukça havalı ve işe yarayan fikirler bularak bu fikirleri bir blogda paylaşıyor. Çok havalı bir fikir olduğunu düşündüm çünkü bu size birkaç saat içinde kolay akış edinmenizi sağlayabilir. Google akışı elde etmek için daha uzun süre beklemek gerekir.

Şunu akılda bulundurmanızda fayda var: bu tarz sitelerin akışı (Google’dan ziyade Pinterest gibi kaynaklardan akış elde eden siteler) genellikle kalıcı olmamaktadır. Google’dan akış elde eden ve bilgilendirici makaleler içeren siteler daha kalıcı olur. Bu nedenle bu fikir biraz riskli.

Pinterest akışı çok harika çünkü siteniz 2 dakikalık da olsa 2 senelik de olsa, eğer oluşturduğunuz içerik iyiyse, anında paylaşılır.

Fakat havalı fikirleri paylaşan bir sürü farklı siteler de var. Gerçekten bu havalı fikirleri her gün test etmelisiniz ve başarılı mı olduğunu yoksa sonucun hüsran mı olduğunu paylaşmalısınız.

Yani, diyelim ki birisi Pinterest’te havalı bir fikir paylaştı. Siz bu durumda bu fikri test etmeli ve gerçekten işe yarayı yaramadığını göstermeli, fotoğraflar çekerek deneyin fotoğraflarını paylaşmalısınız. Günde bir deneyi bloğunuzda paylaşın.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bu tarz siteler reklamcılığın iyi olacağını söyleyebileceğim birkaç sitelerden bir tanesi. Genellikle reklamcılık, ürünler kadar getirisi olmayan bir iştir. Fakat böyle bir site, kısa süre içinde milyonlarca sayfa gösterimi elde edebilir. Buna ek olarak en çok denenmiş olan ilk 100 ipucundan bir kitap da satabilirsiniz.

Önerilen domain adı: www.hacksthatwork.com şu an uygun.

Güncelleme: Erkek kardeşim şu an bu fikir üzerinde çalışıyor. Umarım çalışır ve harika bir iş çıkarır. Okumak istediğim bir site olurdu.

 1. Maraton Nasıl Koşulur?

Açıkçası benim inşa etmek istediğim site ile aynı fikirde başka sitelerin olması beni ilgilendirmiyor. En çok kar getiren web sitem fotoğrafçılık web sitem oldu. Fotoğrafçılık ile ilgili spesifik bir niche değil. Yalnızca fotoğrafçılık. Tahmin edin ne? Bu ilk fotoğrafçılık web sitesi değildi. Fotoğrafçılık hakkında yüzlerce, binlerce farklı site var! Gerçekten fark etmez. Başka birisi benimkinden daha iyi bir web sitesine bile sahip olsa, birisi benim sitemi daha önce bulabilir, beni kendisine yakın görebilir, benim çok daha iyi yazdığımı düşünebilir vs. Yani, o alanda tek niche web sitesi olmak zorunda değilsiniz. Hiç de! İşin aslı, boş niche sitelerindense dolu olan niche sitelerinde daha çok başarı elde ettim. İnsanların orda olması demek, sizin siteniz için potansiyel müşteri ve görüntüleyicilerin olması demek.

2013 yılında eşim Emily ile bir maraton koştum. Aylarca hazırlandık, maraton koşmakla ilgili podcastlere baktım, maraton koşmak hakkında tonlarca blog okuduk, ürünler satın aldık (koşu kıyafetleri, kitaplar vs.). Maraton insanlar için büyük bir olay, eğer onların başarmasına yardım ederseniz, bir hayranınız var demektir!

Ne söylediğinizi biliyorum. Ya bu fikir size harika geliyorsa fakat konunun uzmanı değilseniz? Ya daha önce maraton koşmadıysanız? Kimin umrunda! Diğer insanlarla yeni bilgiler öğrendikçe paylaşın ve diğer insanlarla sizin de öğrendiğiniz konusunda dürüst olun. İnternet kendi kendini guru ilan eden insanlarla doludur.

Bu siteyi yarattığınız zaman siteye podcast eklemeyi unutmayın. Uzun zaman yoğun bir araştırma yaparak iyi bir koşu podcasti aradım fakat sevdiğim bir tane bile bulamadım.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bu site için kesinlikle online ders verme yolunda giderdim. 4 aylık bir maraton kampı yapın. İnsanlar sizin online video eğitimlerinizi aldıkları zaman, sizin nasıl yapıldığını gösteren videolarınızı almış olacaklar. Bir e mail kursu için, hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz bu sayede insanlar koşu takvimlerinin nasıl göründüğü konusunda bilgi sahibi olurlar. Bu site için çok farkı şekillerde para kazanabilirsiniz. Sponsorluk için harika olurdu fakat Amazon ve video kurslarından da faydalanabilirsiniz. E kitap bile bu niche için harika bir fikir olur. Kapı sonuna kadar açık.

Önerilen domain adı: MarathonNewb.com şu an uygun. Eğer bu ismi kullanırsanız, muhtemelen MarathonNewbie.com sitesini de almak isteyeceksiniz. Sitenize yönlendirmeli yapın ki insanlar yanlış yazmasın. MarathonNewbie.com uygun.

Sitenin türü: Aktif site

 1. Akıllı Saat

Eğer teknoloji dünyasını takip ediyorsanız, giyilebilir teknoloji ürünlerinin revaçta olduğunu da biliyorsunuzdur. Apple, Samsung, Windows, Fitbit, Pebble ve diğer şirketler milyonlarca hatta trilyonlarca doları bu sektör için harcıyorlar. Buna rağmen hala akıllı saatler hakkında iyi bir blog görmedim.

Bir alan adı alın ve işe koyulun! Mevcut fiyat tekliflerini ön gösterim yapabilir, Amazon’dan akıllı saatleri satın alıp bir ay için test ettikten sonra onları geri iade edebilirsiniz. Ben bunu yapmak için bir sakınca olduğunu düşünmüyorum çünkü Amazon’a tonlarca akış göndereceksiniz. Bu onların da işine gelecektir.

Yeni ürünü ön gösterim yapın, ürün hakkında dedikoduları yazın, bateri süresini test edin, fiyatlar arası karşılaştırma yapın vs.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Pazarlama ve reklamlar

Önerilen domain adı: wearabledeviceblog.com harika bir URL değil ama eminim başka bir şeyler bulabilirsiniz.

 1. Uluslar arası Telefon

Fotoğraf çekmek için sıkça ülke dışına seyahat ediyorum. Bunu yaparken telefonumu normal şekilde kullanamamaktan nefret ediyorum.

Başka bir ülkedeyken sesi almak, bilgi edinmek, geri mesaj yazmak çok karışık ve anlaması çok zor ve genellikle yüksek meblağlı faturalara neden oluyor. Her ülke farklı. Bazı ülkeler için yerel bir SİM kartı almanız gerekiyor, bazı ülkeler için de çalıştığınız şirketi arayarak uluslar arası data verisini açtırmanız gerekiyor, bazı ülkeler için telefonunuzu hiç kullanamadığınız durumlar oluyor.

Bu salak problemi çözecek bir web sitesi kurun! Her ülke için ayrı gönderi yapın. Bu gönderiler kesin cevaplı ve net olsun.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Uluslar arası olan SİM kartlarına link verebilirsiniz. Bu linkleri verirken Amazon ve çeşitli reklamcılık şirketlerinden teklif alabilirsiniz.

 1. Kar Konisi Kulübesi

Bu tarz web sitesi mevsimsel anlamda harika olabilir çünkü açıkcası bu siteler yaz mevsiminde daha çok gösterim alır; buna karşın; bazı yerlerde yılın çoğu zamanı yaz olarak geçebilir. Buna ek olarak dönemsel olarak aktif olan bir site, yalnızca o dönemde iş yapmak isteyen birisi için harika olabilir. Örnek vermek gerekirse; yazın çalışmayan bir öğretmen.

Bu tarz bir web sitesinde kar konisi kulübesi için nasıl lokasyon bulunacağını göstermeniz gerekir. Kiosk nasıl inşa edilir, tatlar, fiyatlandırma ve kaplar için hangi firma ile çalışılmalı gibi soruların cevabı sitenizde yer almalıdır. Bu kulübeyi inşa etmek isteyen birinin pek çok sorusu olabilir ve siz bu sorulara cevap verebilirsiniz.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Sitenizi ziyaret edecek olan insanlar çoktan en az 10 bin dolar harcamaya hazır olan insanlar olacak (yatırım yapmak için). Yani, teklifleriniz için sağlıklı bir fiyat sunabilirsiniz. Bence video kursu buradaki en iyi seçenek olurdu. Farklı tatlar ve makineler satarak franchise şirketlerinden yüklü miktarda paralar kazanabilirsiniz.

Önerilen domain adı: SnowConeShack.com adının almak için uygun olduğunu öğrendiğim zaman aşırı şaşırdım. Öyle şaşkındım ki tekrar satmak için bu alan adını satın almak üzereydim fakat bu fırsatı sizin için açık hale getirmek istedim.

 1. Canlı Video Düzenlemesi

Çok uzun seneler YouTube videolarını farkı kamera açılarıyla kayıt etmek istedim. Masamın üzerinde küçük bir değişken vardı ve bu sayede kamera açısını değiştirebiliyordum. Kayıt bittiği zaman ise elimle YouTube’a yüklemek için hazır bir dosya olmuş oluyordu.

Kiliseler buna ihtiyaç duyan müşterilere örnek verilebilir. Küçük kiliselerin kayıt yapmak için film ekibi yoktur fakat genellikle gönüller vardır ve bu gönüller birkaç temel kayıt tekniği ile kayıt yaparlar.

Bu aşırı derecede öğrenmesi karışık olan bir konu ve bilgilerin çoğu sizin profesyonel olduğunuzu varsayar. Black Magic Atem 1/ME (nefret ettim) ve Cerevo Livewedge (bayıldım) gibi ürünleri bir süredir test ediyorum. Ve bu ürünleri ne zaman kullansam, adım adım bilginin internette bu kadar az olmasına şaşırıyorum.

Ürün ön gösterimleriyle birlikte bir nasıl yapılır sitesi mükemmel olurdu. Eğer iyi bir iş çıkarırsanız ben sizin ilk okuyucunuz olacağım!

Bu siteden nasıl para kazanılır: Ben olsam iki para kazanma taktiği ile basit bir yol izlerdim:

 • Amazon bağlantıları
 • Her şeyi kusursuz bir şekilde Skype gruplarına anlattığınız saati 300 dolar olan danichemanlık hizmeti

Eğer doğru blogger ile bu site başarılı olmazsa, şok olurum.

Önerilen domain adı: LiveVideoEditing.com

Sitenin türü: Bu siteyi birkaç yıl için oluşturun. Detaylı YouTube kanalı oluşturmak ve podcast yapmak için tonlarca zamanınızı harcamayın. Birkaç video hazırlayabilirsiniz fakat temel olarak blog gönderileri yazın. Eğer şimdi bir podcast yayınlarsanız yıllar sonra o yayını kimse dinlemeyecek. Kalıcı olacak blog yazıları yazın. Burada rekabet yok o yüzden sosyal medya benzeri işlerle uğraşmayın. Yalnızca yazın!

 1. Evinizi Ses Geçirmez Yapın

Kat planlarının daha açık hale gelmesiyle birlikte, evler çok daha gürültülü hale geldi! Çoğu insan açık planlı bir e satın alıp, halılar yerine parke döşüyorlar ve çocuklar diğer odada oynarken kendilerini bile duyamıyorlar. Buna ek olarak, çoğu insan artık evde çalışmaya başladı. Bu da sessiz bir ofise ihtiyaç duymaları anlamına geliyor.

Ses yalıtımı yapmak ev için Google’da oldukça popüler bir arama ve insanların satın almak isteyebileceği tonlarca ürünler var. Bu ürünleri siz link vererek Amazon üzerinden satın aldırabilirsiniz. Ve her linke tıklama için de %8’e varan komisyon alabilirsiniz. İşin en iyi kısmı bu ürünlerin ortalama 200 dolar civarı olmasıdır bu da Amazon için iyi bir tekliftir. İyi para kazanabilirsiniz.

Ofiste cam kapıların üzerine koymak için ses yalıtım özelliği olan yorganlara link verebilir, sesli çalışan bilgisayar fanını nasıl susturabileceğimizi gösterebilir ve buna benzer bilgileri verebilirsiniz. Bu ürünlerin hepsi Amazon’daki ürünlerin mention edilmesini sağlayacaktır. Bu site oldukça pasif bir site olabilir.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Ben olsam basit tutardım. Yalnızca Amazon’u kullanın. Kayıt olmak için ücretsiz ve bahsettiğiniz ürünlerden %3 ile %8 arasında komisyon alabilirsiniz.

Önerilen domain adı: quitemyhouse.com

Sitenin türü: Çok pasif niche sitesi

Güncelleme: SoundProofExpert.com adlı siteyi kurarak yalnızca sitede 7 makale yazdım. Dikkatim dağıldığı için daha sonra hiç bu sitede yazmadım. Genellikle bir niche sitesi için 50 tane makale yazarım. Her neyse, 1.5 sene sonra ayda 400 dolar kazanmaya başladım, yalnızca 7 makale ile!

 1. Kamyonunuza Tarz Yapın

Yakın zamanda bir Ford F-150 aldım. Çoktan güzel bir kamyon fakat benim zevkim için çok “banal”. Kamyonumun daha özel ve tarz görünmesini istedim.

Daha sonra şehirde çevreme bakınmaya başladım ve kamyonların nerdeyse hepsinin çeşitli ürünlerle tarz yapılmış ve özelleştirilmiş olduğunu gördüm: vinil, basamaklar, dönen barlar vs.

Yani kamyonunuzu kişiselleştirmek ve özelleştirmek için bir sürü fikri gösteren harika bir web sitesi olacağını düşünüyorum.

Mükemmel bir niche çünkü ziyaretçiler zaten çoktan binlerce dolar harcayarak bir kamyon satın aldılar. Neden birkaç yüz dolar daha verip kamyonları için aksesuar almasınlar ki? Bu çok büyük bir mesele olmayacaktır. Ayrıca çoğu ürün bu niche için 100 dolar ve 300 dolar aralığında değişir bu da bir niche sitesi için iyidir.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bu site için komisyonları tercih ederdim. Kendi bilgilendirici ürünlerinizi yaratmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Bu tam bir zaman kaybı olur. Yalnızca link verin.

Önerilen domain adı: Bu yazıyı yazdığım süre içinde StyleYourTruck.com kullanıma uygun

Sitenin türü: Çok pasif niche sitesi

 1. Dronelar

5 yıldır RC helikopterlerini sürüyorum. Orijinal DJI fantomunu sunulduğu anda aldım ve o zamandan beri birkaç tanesine sahibim.

Droneler çok popüler bir endüstri. Fotoğrafçılık sitemde dronelarla ilgili bir makalem vardı. Ve sektörde bulunan en büyük iki drone üreticisinden mesajlar aldım. Aynı zamanda drone satın alan insanlar sayesinde komisyon elde ettim.

Dronelar hakkında bir site yaratın ve bu siteyi aktif hale getirin. Dronelar geldiği zaman ön gösterim yapın, ileride satışa sunulacak drone dedikoduları hakkında yazılar yazın, uçan dronelar için ipuçları verin, insanların dronelar ile neler yaptığını göstermek için YouTube videoları gösterin.

Şu an dronelar hakkında pek çok web sitesi var fakat hiç biri bu konuda lider konumda değil. Mevcut olan bütün drone blogları tek bir yetenekli blogger sayesinde domine edilebilir.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Bu site ürünler için uygun olacaktır. Amerika’da olan 107 kısım sınavlarının nasıl geçileceği konusunda video kursları, drone ile sinematografi kursları, drone ile nasıl fotoğrafçılık işi yapılır vs. Bu kursları yarattığınız zaman, lütfen benimle iletişime geçin çünkü ürünlerin için size link vermeyi çok isterim. Size fotoğrafçılık sitemden tonlarca iş gönderebilirim.

Önerilen domain adı: DroneUserSchool.com

Sitenin türü: Aktif olarak yönetilen site

 1. Bebek Fotoğrafçılığı Komut İstemi

Bebek fotoğrafçılığı yapmak tonlarca komut istemi gerektirir ve bu istemleri bulmak Amazon ve diğer kaynaklar için zor olabilir. Bebek komut istemleri için tonlarca fikir olan bir web sitesi harika olurdu ve muhtemelen çok kısa zamanda üst sıralara çıkardı.

Bu siteden nasıl para kazanılır: En azından bütün bir ilk yıl için Amazon’dan faydalanırdım. Amazon’da yer alan ürünlere link verin ve yüzde kazanın. Sonunda ayda 100 bin sayfa görüntülenmesine sahip olduğunuz zaman, online olarak fotoğrafçılık kursu vermek için uygun olacaksınız.

Önerilen domain adı: Babyphotographyproplover.com

Sitenin türü: Pasif gelir.

 1. Mutfak Güncelleştirmelerinizi Kendiniz Yapın

Bir mutfak için ortalama bir yenileme yapmak 15 bin dolardan daha pahalıya mal oluyor. Fakat binlerce dolar harcamadan mutfağı daha güzel görünür hale getirmek mümkün. Aslında bu şu an kendi mutfağım için de yaptığım şey. Her proje için 150 doların altında para harcamanız mümkün. Yalnızca mutfağı yenilemek için ilham veren bir site olması fantastik olurdu!

Bu siteden nasıl para kazanılır: Lowes ve Home Depot adlı uygulamalar iğrenç. Neredeyse yüzde iki ve bu yeterli değil. Ben olsam Amazon’a kayıt olurdum ve bu siteden önerilerde bulunurdum. Fakat buna ek olarak bu sitenin Pinterest’ten yüklü miktarda akış alabileceğini düşünüyorum. Eğer iyi fotoğraflarınız varsa, böyle bir siteye reklam vermek isterdim. Bu tarz bir sitede çok kısa zamanda akış alabilirsiniz. Ben şu an kendi sitemdeki reklamları kontrol etmek için Adthrive’ı kullanıyorum.

Önerilen domain adı: Bunu yazdığım sırada BetterDIYKitchen.com uygun

Sitenin türü: Reklamlardan pasif gelir

 1. Yeni Yetme Kır Bisikleti

Daha yeni kır bisikletlerine merak saldım. Çok eğlenceliler. Ne yazık ki, bu konuda araştırma yaptığım zaman iyi cevaplar bulmak konusunda zorlandım. Örneğin; çocuk bisikleti için kaç tane CC almalıyım? Ya da kır bisikleti için çocuklar ne gibi koruyucu kıyafetler giyiyorlar? Başlangıç için hangi kır bisikleti uygun? Eğer bu sorulara cevap verebilirseniz ve bu sorulara cevap veren bir yardımcı bir blog yaratırsanız, kar getirebilir.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Kır bisikleti için giyilmesi gereken kıyafetler çok pahalı oldukları için ve mağazalarda genelde bütün bedenler yer almadığından bu kıyafetleri online satın almak popülerdir. Ayrıca bu siteye reklamlar da koyabilirsiniz.

Önerilen domain adı: dirtbikenewbie.com şu an uygun

Sitenin türü: Aşırı pasif site

GÜNCELLEME: Bu niche işine kendim girdim. DirtBikePlanet.com’u satın aldım ve şu an siteyi büyütmek için çalışıyorum. Şimdiden gelir getirmeye başladı!

 1. Sinek Bağlamak

Eğer sinek balıkçılığı ile ilgileniyorsanız, ya da bu konu hakkında öğrenmek istiyorsanız, sinek bağlama nichei harika bir fikir olabilir. Balıkçılığın çok küçük bir niche olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bu gün insanların tenis oynamak yerine daha çok balıkçılığa gittiğini biliyor muydunuz? Çok büyük bir konu ve sinek bağlama konusunda fazla rekabet yok. Sinek bağlamak için gerekli olan ekipmanı insanlar internetten online olarak satın alabilirler.

Bu siteden nasıl para kazanılır: Ben olsam ilk önce Amazon ile başlardım ve daha sonra akış almaya başladığım zaman üyelik gerektiren ve her sinek türü için nasıl bağlamak gerektiğini gösteren bir site hazırlardım. Yüzlerce çeşit sinek türü ile harika nasıl yapılır videoları hazırlayabilirsiniz. Bütün sinek türlerini öğrenmek isteyen birisi üye olabilir.

Önerilen domain adı: tieflies.com şu an uygun

Sitenin türü: Küçük site

GÜNCELLEME: FlyTyingEnthusiast.com bunu yazdığım sırada uygun

UYARI!!! Site fikrinizi seçerken dikkatli olun! Site fikrinizi seçerken DİKKATLİ OLUN! İşe yarayabilecek milyonlarca fikir var bunun yanında, maalesef yüzlerce defa 6 aylık emeğini gerçekten başarılı olma ihtimali olmayan bir site için sarf eden insanları görerek üzgün tecrübe edindim. Fikir yalnızca iyi değildi.

Eğer burada yer alan fikirler sizin için değilse, o halde büyük ihtimalle diğer 350 site fikirleri ile ilgilenecekseniz. O listeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer başlamadan önce Niche site fikri için size birinin yardım etmesini isterseniz, Project 24’e bir göz atın. Orada size nasıl niche web sitenizi inşa edebileceğinizi ve geçiminizi sağlayabileceğinizi tam olarak öğretiyorum. Niche seçmek ve domain adı seçmek konusunu Project 24 programında detaylı bir şekilde anlattım.

Size fikrinizin kesin olarak başarılı olacağını garanti edemeyiz. Başarınız sarf ettiğiniz emeğe ve yeteneklerinize bağlı olacak Ama pek çok başarılı niche web sitenize sahip olan birisi ve 5 seneden beri online olarak tam zamanlı gelir elde eden birisi olarak, size harcanmış yüzlerce saatten ve bir sürü fırsatlardan sonra, size yolculuğunuza nasıl başlamanız gerektiği konusunda bir şeyler söylemek için yeterli tecrübeyi elde ettim.

Kategori: Niche

3 Yorum

 1. Ercan UYLAŞ Ercan UYLAŞ

  Mrb iletişim bolumunden ulaşamadım sizegeri dönüş yaparsanız sevinirim hoşçakalın

 2. Oğuzhan Oğuzhan

  Merhaba, türkçe olarak hazırladığım makaleyi, sorunsuz bir şekilde ingilizce olarak nasıl güncelleyebilirim. Bunun için bildiğiniz bir program mevcut mu ?

  • Eren Türkoğlu Eren Türkoğlu

   Her ne kadar çeşitli çeviri programları olsa da henüz hatasız Çeviri mümkün değil fakat yine de çevirdiğiniz makaleyi grammarly ile test edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir