WordPress sitenize yeni bir göz atın.

WordPress Bildirim Gönderme Eklentisi

0

WordPress kullananların en çok istediği fakat bir türlü ayarlarını yapamadığı One Signal Push eklentisini bugün sizler için ele aldık. Bilindiği üzere günümüzde hemen hemen birçok web site anında bildirim eklentisi kullanarak kullanıcılarına ekledikleri içerikleri haber veriyor. Kullanıcıların ilgisini çekme ve elde tutmak için yapılan bu yöntem sayesinde artık web sitenize ziyaretçiler daha sık uğrayacak.

One Signal Push eklentisi, eklediğiniz herhangi bir içeriği yayımladığınız zaman “bildirimlerin gelmesine izin veren kullanıcılarınıza” bildirim göndererek yeni yayınladığınız içeriği haber veriyor. Bu anında bildirim uygulamasını yüzlerce hatta binlerce kullanıcının onayladığını düşündüğünüz zaman muhteşem bir geri dönüş sağlayabilirsiniz.

One Signal Push Eklentisi Kurulumu

Herkesin çok karıştırdığı ve zorlandığı bu kurulumu anlatmadan önce ilk olarak eklentiler bölümüne girerek One Signal Push eklentisini yükleyin. Eklentiyi yükledikten sonra etkinleştirerek gerekli ayarları yapmak için aşağıda vereceğimiz adımları dikkatle takip edin.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra admin panelinde One Signal Push butonu oluşacak. Bu butona tıklayın. Daha sonra onesignal.com adresine girerek web bildirimler için kayıt oluşturun. Üye olduktan sonra mailinize girerek üyeliğinizi aktifleştirin.

Üyeliğinizi aktifleştirdikten sonra yukarıda yer alan “Add App” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra Web bildirimlerini seçin ve ilerleyin. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Wordpress Plugin or Website Builder” seçeneğini tıklayın. Buradan tekrar “Wordpress” seçeneğini seçin. Hemen aşağıda site adı ve adresi bölümlerini doldurun. Gerekli yerleri doldurduktan sonra “Save” butonuna basın ve size API KEY ile APP ID verecek. Bu id ve key numaralarını sitemize kurduğumuz eklentiye ekleyeceğiz.

Şimdi sitemizi açalım ve admin panelinden One Signal Push sekmesine girelim. Burada APP ID ve API KEY numaralarını girelim. Bu bilgileri girdikten sonra biraz aşağı inin ve gerekli yerleri Türkçeleştirin. Tüm bu Türkçeleştirme işlemleri bittikten sonra en alt kısımda bulunan “Save” butonuna tıklayarak tüm ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

Görüldüğü üzere sistem oldukça kolay işliyor. Sadece tüm adımları dikkatlice uygulamanız ve adım adım uygulamanız yeterli. Web bildirim sistemi 2 aşamadan oluşuyor. İlk olarak ilgili eklentiyi indirip etkinleştireceksiniz. İkincisi ise ilgili siteye girip kayıt olacaksınız ve id ile key şifrenizi etkinleştirdiğiniz eklentiye gireceksiniz. Bu kadar basit. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra ana sayfaya giderek sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.