WordPress sitenize yeni bir göz atın.

WordPress CPU Sorunu: Kesin Çözüm

0

WordPress kullanan siteler sıklıkla CPU sorunu ile karşı karşıya gelir. CPU sorununu ortadan kaldırmanız için size kolay ipuçları sağlarız.

CPU Sorunu Nedir?

Web sitesi sahipleri tarafından CPU sorunu nedir sorusu sıklıkla sorulur. CPU sorununu açıklamadan önce; CPU’nun ne olduğunun açıklanması gerekir. CPU, sunucuya verilen komutları gerekli birimlere iletir. Bu noktada da karışıklık olmasına, kasılmalar meydana gelmesine ya da sistemin yavaşlamasına da neden olabilir.

WordPress kullanan herkes bir şekilde CPU sorunu ile karşı karşıya gelir. Bunun için yapılması gereken en doğru çözümü bulmadır. Çünkü kullanım ilk başladığında CPU da rahat bir şekilde kullanılır. Ancak bu sırada artan hitler CPU’nun kullanımındaki sorunları ortaya çıkarır. Bunun sonucunda da kişiler sitelerin yavaşlaması ile karşı karşıya kalır. Hatta bu aşamada pek çok kişi host şirketinden CPU aşımı ile ilgili mail de alır. CPU sorununu çözmek için ise basit uygulamalara başvurabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Doğru Hosting Seçimi

Düşük ya da yüksek hitli siteler en doğru hosting tercihinde bulunmalıdır. Bu sayede de CPU sorunu ile karşılaşma da söz konusu olmaz. Müşterileri ile birebir ilgilenen siteler sayesinde web sitenizde karşılaştığınız yavaşlama ya da kasılma gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Hosting tercihi için seçeceğiniz firmanın sürekli bir teknik elemanını karşınıza bulunmanız da önemli bir ayrıntıdır. Bu sayede de ne zaman sorun yaşarsanız yaşayın, çözüme anında kavuşabilirsiniz.

WordPress Güncellemesi

WordPress güncelleyerek sitenizdeki bir takım temel sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak bu noktada sadece WordPress güncellemesi ile sorunun çözülmeyeceğini bilinmeniz gerekir. Sadece güncel bir WordPress size daha güvenli bir veri tabanı sunar. Bu sayede de sitenizi ziyaret eden kişilerin güvenliğini de sağlamış olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.