İçeriğe geç →

WordPress Seo Eklentileri

Seo konusu tüm webmasterlar için hayati bir önem taşıyor. İçeriğiniz ne kadar kaliteli olursa olsun temel seo konusundan biraz uzaksanız, emeğinizin karşılığını alamazsınız. Bu bakımdan web sitenizle ilgili yaptığınız tüm çalışmaları seo ile desteklemelisiniz. Bu sayede kısa süre içerisinde istediğiniz seviyede olabilirsiniz.

Worpdress seo konusu ise pek çok eklenti sayesinde insanları biraz daha rahatlatıyor. Örneğin resim optimizasyonu için sayısız eklentileri wordpresste bulabilirsiniz. Bunun yanında hazırlamış olduğunuz içerikleri de mevcut eklentiler sayesinde seoya uygun hale getirebilirsiniz. WordPressin en güzel yanlarından biri de budur. Yapmak istediğiniz hemen hemen her şeyi eklentiler vasıtasıyla hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

WordPress seo eklentileri konusu biraz detaylı bir konudur. Eklentiler konusuna girmeden önce temel olarak nelere ihtiyaç duyulur bunun analizini yapmak ve o doğrultuda ilerlemek gerekir. Örneğin resimlerinizin boyutlandırılması şart. Bu bakımdan resim optimizasyonuyla ilgili bir eklentiye sahip olmalıyız. Bir başka önemli noktada kırık linklerin tespiti ve yönlendirilmesi. Bildiğiniz üzere 404 sayfaları seoyu oldukça olumsuz etkiler. Bu yüzden kırık linkleri olabildiğince erken tespit etmek ve müdahale etmek gerekir.

WordPress İçin Seo Eklentileri

Yoast Seo: WordPress kullananların büyük bir çoğunluğu seo eklentisi olarak Yoast Seo’yu kullanıyor. Bu eklenti sayesinde içeriklerinize anahtar kelime ve meta tag ekleyebilirsiniz. Ayrıca gerekli noindex ayarlarını da yapabilirsiniz. Yoast Seo’nun bizlere sunduğu bir başka özellikte site haritasının olması. Bu sayede ikinci bir eklenti indirmenize gerek kalmıyor, site haritasını da bu eklenti vasıtasıyla kullanabiliyorsunuz.

All In Seo: WordPress’in en önemli bir diğer seo eklentisi de All In Seo eklentisidir. Bu eklenti de tıpkı Yoast eklentisi gibidir. Kullanımı Yoast’a göre biraz daha basittir. Tüm ayarları tek bir sayfa üzerinden yapabiliyorsunuz. All In Seo ile içeriklerinize birden fazla anahtar kelime ekleyebilir ve meta açıklaması girebilirsiniz. Bunun yanında noindex ve nofollow ayarlarını da yapabilirsiniz. Ayrıca h1 etiketi kullanabilir ve sitenizin description açıklamasını yazabilirsiniz. Son olarak All In Seo eklentisi ile site haritasına da sahip olabilirsiniz.

Smush: En etkili resim optimizasyon eklentilerinden biridir. Ayarlar bölümünden resimlerin boyutlarını seçebilir ve tek tıkla tüm resimlerinizi optimize edebilirsiniz. Sunucuyu biraz yavaşlattığından gece kullanılması tavsiye edilir.

Simple Tags: Site içi link konusunda ii bir eklentidir. Belirlediğiniz kelimeleri otomatik olarak içeriklerinizde linkleyerek size büyük kolaylık sunar.

Broken Links Checker: Kırık link diye tabi ettiğimiz 404 sayfalarınızı tespit eder ve hemen size bu linkleri bildirir. Dilerseniz yine bu eklenti ile linklerin yönlendirmesini yapabilirsiniz.

Kategori: Eklentiler SEO

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir