İçeriğe geç →

WordPress Canlı Destek Eklentileri

Webmasterların büyük bir çoğunluğu hiç şüphesiz wordpressin sunduğu eklentiler sayesinde wordpress yazılımını tercih ediyorlar. WordPress ile blog, haber, teknoloji, oyun, magazin, e-ticaret gibi sayısız alanda hizmet verebilir ve aklınızdaki site görünümünü çok kolay yollarla elde edebilirsiniz. Wordpress eklentileri sayesinde her zaman diğer hazır sistemlere göre bir adım daha önde. Bugün ele alacağımız konu ise wordpressin sunmuş olduğu canlı destek eklentileri olacak.

Özellikle satış odaklı ve e-ticaret siteleri müşteri memnuniyeti, geri dönüşler ve satışta yardım gibi konulardan ötürü canlı destek eklentisine ihtiyaç duyarlar. WordPress eklentileri içerisinde canlı destek eklentisi olarak pek çok eklenti yer alsa da sizler için en çok tercih edilen ve fonksiyonlu eklentileri sizlere tanıtacağız. E-ticaret siteniz varsa olmazsa olmaz eklentilerin başında canlı destek eklentisi yer almalı. Yapılan araştırmalara göre canlı destek sayesinde satışlarda %15’lik artışlar yaşanması söz konusu. Bu eklentiler yardımıyla müşterilerinize doğru ürünleri bulmalarında yardımcı olabilirsiniz.

nChat Eklentisi

Canlı destek eklentilerinden ilki nChat eklentisidir. nChat canlı destek eklentisi, en çok tercih edilen canlı destek eklentisi olarak ilk sıraya adını yazdırmayı başardı. nChat, web sitenizde bulunan kullanıcıların karşısına belli bir süre sonra çıkar.

Bu eklentiye sahip olmak için bir miktar bütçe ayırmalısınız. Bir defaya mahsus yapacağınız ödemeyle ömür boyu bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Canlı destek ile iletişim kuran müşteri ve operatörünüzün tüm konuşmaları ayrıca kaydedilir. Bu sayede çalışan operatörünüzün müşterilere yaklaşımını ve konuşma tarzını yakından takip etmiş olursunuz.

WordPress Live Chat Eklentisi

Bir diğer en çok tercih edilen canlı destek eklentisi ise wordpress live chat eklentisidir. Mevcut ürünlerinizin satışını arttırmak istiyorsanız bu eklentiyi mutlaka satın almalısınız. Tek bir defa yapacağınız ödeme ile ömür boyu bu eklentiyi kullanabileceksiniz.

Eklentinin birçok fonksiyonu bulunuyor. Örneğin canlı destekte herhangi bir operatör olmadığı zaman eklenti, iletişim formu modülüne otomatik dönüşüyor.

Bu eklenti ile müşterileriniz ve operatörleriniz arasında geçen tüm diyaloglar kaydedilir. Bu sayede müşteri memnuniyetini arttırabilir ve gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Simple Simon Eklentisi

Simple Simon eklentisinin diğer canlı destek eklentisinden farkı, canlı destek penceresini web sitenizde arzu ettiğiniz herhangi bir yere koyabilirsiniz. Müşterilerinizle olan iletişim bu eklenti ile hiçbir zaman kesintiye uğramıyor. Web sitenizde çevrimiçi operatör olmadığı zamanlarda eklenti iletişim formuna dönüşüyor.

Bu eklenti ayrıca sesli uyarı sistemine de sahip. Mesajlar geldiği zaman “bip” sesiyle haber veriyor. Üstelik karşı taraf mesaj yazdığı zaman “yazıyor” ibaresi de gözüküyor. Oldukça fonksiyonlu olan bu eklenti ile web sitenizin performansını ve satışlarını rahatlıkla arttırabilirsiniz.

Kategori: Eklentiler

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir