İçeriğe geç →

WordPress Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır

WordPress yazılımına sahip olanların en çok merak ettiği konulardan biri de doğru reklam yerleşimi olmuştur. Hemen hemen bütün webmasterlar web sitelerinden gelir elde etmek isterler. Çoğu kişi için bu durum hüsranla sonuçlansa bile azımsanmayacak derecede çok insan web site üzerinden ciddi gelirler elde ediyor.

Web sitede doğru reklam yerleşimi ile gelirlerinizi katlayabilirsiniz. Reklam yerleşimini dosyalardan yapmak istemeyenler ise mevcut eklentiler sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde Google Adsense reklamlarını yerleştirebilir ve gelirlerini arttırabilir. Web sitenizde reklam yerleşimi yapmak için pek çok eklenti var. Bu eklentiler arasında en kullanışlı ve en popüler olanları ele alacağız.

Bu eklentiler ile içeriklerinizde istediğiniz her noktaya reklam yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sidebar kısmına da istediğiniz kadar reklam ekleyebilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri yalnızca birkaç saniye içerisinde gerçekleştireceksiniz.

Ad Inserter İle Reklam Yerleşimi

Reklam yerleşimi konusunda en çok tercih edilen eklentilerin başında Ad Inserter geliyor. Bu ekle hem kullanışlı hem de sunucunuzu kasmıyor. Bu bakımdan reklam yerleşimi konusunda bu eklentiden faydalanabilirsiniz.

İlk olarak Eklentiler > Yeni ekle adımını izleyerek ‘Ad Inserter’ eklentisini indirelim. İndirme işleminden sonra eklentiyi aktifleştirin. Artık bu noktadan sonra Adsense reklamlarını yerleştirmeye başlayabiliriz.

Eklentiyi aktifleştirdikten sonra Ayarlar > Ad Inserter seçeneğine tıklayarak gerekli ayarları yapmaya başlayabiliriz.  

Görselde de gördüğünüz üzere karşımıza bu şekilde bir ekran çıkacak. Görülen alana ilgili reklam kodunu yerleştiriyoruz. Daha sonra aşağıda yer alan Insertion bölümüne geliyoruz. Bu bölümde reklamınızın hangi alanda çıkacağını belirleyebiliyorsunuz. Örneğin içerikten önce, içeriğin ortasında ya da sonunda, yorumlardan sonra vs gibi pek çok seçenek arasından dilediğinizi seçebilir ve reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Aynı zamanda girmiş olduğunuz reklamın içerikler dışında da görünmesini sağlayabilirsiniz. Kutucuklarda yer alan ‘Homepage’, ‘Category pages’, ‘Search pages’, ‘Tag/Archive pages’ kısımlarından dilediğinizi seçebilir ve reklamlarınızı bu bölümlerde de yayınlatabilirsiniz.

Sağ alt kısımda yer alan Alignment bölümünden de reklamınızın hizasını ayarlayabilirsiniz. Default seçerseniz standart yerinde, center seçeneğini seçerseniz de reklamınız ortada yayınlanacaktır. Ad Inserter’ın bu gibi ince ayrıntıları çok iyi düşünülmüş. Bu sayede en çok kullanılan reklam yerleştirme eklentisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu şekilde reklamlarınızı dilediğiniz kadar yerleştirebilirsiniz. Üst kısımda yer alan rakamlara ayrı ayrı reklam kodları ekleyebilir ve sayfanızda istediğiniz yerde reklamlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kategori: Giriş

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir