İçeriğe geç →

Uygulama Yaparak Para Kazanma

Günümüzde en çok ilgi duyulan kategorilerden biri de mobil uygulamalardır. Bilindiği üzere insanlar internete artık mobil cihazlar ile bağlanıyor. Yapılan araştırmalara göre internete giren kullanıcıların yüzde 70’i mobil cihazlar ile internete giriş sağlıyor. Böyle bir ortamda mobil kullanıcılar için uygulama yapmak son derece mantıklı olacaktır.

En çok sorulan sorulardan biri de “Mobil uygulama ile para kazanılır mı?” sorusu. Bu sorunun cevabına kesin olarak evet diyebiliriz. Çünkü bu uygulamalara ekleyeceğiniz reklamlar ile hem görüntülenme hem de tıklanma karşılığı gelir elde edeceksiniz. Üstelik uygulamanız yüzlerce hatta binlerce defa indirildiyse işte o zaman çok güzel kazançlar elde edersiniz.

 

Android ve IOS Uygulama Yapımı

Mobil uygulamalar temel olarak Android ve IOS işletim sistemleri olarak iki farklı gruba ayrılıyor. Günümüzde yapımcılar en çok Android için uygulama geliştiriyor. Bunun nedeni, uygulama ekleyebilmeniz için APP Store ve Google Play’e bir ücret ödemeniz gerek. Google Play ise çok daha uygun bir ücret karşılığı uygulamanızı yayınlıyor. Ayrıca Android’in arkasında Google gibi bir şirketin yer alması insanlara güven veriyor.

Mobil uygulamalarınızı bazı web siteleri üzerinden anlık olarak tasarlayabilirsiniz. Ancak bu sitelerde de ücretsiz üyeliklerle hazırlanan uygulamaların dosyaları tarafınıza iletilmez ve reklam ekleyemezsiniz. Premium üyeliklere geçerek uygulama dosyanızı alabilir ve bol seçenekler arasından dilediğiniz eklentileri ve tasarımları seçerek uygulamanızı hazırlayabilirsiniz.

Bunun dışında uygulamalarınızı kodlayarak da yapabilirsiniz. Bunun için birtakım programlar kullanmak gerek. Ve elbette javascript diline de hâkim olmalısınız. Tüm bu şartları taşıyorsanız kendi uygulamanızı kendiniz kodlayarak kusursuz bir şey ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun haricinde mobil uygulama geliştiricileri ile anlaşarak uygulamalarınızı yaptırabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi mobil uygulamalardan gelir elde etmek için Admob reklamlarından yararlanabilirsiniz. Bunun haricinde özel bannerlerde ekleyebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Tüm bu işlere girişmeden önce ilk olarak hangi platforma yönelik uygulama çıkaracağınıza karar verin. Daha sonra uygulamanızın türüne karar verin ve hayalinizdeki mobil uygulamayı ortaya çıkartın.

Kategori: Para Kazanma

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir