İçeriğe geç →

WordPress Nasıl Kullanılır ?

WordPress bir blog scriptidir. Google tarafından hızlı bir şekilde indexlendiği ve özelliklerinin fazla olduğundan dolayı dünya çapında tercih edilir. Kullanımı açık bir kaynak olduğundan geliştirilmeye açık haldedir. Hız, rahatlık ve kullanıcı tecrübesine yer vermiş olan WordPress’in, kaynak kod kitlesine katılan bir topluluğu vardır.

 

Bu kullanımı sayesinde CMS adını koyduğumuz içerik yönetim sisteminin gelişmiş bir versiyonunu kullanıyoruz. Sayısız tema ve eklentileri ile Dünya’nın lideri olmaya devam ediyor. WordPress ile hayalinizdeki siteleri kurabilirsiniz.

 

WordPress Nasıl Kurulur ?

WordPress’in bu kadar yararından konuştuk peki bu WordPress nasıl kurulur ?

Öncelikle aldığınız hosting yardımı ile Cpanele giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra görseldeki bölümden WordPress’i seçiniz.

 

Daha sonra mavi kutucuk içindeki Install Now butonuna tıklayın

Açılan sayfadaki ayarları kendinize göre ayarlayın

 

 

Manuel WordPress Kurulumu

WordPress’in kendi sitesinden dosyaları indirelim. Cpanel yardımı ile dosyaları sitenin dosyalarına atalım

Dosyaları çıkarttıktan sonra sitenize girip kurulumu yapınız

 

Versiyon kurulumunuzu yaptınız artık birçok özelliğe erişme imkanınız olacak.

 

WordPress’i Neden Kullanmalıyız ?

Diğer scriptlere nazaran WordPress’in detaylı ve gözü yormayan arayüzü zaten başlı başına bu scripti kullanmanızın nedenlerindendir. Eklentileri, temaları, geniş açık kaynak topluluk ekibi ve dünya genelinde tercih edilmesi WordPress’i kullanışlı bir blog scripti yapıyor. En iyi altyapılardan biri olan MySQL altyapısını kullanması tüm gözleri WordPress’in üstüne yöneltiyor. Bu sayede de işlerinizi kolayca halletme imkanı tanıyor.

 

Kategori: Giriş

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir