İçeriğe geç →

Niche Site Nasıl Yapılır?

Niche ya da Niş siteler rekabetin hiç olmadığı ya da az olduğu tıklama başı maliyetin yüksek olduğu kelimeler olmaktadır. Niche site açmak kolayca para kazanmayı sağlayabilir. İnternette iş yapanlar için oldukça kazançlıdır. Blogların 1 ayda elde edemeyeceği kazançları 1 günde sağlayabiliyor. Yabancı site olduğu için ülkeye döviz kazandırabilirsiniz.

Niche’de kelime bulmak için özel araçlar vardır. Bu sayede kelimelerinizi rahatlıkla seçebilirsiniz. Araçlar lokasyona göre filtreler, tıklama başı kazancı gösterir, aylık aranma hacmi verir, kaç reklam verdiğini gösterir ve seo rekabet zorluğu konusunda bilgi verir. Resmi dil olarak İngilizce tercih edebilirsiniz. Search butonuna basarak kelime analizleri yapabilirsiniz. Niş siteler tek bir alana odaklıdır. Sadece o alan ile ilgili içeriklerin ve makalelerin girildiği bir web sitesi oluyor. Tek alana odaklı olması sayesinde Google sıralamasında yükselerek ilk sayfalara gelir. Bu durum daha avantajlı ve etkili olmasını sağlar. Tek alanda odaklanmak istiyorsanız tereddüt etmeden Niche site yapmayı düşünebilirsiniz.

Alınan tık sayısı ve tık sayılarının kazançları diğer web sitelerine oranla oldukça yüksektir. Bu nedenle site verimli biçimde işlemektedir. Ziyaretçiler Google üzerindeki kaynaklardan siteye geldiklerinde sitenin ne kadar tek odaklı olduğunu görürler. Niş siteler bu nedenle önemlidir. Akılda kalıcı bir domain ile sürekli ziyaret edilebilecek bir site haline hızla gelmektedir. Cilt bakımı, dekorasyon, spor haberleri, kadın blogları ve daha birçok örnek Niche sitelere örnek gösterilebilir. Tek amaca odaklı web siteleri başarınızı arttırmanızı sağlayacak. Pek çok kişi Niche sitenin ne olduğunu merak ediyor. Niche site açarak para kazanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Niche diğer adıyla Niş tek bir alana odaklanmaktır. Doğru ve istekli olduğunuz alanı seçerek yabancı dilde açacağınız website sayesinde oldukça gelir elde edebilirsiniz. Tıklama karşılığında 100-150 TL kadar gelir elde etmek mümkündür. Niche site açmak mı istiyorunuz? O halde ilk olarak blog sitesi kurmalısınız. WordPress ya da blogger altyapısını kullanarak oluşturabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. WordPress altyapısını kullanıyorsanız sitenin barındırıldığı sunucuyu İngiltere, Almanya gibi hedef lokasyondan seçmelisiniz. Bu sayede erişim ve etkileşime kolaylıkla katkı sağlar.

Dil Seçiminin Önemi

Dil seçimi büyük önem taşıyor. Almanca biliyorsanız Almanya’ya hitap etmekte olan blog tercih edebilirsiniz. Kazanç açısından aranan dillerden olmak gerekir. İngiltere, Kuzey ülkeleri, Almanya gibi global etkileri olan ülkeler tercih edebilirsiniz. En çok kazandıran Niş kelimelerini de doğru seçmek gerekiyor. Ancak bu kısım sizin kontrolünüzdedir. Keyword tool araçları kullanarak kullanılan birçok kelimeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Keyword planner aracı UberSuggest üzerinden arama yapabilirsiniz. Yabancı firma araçlarındandır. Organic, farm gibi kelimeler sıralanabilir. Tbm, to aranma hacmi gibi birçok bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Niş blog için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Örneğin en iddialı olduğunuz konular hakkında liste yapabilirsiniz. Sıkılmadan ve sürekli içerik üretebileceğiniz konuları belirlemeniz önemlidir. Niche kelimesi ise blogunuzda mutlaka geçmelidir. Okuyucu odakları tema seçimlerine önem vermek gerekir. İçerik planları hazırlamak gerekir. Bir anda çok fazla ziyaretçiye ulaşamazsınız. Bunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Anahtar kelime yoğunluğuna, uzun yazılara, akıcılığa, imla kurallarına dikkat etmelisiniz. Niche kelime araması yapmanız gerekmekte. Kendi içeriklerinizi oluşturmaya da özen göstermelisiniz. Sosyal medya üzerinden anahtar kelimelerinizle ilgilenen kitleyi tespit etmeyi deneyebilirsiniz. Twitter’da niche kelimelerinizin etiketli olduğu iletiler paylaşabilir, Facebook’ta da sayfanızın reklamını niche kelime ile ilgilenen kitleye ulaşma odaklı hazırlayabilirsiniz. İngilizce içerikler kazançları Türkçe sitelere göre oldukça arttırmaktadır.

Kategori: Niche

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir