WordPress sitenize yeni bir göz atın.

Yoast SEO Eklentisi

0

Yoast SEO

WordPress yazılımının tercih edilme nedenlerinden biri, WordPress alt yapısının Seo uyumlu olması ve arama motorları ile barışık olmasıdır. Eklentiler bölümünde yer alan on binlerce eklentinin çoğunun Seo ile alakalı olması da, bunun bir göstergesidir. Yoast SEO, özellikle son yıllarda oldukça popüler olan ve milyonlarca WordPress kullanıcısının tercih ettiği bir eklentidir. Diğer klasik Seo eklentilerinde yer alan özelliklerden fazlasını bulabilirsiniz. Haber, Video ve Online alışveriş için ekstra özellikler sunan Yoast SEO, bu özellikleri ücretli sürüm ile beraber sunmaktadır.

https://tr.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yoast SEO Hakkında

Türkçe dil desteği henüz tamamlanmayan Yoast SEO eklentisi, İngilizce olarak hizmet veriyor. Şu an %82’lik kısmı tamamlanan Türkçe sürümünün, yakın zamanda tamamlanması bekleniyor. Yoast SEO eklentisini yükleyip etkinleştirdiğiniz zaman, konsol bölümüne girip ayarları yapabilirsiniz. Ara yüze girdiğinizde, karşınıza bir kaç uyarı çıkar. Google arama bağlantınızı yapmanız konusunda ilk uyarınızı alırsınız. Ayarlarınızı dilerseniz otomatik ayar sihirbazı eşliğinde yapabilirsiniz. Bu sihirbaz size ayarları düzgün bir şekilde yapmanız için yardımcı olur. Web siteniz ile alakalı tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde yazmanızı ister. Bu bilgileri adım adım tamamlayarak, kurulum sihirbazını tamamlayabilirsiniz. Üst bölümde yer alan “ Features – Özellikler “ kısmından, genel ayarlarınızı yapabilirsiniz. Web Yöneticisi Araçları doğrulaması adlı bölümde ise, çeşitli web servislerinin doğrulamalarını yapabilirsiniz. Baidu, Bing, Google ve Yandex gibi web servislerinin onaylamasını yapabileceğiniz bu bölümde, size verilen kodları eklemeniz yeterlidir.

Yoast SEO Kullanımı

Diğer WordPress Seo eklentilerine göre, bir tık daha karışık gelse de, ayarları önerilen şekilde yaptığınız zaman, eksiksiz bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle ücretli sürüm odaklı olan Yoast Seo, bu konuda biraz sıkıntılı olabiliyor. Çünkü yapılan birçok ileri düzey ayar için, Premium sürüme geçiş yapmanız tavsiye ediliyor. Yıllık 89 dolar ödeyerek Yoast SEO Premium sürümüne geçiş yapabilirsiniz. Ücretsiz sürümü çok kısıtlı seçeneklere sahip olan Yoast Seo, ücretli sürümde tüm kısıtlamaları kaldırıyor. Örneğin ücretsiz sürümde her sayfa için sadece 1 anahtar kelime limiti verilirken, ücretli sürümde bu limitler olmadan işlem yapabiliyorsunuz. Sosyal medya ve Google desteği, ücretli sürümde en üst düzeydedir. Ayrıca sınırsız müşteri desteği alabiliyorsunuz.

Yoast SEO Artılar & Eksiler

Artıları ; 9.3 sürümü aktif olan Yoast SEO hakkında binlerce bir birinden farklı yorum görebilirsiniz. Aslına bakarsanız ilk zamanlarda sunduğu hizmet, şimdiki hizmetlerinden çok farklıydı. Yapılan bazı güncellemeler için, şikâyetler artmaya başladı ve bu şikâyetler ile beraber Yoast SEO kullanımı konusunda çeşitli şüpheler uyanmaya başladı. Yoast SEO Premium sürümü çok pahalı olmasına rağmen, sınırsız ve reklamsız kullanım sunmaktadır ve tüm ayarlarda kontrol sizdedir. AEn gelişmiş seçeneklere sahip WordPress Seo eklentisi olarak, Yoast SEO ilk sıradadır. Her ayar bölümünde onlarca farklı seçenek vardır. Bu sayede, web sitelerinizin isteğe bağlı Seo ayarlarını yapabilmektesiniz. Google ve sosyal medya siteleri ile %100 uyumlu çalışması da kullanıcılar için büyük bir avantajdır. 1 milyon üzerinde kullanıcı tarafından tercih edilmesi de, bunun bir göstergesidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.