İçeriğe geç →

Shopify Nedir? Shopify’ın Avantajları Nelerdir?

 

E-ticaret sitesi sahibi olmak pek çok insanın hayali. Ancak yüksek masraf ve sermaye gereksinimi insanları bu işten uzak tutan en önemli etmenlerden bir tanesi. Shopify bizlere makul fiyata e-ticaret sitesi kurma imkanı veren bir sistemdir.

Kanada merkezli olarak kurulan Shopify’ın çok ilginç bir hikayesi bulunuyor. Bir grup Kanadalı genç internet üzerinden kayak takımlarını satmak isterler. Ancak satacak doğru düzgün bir yer bulamazlar. Bunun üzerine Ruby on rails yazılımını kullanarak kendi sistemlerini yaparlar ve kayak takımlarını bu yazılım üzerinden satarlar. Ardından diğer insanların da kendileri gibi bu tip bir sisteme ihtiyaçları olduğunu fark ederek Shopify’ın temelini atarlar.

Shopify şu anda 600 binin üzerinde müşterisi bulunan dev bir platformdur. Şirketin yıllık geliri de 580 milyon dolar civarındadır. Shopify’ın sizlere verdiği esas hizmet işin yazılım kısmıyla uğraşmadan merkezi bir sistem üzerinden satış yapmanıza imkan vermesidir. Ana kontrol merkezinden istediğiniz düzenlemeleri yapıp ürünlerinizi derhal satışa sunabilirsiniz.

Shopify sisteminin pek çok ödeme yöntemi ile antlaşması bulunuyor. Kendiniz bir E-ticaret sitesi açmaya kalktığınızda herbir sistem için dünyanın işlemini yapacağınız düşünüldüğünde sizlere çok büyük bir kolaylık sağlayacağı aşikar. Bunun yanında sunucu, hosting gibi hiçbir işlemle de uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Shopify üzerinde ne satabilirim diye soruyorsanız “ne isteseniz!” Diye cevap verebiliriz. Üstelik ürünleriniz fiziksel olmak zorunda değil, sistem üzerinden yazılım hizmeti ya da logo hizmeti gibi hizmetler sunabilirsiniz. Shopify e-ticaret sisteminde esas şart ürünlerinizin yasal olmasıdır. Tüm bunların yanında SEO desteği de oldukça iyidir. Shopify üzerinde çeşitli modüller bulunmaktadır. Bunları satın alarak sunduğunuz hizmeti daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Shopify’ın Avantajları

 • Shopify Cloud tabanlı bir sistemdir. Yani siz hosting ve yazılım ile uğraşmazsınız. Firmaya aylık ücret ödersiniz.
 • Minimum efor harcayarak e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Yönetim paneli üzerinden dilediğiniz düzenlemeyi gerçekleştirirsiniz.
 • Shopify üzerinde dilediğiniz temayı satın alıp e-ticaret sitenizi müşterilerinize yönelik olarak kişiselleştirebilirsiniz.
 • Yazılım bilen kişiler kendi temalarını da düzenleyebilir. HTML CSS ve javascript ile işlemlerini halledebilirler. Sistem Liquid dili üzerine temellendirilmiştir.
 • Third party yazılım desteği mevcuttur.
 • Shopify’ın hali hazırda 600 bin müşterisi mevcuttur?
 • Shopify Ücretli mi? Shopify Ücreti Ne Kadar?
 • Şimdi gelelim en önemli konuya. Pek çok kişi Shopify ücreli mi? Ücretli ise Shopify ücreti ne kadar diye sorular yönlendiriyor. Shopify’ın en düşün ücretli modeli Basic Shopify modelidir. Basic Shopify ücreti aylık 29 dolardır. Shopify 79 dolar, Advanced Shopify ise 299 dolardır.
 • Aylık aboneliğin haricinde ödemeniz gereken bir diğer ücret ise yapılan her satıştan %2.4 ile %2.9 arasında komisyon alınmaktadır. Bunun dışında sabit işlem masrafı da bulunmaktadır.
 • Anlattığımız paketlerin dışında çok büyük e-ticaret mağazaları için ShopifyPlus paketi bulunmaktadır. Yalnızca Sosyal medya üzerinden satış yapmak isteyenlere de Shopify Lite isimli bir başka paket sunmaktadırlar.
 • Shopify’ı para ödemeden test etmeniz mümkündür. Shopify size 14 günlük ücretsiz deneme paketi sunmaktadır.

Shopify’da Neler Yasak?

Shopify üzerinden her şeyi satabilirsiniz dediysek de bir takım sınırlar bulunuyor. Genel olarak zaten legal olmayan şeylerden oluşan bu listede;

 • Uyuşturucu ve uyuşturucu madde içeren ürünler
 • Mental yapıyı etkileyen kimyasal maddeler.
 • Kumar içerikli ürünler
 • Alkol çeşitleri
 • Erotik ve pornografik içerikteki ürünler.

Yukarıdaki listedeki ürünler haricinde ürünlerin satışını yapabilmeniz mümkündür. Ancak yine de satış yaptığınız ülkenin yasalarını da dikkate almakta fayda var.

 

Kategori: Dropsshipping Para Kazanma

Yorumlar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir