WordPress sitenize yeni bir göz atın.

Woocommerce Nedir?

0

Günümüzde e ticaret sektörü hız kesmeden büyümeye devam ediyor. E ticaret siteleri artık geleneksel mağazacılığın önüne geçiyor. Ticaret artık sanal mağazalar aracılığıyla yapılıyor. Her gün sanal mağazalar üzerinden milyarlarca dolarlık alışveriş yapılıyor. Pastanın bu kadar büyük olması sebebiyle de birçok e ticaret sitesi, pastadan kendi dilimini almak için sanal mağazacılık sektörüne giriyor.

E ticaret sitelerinin önem kazandığı bu zamanlarda Woocommerce ile sizde hiçbir kod bilgisine sahip olmadan kendinize özgü e ticaret sitesi açabilirsiniz. WordPress tema üreticilerinden olan WooThemes, 8 sene önce çıkardığı Woocommerce eklentisi ile e ticaret sektörüne girmek isteyenler için büyük bir kolaylık sağladı. Woocommerce ile kod bilgisine gerek olmaksızın e ticaret sitesi kurabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Woocommerce’yi Ayrıcalıklı Kılan Özellikleri

  • Woocommerce ile sonsuz tasarım seçeneğine sahip olursunuz. İster ayakkabı satın isterseniz tespih, her ürüne her sektöre uygun temaları Woocommerce ile bulabilirsiniz. Ve bu temaların çok büyük bir kısmı responsive yani mobil uyumlu. Alışverişlerin büyük bir kısmının mobil cihazlar üzerinden yapıldığı düşünülünce responsive temaların ne kadar kıymetli olduğu daha net anlaşılıyor.
  • Dünya üzerinde 7 milyondan fazla e ticaret sitesinde kullanılıyor. Bu sayede Woocommerce sürekli olarak kendini güncelliyor.
  • Kullanıcı deneyimine fazlasıyla önem verir. Aynı zamanda yönetmesi, kullanması da oldukça basittir. Minimum orta düzeyde bilgisayar kullanma becerisine sahip bir kişi bile rahatlıkla kendi e ticaret sitesini yönetebilir ve dilediği her ürünü kolaylıkla satabilir.
  • En güvenli e ticaret yazılımlarından biridir. Şifreleriniz güven içinde saklanır.
  • Seo bakımından da oldukça önemli bir sistemdir. Arama motoru botları bu sistemi kolay bir şekilde tarar. Bu sayede Google ile aranız her zaman çok iyi olur.
  • E ticaret sitelerinin bilinen en büyük zorluğu ödeme sistemi entegrasyonu konusudur. Birçok kişi bu sistemi web sitelerine entegre etmekte zorlanır. Woocommerce ile ödeme sisteminizi de çok rahat bir şekilde web sitenize ekleyebilirsiniz. Ortalama bilgisayar becerisine sahip bir kişi bile rahatlıkla bu sistemi entegre edebilir.
  • Bu sistemin altyapısında sayısız eklenti mevcut. Her ihtiyacınızı karşılayacak eklentiler sayesinde kusursuz bir e ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Kullanıcı deneyimini arttırıcı eklentileri kullanmayı tercih ederek hem ziyaretçilerinizin işini kolaylaştırır hem de sitenizi çok daha fonksiyonlu bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkarırsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.