İçeriğe geç →

Tanıtım Yazısı Önemli Mi?

Seo çalışmaları arasında en çok kullanılan yöntemlerden birisi de tanıtım yazılarıdır. Doğru kullanıldığı zaman sitenizin arama motorlarında yükselmesine katkı da bulunur. Ancak her seo çalışmasında olduğu gibi tanıtım yazılarında da yanlış kullanılması durumunda sitenizin sıralamalardan kaybolmasına sebep olur. Bu yüzden tanıtım yazısı yayınlarken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Her webmasterın ortak bir amacı var. Bu amaç ise web sitelerinin Google sıralamasında üst sayfalarda yer almasını sağlamak. Bu bağlamda birçok çalışmalar yapmakta ve sitemizin sıralamalarda yükselmesi için elimizden gelen çabayı sarf etmekteyiz. Çoğu zaman bu çabalar sonuçsuz kalıyor. Aslında bunun tek bir sebebi var, seo çalışmasını yanlış uygulamak. Hatta bazı seo çalışmaları var ki sitenizi felakete sürüklüyor. Bu tür çalışmalarda önemli bir altın kural var. Bu kural ise sabırdır. Tüm bu optimizasyon çalışmalarını günlere yayarak yavaş yavaş yapılmasını sağlamalısınız. Aksi halde aceleyle ve tek seferde onlarca hatta yüzlerce link çıkışı yaparak sitenizi spama sokarsınız.

Tanıtım Yazısı Nedir, Nasıl Olmalı?

Tanıtım yazısı da etkili bir seo çalışması olarak karşımıza çıkar. Tanıtım yazısı, hazırlamış olduğunuz bir yazıyı ve bu yazı da sitenizin linklerinizin bulunması suretiyle otoriter sitelerde yayınlanmasıdır. Güçlü sitelerde kullanıldığı takdirde inanılmaz sonuçlar verebilir. Çok sayıda tanıtım yazısını tek seferde vermekten kaçınmalısınız. Tanıtım yazısı verirken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Bu hususlar şöyle:

  • Tanıtım yazınızı yayınlatacağınız sitenin otoritesinin, sizin web sitenizin otoritesinden yüksek olması gerek. Yani DA değeri yüksek olmalı. Bunun yanında yazıyı yayınlatacağınız sitenin spam skoru bulunmamalı.
  • Kopya içeriğe ve illegal içeriğe sahip web sitelerde tanıtım yazınızı asla yayınlatmayın. Size yararı değil tam aksine zararı olur.
  • Tanıtım yazılarınız en az 200 kelime olmalı. Ve bu yazınızda çok sayıda link çıkışı vermeyin. En fazla 3 linke kadar çıkış yapabilirsiniz. Fazlası yarar sağlamaz.
  • Sektörünüzle alakalı sitelerde yazınızı yayınlatın. Örneğin teknoloji bloğuna sahipseniz, yazınızı da teknoloji odaklı sitelerde yayınlatın ki faydasını görebilesiniz. Teknoloji siteniz var ve tanıtım yazınızı gidip de moda/magazin sitelerinde yayınlatırsanız size ne gibi bir faydası olabilir? Bu yüzden aynı sektörde olmalısınız.
  • Sürekli tanıtım yazısı yayınlatan sitelerden uzak durun. Link çöplüğüne dönmüş sitelerde yazılarınızı kesinlikle yayınlatmayın.

Kategori: SEO

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir