WordPress sitenize yeni bir göz atın.

PrestaShop SEO Modül Önerileri

0

Merhabalar dostlar, bu yazımda sizlere dünyanın en iyi e-ticaret scriptlerinden biri olan prestashop‘u ele alacağız ve bu zamana kadar kullanıp deneyimlediğim modülleri sizinle paylaşacağım. Prestashop açıkcası zor bir scripttir, bir yerinde yapacağınız en ufak bir değişiklik bu zamana kadar verdiğiniz tüm emeklerin çöp olmasına neden olabilir bu nedenle yedeksiz çalışmayın ve mümkünse localhostta çalışın en sağlıklısı o olacaktır. Bu modülleri denerken kesinlikle localhost veya yedek bir domainde çalışın.

Yavaştan sıra sıra gidelim. Öncelikle önerilerime Seo modülleri ile başlamak istiyorum.

1-Prestashop SEO Manager

En kapsamlı seo modüllerinden biri olan seo manager modülü prestashop’un en çok satılan seo modülüdür. İçeriğinde arama motorları doğrulayıcılarından tutun url yapısına kadar birçok sayfayı özelleştirmek mümkün olmakla birlikte seo analiz sitelerinden de görüldüğü gibi iç seo olarak neredeyse yeterli bir modüldür. Modül ücreti 29$’dır

2-GM Seo Fields

Canonical, hreflang, next, prev, noindex tags gibi seo için önemli yapıları en kapsamlı ve en iyi şekilde yapılandırabileceğiniz ücretsiz bir modüldür. Modüle prestashop destek forumundan ulaşabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

3-SEO Wizard

Knowband prestashopun önde gelen modül yapım şirketlerinden biri olup modüllerinin çoğunda kullanıcı kolaylığını ön planda tutmuş bir şirkettir. En az 6-7 modülünü kullanmışımdır bu firmanın, gerçekten kullanım kolaylığı ve anlaşılabilirliği üst düzeyde. Seo Wizard ile tüm sayfaların linklemelerine el atabilir, kolayca düzenleyebilirsiniz. Çoklu dil kullanılan e-ticaret sitelerinin çoğunda seo wizard aracı kullanılmaktadır. Modül ücreti 50$’dır.

4-Prestashop Smart Seo Module Pro

Prestashopun gerçekten en kapsamlı ve en kullanımı karışık modülü diyebilirim. Profesyonel pazaryeri sitelerinde kullanılan bu modül ile tüm sayfaların her türlü title yapısı desc yapısı ve url yapısını yönetebilir aynı zamanda 404 hatalarını kolayca görüntüleyebilir ve ana sayfaya yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

5-Seo Expert

Seo expert benim tercihim olan bir modül olup kullandığınız tüm sitelerde iç seo ve sosyal medya seo konusunda sıkıntı çıkartmayacak bir modüldür. Pretty URL ile beraber çalışabilen bu modül ile ürün urllerinde olan 8-urun-adi.html yapısını urun-adi şeklinde değiştirmenize olanak sağlıyor.

Bundan sonra prestashop ile alakalı içerikler gelmeye devam edecektir. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Saygılarımla hitiniz bol olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.