İçeriğe geç →

Youtube Kanal Açarak Para Kazanma

Herkesin en çok merak ettiği konuların başında Youtube ile nasıl para kazanılır sorusu geliyor. Birçok kişi bazı Youtuberların kazançlarını görerek bu işe atılmak ister. Ciddi bir çoğunlukta yalnızca gelirleri görerek kendilerine bir kanal açarlar ancak beklenen başarı hiçbir zaman gelmez. Çünkü bir işe başlanıldığı zaman para odaklı yaklaşıldığı vakit o işte asla başarıyı yakalayamazsınız. İlk önceliğiniz içerik olmalı. İnsanların merak edeceği ve memnun kalacağı konular ve içerikler üretmelisiniz. Bunları sağladığınız takdirde parayı zaten kazanırsınız. Şimdi sizlere Youtube ile nasıl para kazanabilirsiniz ve hangi içeriklere yönelik bir kanal hazırlamalısınız bunlardan bahsedelim.

 

Hedefinizi Belirleyin

Herkesin düştüğü hatalara düşmeyin. Nasıl ki web site işlerinde haber ve moda sektörü rekabetinden dolayı zorluysa Youtube’da da oyun ve ilginç bilgiler sektörü rekabetin çok olmasından dolayı zor izlenirsiniz. Örnek vermek gerekirse oyunlarla ilgili 50 bin kanal video yayınlıyorsa sizin bunların arasından sıyrılıp öne gelmeniz çok zor bir ihtimal. Bu yüzden web sitelerde olduğu gibi bunda da niche kategorilere yönelebilirsiniz. Örneğin oyun olarak değil de Fall Out oyun videoları şeklinde doğrudan hedef kitleye yönelik kanal açabilirsiniz.

Kanalınızı ve içeriklerinizi yabancılara özgü yapmak ise en mantıklı olanıdır. Çünkü bilindiği üzere yabancı ülkelerde gelirler çok daha fazla. Örneğin yabancı bir çocuk kanalı veya çizgi film kanalı açarak ihya olabilirsiniz. Bu konuda yaratıcı olmalısınız.

 

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’dan para kazanmayı temel olarak 3’e ayırabiliriz. Bunlardan ilki Adsense ile. Youtube Adsense sayesinde hem görüntülenmeden hem de reklam tıklamalarından gelir elde edersiniz. Türkiye’de en son 1 milyon izlenmeye 700-800 dolar arası Youtube tarafından kanal sahibine ödeme yapılıyor. Bu sayede çok sayıda içerik oluşturarak çok daha fazlasını kazanmanız mümkün.

Youtube para kazanma sisteminin aktif olabilmesi için en az 1000 abone ve videolarınızın 4 bin saat izlenmiş olması gerekir. Bu şartlar karşılandıktan sonra kanalınızdan para kazanmak için Youtube’a istekte bulunabilirsiniz.

Kategori: Para Kazanma

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir