İçeriğe geç →

WordPress Hosting Nedir?

WordPress hosting’in anlamı, içerik yöneticisi sistem olarak tanımlanır. WordPress hosting sistemleri sayesinde, kodlama yapmaya gerek duyulmadan, site ve blog platformları oluşturulur. Bu uygulama sayesinde site ve blog açmak isteyen şirketler ve şahıslar, wordpress hosting sistemleri içerisinden seçecekleri hazır tasarım şablonları ile siteleri ve bloglarını kurabilirler. WordPress hosting işlevelerini, kullanım şartlarını, avantajlarını ve nasıl kullanılacağını, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

WordPress Hosting Sistemi İşlevleri

WordPress hosting sistem fonksiyonları arasında birden fazla görevin aynı anda yerine getirilebilmesi yer alır. WordPress hosting sistem işlevleri şu şekilde sıralanır:

 • WordPress hosting ile kodlama yapılmaya ihtiyaç duyulmadan site ve blog kurulur.
 • Sistem ile blog temaları, sayfa renkleri ve şablonlar, kolaylıkla şirket siteleri veya bloglarına uygulanır.
 • Sistem ile farklı tema seçenekleri, sayfa renkleri, şablonlar, kolaylıkla şahıs bloglarına veya sitelerine uygulanır.

WordPress hosting sistemi kullanılarak açılan, blog ve site sayfaları içerisinde yer alan renk, site teması gibi ayrıntılar, kodlamaya gerek duyulmadan aynı sistem içerisinde bulunan hazır seçeneklerden alınıp, sayfalara uygulanır.

Worldpress Hosting Kullanım Şartları

WordPress hosting kullanma koşulları arasında aylık bir ücret ödemesi yapmak yer alır. Bu ödeme, internet üzerinden worldpress hosting sistemine üyelik yapılırken talep edilir. WordPress hosting kullanma şartları şu şekilde sıralanır:

 • Woldpress hosting sistemini kullanmak için e-posta adresine sahip olma şartı aranır.
 • Sistem kullanımı için aylık düşük rakamlarda ücret ödenmelidir.
 • Sistemden yararlanmak için internet üzerinden Worldpress hosting sistemi üyeliği sağlanmalıdır.

Bu şartların yerine getirilmesi ile Worldpress hosting sistemine giriş yapılıp, kodlama gerçekleştirilmeden site ve blog tasarımları şablonları ile şahıslara veya kurumlara ait web siteleri oluşturulur.

WordPress Hosting Avantajları

WordPress hosting fırsatları arasında, kişi veya şirket adına blog, internet sitesi oluştururken hazır temaların kullanılabilmesi konusu yer alır. WordPress hosting sisteminin avantajları şu şekilde sıralanır:

 • WordPress hosting sayesinde, kodlama bilmeyen kişilerin tümü, web sitesi kurulumu sağlayabilir.
 • Sistem içerisinde yer alan başlıklar açık ve anlaşılır bir temada tasarlandığı için sistemin kullanımı oldukça kolaydır.
 • Sistem içerisinde yer alan farklı renk ve temalarda yazı tipleri, şablonlar, site ve blog temaları kolaylıkla seçilerek, her hangi bir tasarım yaratmaya gerek duyulmadan web sitesi görünümleri oluşturulur.

Tüm bu avantajlar sayesinde, web sitesi ve blog tasarımları kısa süreler içerisinde hazırlanır. Bu sistem sayesinde her hangi bir web tasarımcı ile çalışmaya gerek duyulmadan kişiler ve şirketler kendi web sitelerini tasarlayabilirler.

Worpress Hosting Nasıl Kullanılır?

WordPress hosting kullanmak için internet üzerinden sisteme girilebilecek bir adrese üyelik sağlanması gerekir. WordPress hosting kullanımı için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • İnternet yoluyla, ‘’ panel.turhost.com/panel/login ‘’ adresine girilir.
 • Açılan ana sayfanın sol tarafında yer alan ‘’ yeni kayıt ’’ başlığından, ‘’kişisel’’ veya ‘’kurumsal’’ sekmelerinden biri seçilip, ‘’devam’’ kutucuğuna tıklanır,
 • Tıklama ile açılan sayfada yer alan boşluklara, ad, soy ad, e-posta adresi, cep telefonu, adres, posta kodu, TC kimlik numarası ve belirlenen bir şifreye ait bilgiler girilip, ‘’devam et ‘’ kutucuğuna tıklanır.
 • Bu işlem sonrası açılan ekranda farklı maddi tutarlara sahip olan wordpress hosting paketlerinden biri seçilip üzerine tıklanır.
 • Açılan ekranda bulunan boşluğa banka kartı numarası girilip, ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanır.

Bu adımların tamamlanması ile artık size ait kullanıcı hesabı ve web adresi oluşturulmuştur. Bu işlemler sonrası sayfadan çıkış yapmadan, görüntülediğiniz web sayfanızın tasarımını, sayfanın üst bölümünde yer alan ‘’sayfa temaları’’ başlığını tıklayarak, kolaylıkla tasarlayabilirsiniz. Bu bölümde yapılacak tema seçimleri kişinin zevklerine bağlı olarak seçilmektedir.

 

Kategori: Nedir

Yorumlar

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir