WordPress sitenize yeni bir göz atın.

WordPress Forum Kurulumu

0

Sosyal medya platformları sebebiyle forumlar eskiden olduğu gibi yeterince ilgi görmüyor. Bunun dışında artık insanlar blog kullanıyor ve forumlara olan ilgi git gide azalıyor. Tabi web sitenize uğrayan ziyaretçi kitleniz büyükse, forum kurarak kitlenizi daha da genişletebilirsiniz. WordPress forum eklentileri sayesinde birkaç dakika içerisinde sizin de bir forumunuz olacak.

Forum kurmanın avantajlarından birisi de hiç kuşkusuz seoya olan katkısıdır. Forumlarda yaşanılan tartışmalar yeni Google algoritmalarına göre daha iyi bir sıralamada olmanızı sağlıyor. Forumlarda sürekli olarak yeni konular açıldığından ötürü siteniz canlı kalacak ve hızlı bir şekilde yükseliş kaydedeceksiniz.

WordPress forum eklentileri oldukça basit ve çok fonksiyonlu değildir. Çok büyük projeler peşindeyseniz wordpress forum ihtiyacınızı fazla karşılamayacaktır. Vbulletin, Xenforo, MyBB gibi büyük forum sistemleri gibi bir performans beklemeyin. Şimdi forum eklentilerine bakalım ve gerekli kurulum bilgilerini verelim.

bbPress Eklentisi

WordPress’in geliştirdiği bir forum eklentisi olarak karşımıza çıkıyor. Açık kaynak koduna sahip olması sebebiyle geliştirilmeye açıktır. Wordpress.org sitesi bu eklentiyi kullanır. Oldukça hızlı ve kullanışlı bir temadır. Sade bir yapıya sahip olması sebebiyle ekstra bir temaya ihtiyaç duymazsınız.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

BuddyPress Eklentisi

BuddyPress eklentisi forum sisteminden daha çok bir sosyal ağ sistemi diyebiliriz. BuddyPress ile kullanıcılarınız kendi profil sayfalarını oluşturabilir. Kullanıcılar birbirleriyle dilediği gibi mesajlaşabilir ve gruplar oluşturabilir. Bu sistem wordpress aracılığıyla oluşturulduğu için oldukça güvenilirdir. Dilerseniz bbPress ile entegre edebilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz. Hatta bu iki eklentiyi beraber kurarak çok daha iyi bir performans alabilirsiniz.

DW Question & Answer

WordPress’in sunduğu en güzel eklentilerden biri olduğunu söyleyebiliriz. DW Question & Answer eklenti bir soru cevap eklentisidir. Harika bir tasarımı ve kullanışlı bir yapısı var. Bu sistem sayesinde ziyaretçileriniz kayıt olmadan da dilediği soruları sizlere yöneltebiliyorlar. Aynı şekilde soru sordukları gibi sorulan soruları da cevaplayabiliyorlar. Sizin de bu yönde bir sistem oluşturma isteğiniz varsa, bu eklenti fazlasıyla işinizi görecektir. Kullanımı oldukça kolay ve Türkçe dil desteğine de sahiptir.

Sabai Discuss Eklentisi

Soru cevap eklentisi arayanlar için farklı bir seçenek olan Sabai Discuss eklentisi, diğer eklentilere göre birtakım farklılıklar içeriyor. Bu farklılıkların başında ise ücretli olması geliyor. Sabai Discuss eklentisini 23 dolar karşılığında satın alabilirsiniz. Bu eklenti ile ziyaretçileriniz dilediği soruyu sorabiliyor ve cevaplayabiliyor. Aynı zamanda sorulan sorulara oy verme işlemi de yapılabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.