WordPress sitenize yeni bir göz atın.

Niche Site İçin Yapılması Gerekenler

0

Niche site açmak isteyenler için akıllarda pek çok soru işareti var. Bu bilinmeyenlere bu yazımızda tek tek değineceğiz. Host ve domain seçiminden yapılması gereken seo çalışmalarına kadar birçok noktaya değineceğiz. İlk olarak niche site açmaya karar verdiyseniz, sektörünüzü belirlemelisiniz. En önemli nokta budur.
Niche sektör seçimi önemli bir konu. Hangi sektörün ne kadar çok kazandırdığından ziyade kelime zorluğuna odaklanmalısınız. Rekabeti yüksek kelimelerde başarı elde etme olasılığınız yok denecek kadar azdır. O yüzden rekabeti düşük kelimeler seçmeli ve o yönde çalışmalarımızı yapmalıyız.

 

Niche İle İlgili Bilinmeyenler

Domain ve host seçimi de niche site için olmazsa olmazlar arasındadır. Oldukça önemli olan bu konuya ayrıca dikkat etmelisiniz. Anahtar kelimenizi domain içerisinde geçirmeniz gerek. Örneğin mortgage credit rate kelimesini seçtiyseniz alan adınızda da bu kelimeleri bulundurmalısınız. mortgagecreditrate.com gibi…
Host seçimini ise hitap ettiğiniz kitleye göre seçmelisiniz. Örneğin Amerika odaklı bir site açacaksanız hostunuzu da ABD’den seçmelisiniz ki donmalar yaşanmasın. Eğer hostu Türkiye’den alırsanız, Amerika’dan web sitenize girmeye çalışan kullanıcılar web sitenizi çok geç açar. Bu problemi yaşamamak için hitap ettiğiniz ülkeden host almalısınız.

Host ve domain seçimi bittikten sonra sıra içerikleri oluşturmaya geliyor. İlk olarak onun farkında olmanızda fayda var. Sektörünüzde hızla yükselebilmek için ilk önce az aranma hacmine sahip konular hakkında içerik hazırlayın. Bu konularda yükselmeniz daha kolay olacağı için ziyaretçi sayınızda kısa zamanda artacaktır. Bu şekilde domain otoritenizde artacak ve artık daha çok aranan konulara yönelebilirsiniz.
İçeriklerinizi de oluşturduktan sonra sosyal medyayı çok etkin bir şekilde kullanmanız gerek. Özellikle yabancı niche siteler için Pinterest ve Reddit gibi platformları çok etkin bir şekilde kullanmalısınız. Ziyaretçilerin büyük bir kısmı bu gibi platformlardan geldiğini unutmayın. Niche sitenizin otoritesi yükselene kadar sosyal paylaşım platformlarıyla sitenizi beslemeniz çok önemli. Bunun dışında iç seo çalışmalarına da önem vermelisiniz. Unutmayın ki backlink çalışmalarından ziyade site içi seo optimizasyonları çok daha önemli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.