WordPress sitenize yeni bir göz atın.

WordPress Nedir?

0

WordPress nedir? WordPress, açık kaynak koduna sahip bir yazılımdır. Açık kaynak koduna sahip olması sayesinde geliştirilebilir ve gerekli düzenlemeleri yapmanıza izin verir. WordPress yazılımını da cazip kılan en önemli özelliği ise budur. Dünyada en çok kullanılan web site yazılımlarının başında gelir. Elbette bunun birçok nedeni var. Açık kaynak koduna sahip olduğu için yazılımcılar tarafından ortaya çıkarılan sayısız eklenti ve temaya sahiptir. Bu yüzden wordpress kullanan kişilerin hiçbir kod bilgisine sahip olmadan dilediği özelleştirmeyi yapabilmektedir.

WordPress sistemini cazip kılan en özelliklerden birisi de herkes tarafından kolay bir şekilde kullanılabilmesidir. Örnek verecek olursak, kod bilgisine sahip olmadan profesyonel bir site tasarımına sahip olabilir ve web sitenizi dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. İşte bu sebepten dolayı en çok indirilen ve kullanılan sistemlerin başında geliyor.

Dünya üzerinde yer alan web sitelerin büyük bir çoğunluğu wordpress yazılımına sahiptir. Bireysel olarak kullanıldığı gibi aynı şekilde kurumsal olarak da sıklıkla tercih ediliyor. New York Times, Ps4, Sözcü gazetesi gibi bilinen önemli markaların web siteleri de wordpress yazılımına sahiptir. Hem kullanması hem de geliştirmesi kolay.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

WordPress Ne İşe Yarar?

WordPress ile hayal ettiğiniz web sitesine sahip olabilirsiniz. Üstelik hiçbir şey bilmeseniz bile dilediğiniz web siteyi hayata geçirebilirsiniz. WordPress geliştirmeye açık olduğu için kullanıcılara sunulan eklentilerin büyük bir çoğunluğu tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. WordPress nedir sorusunun tam olarak cevabı budur.

WordPress yazılımını kullanarak istediğiniz her sektörde web site açabilirsiniz. Haber, film, moda, magazin, teknoloji, sağlık ve daha fazlası. Bu web sitelerine ait yüzlerce hatta binlerce tema ve eklentiden de faydalanabilirsiniz. Bu sayede kusursuz bir tasarıma ve işleyişe sahip olabilirsiniz.

Hayalinizdeki web siteyi, projeyi hayata geçirebilmek için ilk olarak domain ve host almalısınız. Herhangi bir host firmasından domaini yani alan adını aldıktan sonra sıra host alanı satın almaya geliyor. Projenizin büyüklüğüne göre host alanını seçmelisiniz. Örneğin bir haber sitesi ya da moda sitesi kuracaksanız aylık trafiğinizin ve web alanınızın büyük olması gerekir. Çünkü ekleyeceğiniz içerik ve dosya sayısı fazla olacağı için bir süre sonra web hoştunuz size yetmeyecek. İleride host değişimi yapmamak için ilk başta geleceği düşünerek geniş kapsamlı bir host almanız tavsiye edilir. Hostunuzu da satın aldıktan sonra wordpress yazılımını kurabilir ve web siteniz için içerik üretmeye başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.