WordPress sitenize yeni bir göz atın.

Paravan Blog ile Yükselin

0

İç seo çalışmalarından sonra yapılması gereken daha doğrusu düzgün bir şekilde yapılması gereken çalışmalara dış seo yani off page optimizasyonu denir. Kimileri Google News kayıtlı sitelerden toplu tanıtım yazısı alır kimileri de yüzlerce hatta binlerce backlink alır. Kısaca söylemeliyim ki sitenizin yayın hayatına son verdiniz. Bu şekilde yapılan çalışmalarla sitenizi spama sokmuş olursunuz. Kısa vadede kazançlı gibi görünse de orta ve uzun vadede oldukça zararlı bir hamledir. Bu yüzden her zaman dediğimiz gibi kararında ve sabırla bu işi yürütmelisiniz.

Dış seo çalışmalarının şüphesiz en önemli unsuru paravan bloglardır. Paravan blogların gücü yadsınamaz. Her şeyiyle doğru yapılmış ve kurulmuş paravan bloglar ile ana sitenizi adeta şahlandırabilirsiniz. Şimdi doğru bir paravan blog kurulumu ve aşamaları nasıl olur hep birlikte bunu inceleyelim.

 

Nasıl Paravan Blog Kurulur?

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Paravan blog denilince ülkemizde sadece içerisinde 4-5 makalenin eklendiği ve akabinde ana siteye link çıkışı yapılan paravan bloglar gelir. Bu yapılanında spam linklerden hiçbir farkı yok. Asıl sitenizle ilgilendiğiniz gibi paravan bloglarınızla da ilgilenmelisiniz.

Paravan blog kurulumunu ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki şekilde kurabilirsiniz. Ücretli kurulan paravan bloglarda domain ve host alınır. Normal bir siteyle ilgilendiğiniz ve içerik eklediğiniz gibi bu paravan bloglara da içerik eklemelisiniz. Unutulmamalıdır ki içerikleriniz minimum 400 kelime olmalı.

Web sitenize eklediğiniz her 8-9 içerikten sonra asıl sitenize link verebilirsiniz. Daha sonra içerik eklemeye tekrar devam edin ki faydası uzun yıllar boyunca sürsün. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir nokta da şudur ki paravan bloglarınız farklı host firmasında ya da farklı IP’de olsun.

Ücretsiz olarak kuracağınız paravan bloglar ise wordpress, blogger ve tumblr gibi seçeneklerden oluşabilir. Özellikle Tumblr’dan PA değeri 50 olan sayfalarda paravan blogunuzu kurarsanız muhteşem geri dönüşleri olur. Bunun yanında diğer ücretsiz kanalları da kullanarak paravan blog oluşturabilir ve ana sitenize link verebilirsiniz. Unutmayın, link çıkışı yapmak için acele etmeyin ve 8-9 içerik ekledikten sonra link eklemeye gayret gösterin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.