İçeriğe geç →

Yandex Toloka Para Kazanma

 

Yandex Toloka ile internetten para kazanmak, dünya çapında milyonlarca kişinin başarıyla uyguladığı para kazanma yöntemlerinden biridir. Bu yöntemleri uygulayarak hiçbir yasadışı işe bulaşmadan tamamen yasal yollarla güvenilir bir şekilde gelir sahibi olabilirsiniz. Yandex Toloka sistemi sayesinde internet üzerinden para kazanmak çok kolay bir hal alıyor. Her ne kadar başlangıç itibarıyla kazancınız düşük bir miktar olarak gözükse de zaman içerisinde bu platformda kendinizi kanıtlar ve başarılı bir kullanıcı seviyesine yükselirseniz, kazancınız da başarınızla doğru orantılı olarak artacaktır.

Rehber niteliğindeki bu yazımızda Yandex Toloka ile internetten para kazanma sistemi hakkında;

 • Yandex Toloka sistemi nedir ve nasıl çalışır?
 • Yandex Toloka sisteminde yer alan görevler nelerdir?
 • Yandex Toloka’da görev yaparak ne kadar kazanç elde edilebilir?
 • Yandex Toloka’dan para çekimi nasıl yapılır?

Gibi soruların cevaplarını ve daha birçok detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Yandex Toloka Sistemi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bilindiği üzere Yandex, Google’ın en büyük rakiplerinden biri olan bir arama motorudur. Google kadar popüler olmasa da Yandex de uzun bir geçmişe dayanan önemli bir internet aracıdır. Yandex arama motorunun çıkardığı Toloka hizmeti ile kullanıcılarına para kazanma imkânı sunulmaktadır. Oldukça kolay bir para kazanma yöntemi olan bu sistem tam olarak öğrenilmeden gelir elde etme olanağınız pek yoktur. Bu nedenle internet üzerinden para kazanmak için Yandex Toloka taktik ve yöntemlerinin iyi kavranılması gerekmektedir.

Bu taktik ve yöntemlere geçmeden önce ilk adım olarak Yandex internet sitesinin veri tabanına kayıtlı üye olmanız gerekmektedir. Öte yandan Yandex tabanlı bir mail adresine sahipseniz de üye işlemlerine gerek kalmadan otomatik olarak veri tabanına erişebilirsiniz. Yandex Toloka sistemine üye olmak için;

 • toloka.yandex.com.tr URL’sine giriş yaparak ana sayfa üzerinde karşınıza çıkan “Kayıt ol” bağlantısını kullanabilirsiniz.
 • Bu sayfada internet üzerinden para kazanmak isteyenlere yönelik hizmete giriş için “Görev almak istiyorum” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Aksi hâlde Yandex Toloka hizmetiyle para kazanmanız mümkün değildir.
 • Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan formu eksiksiz bir biçimde doldurabilirsiniz.

Yandex Toloka Görev Yapma Nedir?

Dünya çapında bir arama motoru olan Yandex’in Toloka sistemiyle para kazanmak için sizden birtakım görevleri yerine getirmeniz beklenmektedir. Söz konusu görevler, başarıyla tamamlanması oldukça kolay olan ve sonucunda para kazanmanızı sağlayan birkaç işlemden oluşur. Öte yandan bu görevleri yerine getirdiğinizde ne kadar para kazanacağınızı da görev seçimi sırasında önceden görebilme şansına sahipsiniz.

İlk aşamada sisteme yeni kaydolan bir üye olduğunuz için başlangıç görevlerine ait ücretler size çok küçük meblağlar olarak görünebilir. Fakat zamanla başarılı ve deneyimli bir üye olduğunuz sistem tarafından tanımlandığında görev başına çok daha fazla miktarlarda para kazanabileceksiniz.

Yandex Toloka Sisteminde Yer Alan ve Para Kazandıran Görevler

Yandex Toloka görevleri, internet üzerinden oturduğunuz yerden yapabilinecek görevler olduğu gibi birtakım yerlere giderek de tamamlanması gereken görevlerden oluşmaktadır. Yandex Toloka saha görevleri adı verilen bu görev türlerinde de genellikle sizden çevrenizde yer alan bir lokasyona gitmeniz talep edilmektedir. Genel olarak Yandex Toloka da bulunan ve kullanıcıların para kazanmasını sağlayan görevler şunlardır:

 • Arama sonuçlarının karşılaştırılması (görseller, metinler, videolar ve diğerleri)
 • İnternet sitesi sayfasının internet aramalarına uygunluğu
 • İnternette bulunan bir görselin internet aramalarına uygunluğu
 • Arama sorgusunun uygunluğu
 • Yandex Toloka saha görevleri: Yandex internet veri tabanında kayıtlı olan kurumların aktifliğinin değerlendirilmesi
 • Yandex Toloka saha görevleri: Sistemde yer alan bir mağaza hakkında değerlendirme
 • Yandex Toloka saha görevleri: Yandex’in veri tabanında bulunan bri restoranın değerlendirilmesi
 • Kurum bilgilerinin bulunup internet veri tabanına aktarılması
 • Herhangi bir kuruma ait görsellerin bulunup internet veri tabanına aktarılması
 • Çeşitli bireysel bilgisayar işlemleri

Yandex Toloka’nın genel olarak kullanıcılarına sundukları görevler bunlardan ibarettir. Burada belirttiğimiz görevleri başarıyla tamamladığınızda Yandex Toloka kazananlar sistemine kayıtlı hale gelirsiniz. Buna göre siz üstlendiğiniz her görevi belirtilen şartlar altında başarıyla tamamladığınızda zamanla görev başına aldığınız ücret artacak dolayısıyla kısa zamanda internet üzerinden iyi bir gelir sahibi olmuş olacaksınız.

Oldukça basit ve hiçbir uzmanlık gerektirmeyen bu görevleri 7’den 70’e herkes rahatlıkla yapabilir. Dolayısıyla görevleri başarısız sonuçlandırma konusunda çekinceleriniz olmasın. Kaldı ki zamanla sistemi daha iyi kavradıkça, tamamlamak için üstleneceğiniz görevleri seçmek konusunda da oldukça rahat bir noktaya geleceksiniz.

Yandex Toloka sistemi üzerinde yer alan görevlere örnek olarak, önünüze getirilen bir sayfanın arama motorları ve internet kullanıcıları için uygun mu yoksa yasal içeriklere sahip bir site mi olduğunu belirlemeniz istenebilir. Bu örnekte olduğu gibi oturduğunuz yerden uygunluk testleri çözerek görevleri yerine getirebilirsiniz. Öte yandan puanlama sistemi ile çalışan Yandex Toloka görevleri de vardır. Bu görevleri yaparken hızlı olmak önemlidir. Çünkü size önceden belirtilen süre içinde tamamlanmayan görevlerden eksik puan almak zorunda kalırsınız.

Yandex Toloka’da Görev Yaparak Ne Kadar Kazanç Elde Edilebilir?

İnternetten para kazanma yöntemlerinden en güvenilir alternatiflerden biri olan Yandex Toloka ile başarılı olarak tamamladığınız görevlerden hatırı sayılır bir miktarda para kazanabilirsiniz. Öncelikle buradan kazandığınız para kesinlikle illegal yollarla edinilen bir kazanç değildir. Dolayısıyla aklınızda Yandex Toloka yasal mı diye sorular varsa bunların cevabı kocaman bir evet. Çünkü bu internet sitesi bir arama motoru olduğu için internet sitesinde yer alan birtakım sorunları ve belirsiz durumları netleştirmek adına internet kullanıcılarının yardımını talep ediyor. Bu sebeple bu yardımın karşılığı yani görevleri yapmanın karşılığı olarak da hak eden kullanıcılara belirli bir ücret ödeme yapıyor.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Yandex Toloka sistemine yeni üye olan bir kişi başarılı olarak sonuçlandırdığı görevlerden başlangıç ücreti olarak ufak meblağlarda para kazanmaktadır. Bu ücretler görevlere göre değişiklik gösterse de genel olarak bir görevin başarıyla tamamlandığında kazanılan para miktarı 50 centtir. Yandex uluslararası bir firma olduğu için ödemelerini dolar kuru üzerinden yapmaktadır. Açıkçası bu durum da ülkemizdeki Yandex Toloka üyelerinin oldukça işine gelmektedir. Mevcut ekonomik şartlar altında dolar Türk Lirasına karşı epey değerli olduğundan ülkemizdeki kullanıcılar için güzel miktarlarda kazançlar oluşabilmektedir. Buna göre, ortalama bir görevi tamamlama bedeli 50 cent olduğundan bu tutar Türk lirası cinsinden 2.5 liraya tekabül etmektedir. Gün içinde birden çok görev tamamlayarak hiç de fena olmayan paralar kazanabilirsiniz.

Yandex Toloka’dan Para Çekimi Nasıl Yapılır?

Yandex Toloka hizmeti müşterilerine, güvenilir internet banka hesaplarından ödemelerini gerçekleştirmektedir. Bu sanal para platformları;

 • Papara
 • Paypal
 • Skrill
 • Yandex money
 • Ve PrivatBank’tır.

Ülkemizde Yandex Toloka hizmetinden faydalanan kullanıcıların para çekme konusunda en çok kullandıkları yöntem Papara platformu üzerinden yapılandır. Öte yandan Papara hesabınıza yapılan para transferi ücretlerinin minimum tutarı ise 1 dolardır.

Netice itibarıyla Yandex Toloka’dan görevler yerine getirerek iyi miktarlarda para kazanmak tamamen size bağlıdır. Sistem içerisinde başarılı bir kullanıcı olduğunuzda iyi miktarda kazanç sağlamanız oldukça kolaydır.

 

Kategori: Para Kazanma

2 Yorum

 1. Simge Simge

  internet üzerinden nasıl para kazanabilirim diye dolaşıyorken konunuzu gördüm ve konunuzla birlikte toloka ya üye oldum. sayenizde bende internetten para kazanmaya başlayabilirim. yazınızı sonuna kadar okudum ve beni bilmediğim konularda bilgilendirdi ve para kazandırmaya başladı. ilk görevimi yaptım hesabıma tutar yansıdı. teşekkür ederim.

  • Eren Türkoğlu Eren Türkoğlu

   Sizler adına çok sevindim, yılan hikayesine döndürülmüş bu konuda geçerli ve tutarlı bilgiler verme gayemiz ile tam gaz yola devam ediyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir