İçeriğe geç →

Vazgeçilmez WordPress Eklentileri

Bilindiği üzere wordpress yazılımı, kullanıcılarına sunduğu binlerce eklenti ile hiçbir kod bilgisine bile sahip olmayan kişilere kolayca web site kurma fırsatı sunuyor. WordPress eklentileri içerisinde kullanmanız gereken birçok eklenti mevcut. Hatta bazı eklentiler var ki mecbur kullanmak durumundasınız.

WordPress eklentileri an itibariyle 20 binin üzerinde. Bu kadar çok eklenti seçeneği arasından aradığınız ve yapmak istediğiniz her türlü değişiklik için eklenti bulabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Wordpress Eklentileri

Kişiden kişiye bu eklentiler değişiklik gösterse de birkaç önemli eklentinin ne işe yaradığını burada belirtmekte fayda var.

All In One Seo Pack: Wordpress kullananların büyük bir çoğunluğu Seo eklentisi olarak All In One Seo eklentisini tercih ediyor. Bu eklenti ile içeriklerinizi hazırlarken meta açıklamalarını girebilir ve birden fazla anahtar kelime ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda içeriklerinize, sayfalarınıza ya da kategorilerinize Noindex verebilirsiniz. Site haritası için ayrı eklenti kullanmak istemeyenler için All In One Seo Pack’te site haritası da mevcut. Genel ayarlar bölümünden ayrıca Nofollow ve Noindex almasını istediğiniz sayfaları, kategorileri vs belirtebilirsiniz. Bu eklenti için sayfalarca yazsak az. Web sitenize eklentiyi kurup incelemenizi muhakkak tavsiye ederiz.

Disable Gutenberg: Wordpress en son güncellemesiyle birlikte yazı editörünü değiştirdi. Birçok kişi yeni yazı editöründen şikayetçi ve eski editöre geçmenin yollarını arıyor. Disable Gutenberg ile eski içerik editörünüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.

No Category Base (WPML): WordPress sitenizde kategorilere girerken URL yapınızda bulunan /category yazısını kaldırmak istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Post Views Counter: Bu eklenti sayesinde hangi içeriğini kaç kişi okumuş görebilirsiniz. Üstelik admin panelinde “Yazılar” sekmesine tıklayarak, içeriklerin toplam okunma sayısını toplu bir şekilde de görebilirsiniz.

Really Simple SSL: Hiç kuşkusuz wordpress sitesi olup da SSL sertifikası olan herkes mutlaka bu eklentiyi kullanıyordur. Htacces yönlendirmesini beceremeyenler için Really Simple SSL eklentisi otomatik olarak SSL sonrası geçiş işlemlerinizi yapıyor. Sitenizi https olarak göstermesinin yanı sıra geçmiş linklerinizi de otomatik olarak https’ye çeviriyor.

WP Content Copy Protection: İçeriklerinizi özenle hazırlıyorsunuz ve Google indexleyene kadar çalınmasından mı korkuyorsunuz? Bu eklenti sayesinde hiç kimse sitenizde bulunan yazıları seçemeyecek, kopyalayamayacak. Üstelik Mouse sağ click işlevsiz kalacak. Oldukça yararlı olan bu eklentiyi mutlaka kullanmalısınız.

Redirection: 301 yönlendirmesi yapmak için en iyi eklentilerden biri. 404 hatası veren sayfalarınızı tespit edip bu eklenti sayesinde dilediğiniz bir yere yönlendirebilirsiniz.

Kategori: Eklentiler

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir