WordPress sitenize yeni bir göz atın.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

0

Hemen hemen herkesin en çok dert yandığı konuların başında makaleler gelir. Webmasterların büyük bir çoğunluğu iş yoğunluğu sebebiyle web siteleri için yazıları/makaleleri makale işiyle uğraşan kişilere belli bir ücret karşılığında yazdırır. Kimi zaman istenilen sonuç alınsa da azımsanmayacak derecede kötü makalelere de şahit oluyoruz. Makale yazarken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise seo uyumlu olmasıdır. Eğer yazdığınız içerik asgari seo şartlarını taşımıyorsa, bu yazının sitenize katacağı pek bir değer yoktur. İsterseniz en güzel, en detaylı içeriği hazırlayın. Belli başlı kriterlere dikkat etmediğiniz takdirde hazırladığınız yazının arama motorlarında sıralamaya bile giremeyeceğini göreceksiniz. Peki seo uyumlu makale nasıl yazılır? Bu sorunun cevabını sizler için hazırladık.

 

Kusursuz Makale Yazmanın Şartları

Kusursuz, seo uyumlu makale yazmak için birçok kritere dikkat etmeniz gerek. Bu kriterler anahtar kelime yoğunluğu, uygun alt başlıkların kullanılması, link kullanılması, H etiketlerinin kullanılması, içeriğinizin kopya olmaması, içeriğinizin akıcı ve anlamlı olması gibi kriterleri sıralayabiliriz.

 

Anahtar Kelime Uyumu

Yazacağınız makalede anahtar kelime sayısına gerekli özenin gösterilmesi gerekir. Anahtar kelimenizin içeriğinize oranı %3’ü geçmemeli. Örneğin 300 kelimelik bir makale yazdıysanız, anahtar kelimenizi bu makalenin içerisinde en fazla 9 defa geçirebilirsiniz. Aşırı anahtar kelime kullanımı, Google tarafından spam olarak algılanır.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Alt Başlıkların ve H Etiketlerin Kullanılması

Makalenizde mutlaka alt başlık kullanmaya özen gösterin. Alt başlıklar seo için olmazsa olmazlar arasında yer alır. 100-150 kelimelik içeriklerde elbette kullanmanıza gerek yok ancak daha uzun yazılarınızda mutlaka alt başlık kullanmalısınız.

Alt başlıkları kullandığınız gibi bu başlıklara mutlaka H etiket değerleri girmelisiniz. H2, H3… gibi etiketlerin kullanılması son derece önemlidir. Azami dikkat etmelisiniz bu konuya.

 

Makale İçi Linklemeden Yararlanın

Hazırlamış olduğunuz makalede mümkün mertebe link çıkışı yapın. Gerek farklı sitelerden gerekse kendi sitenizden uygun kategori ya da içeriklere link çıkışı yaparak seo skorunu yükseltebilirsiniz. Seo çalışmaları için link işlemleri son derece önemlidir.

 

Özgün, Akıcı ve Anlatım Bozukluğu İçermeyen Makaleler Hazırlayın

Makale konusunun en can alıcı noktasına geldik. Makaleleriniz mutlaka özgün olmalı. Asla kopya içerikler oluşturmamalısınız. Var olan içeriği eklediğiniz takdirde Google tarafından spam olarak algılanır ve cezalandırılırsınız. Ayrıca makalelerinizi hazırlarken anlatım bozukluğundan uzak durmalı, içerikleriniz olabildiğince sade ve anlaşılır olmalı. Ziyaretçiye istenilen bilgiyi eksiksiz olarak vermelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.