İçeriğe geç →

Adsense En Çok Kazandıran Kelimeler + Yüksek TBM + Niche

Son birkaç senedir niche site açmak isteyenlerin sayısı ciddi oranda arttı. Niche site açarak yüksek gelir elde etmek isteyenlerin büyük bir kısmı hüsrana uğradı. Çünkü nasıl bir site açılacağı ve hangi kelimenin seçileceği ülkemizde büyük bir muamma. Niche projelerden gelir elde edenler ise niche ile ilgili bilgi vermekten kaçınıyor. Durum böyle olunca kişinin önünde iki seçenek oluyor. Bunlardan ilki, deneme yanılma yöntemi ile birçok site açarak hangilerinin gelir sağladığının bulunması. Bir diğeri ise arama motorunda arama yaparak bilgi kirliliği içinde doğru bilgilere ulaşılması. Bu da çok fazla zaman kaybı demek.
Niche site açmak isteyenlerin yaptığı en büyük yanlış, kelimelerin Google kelime aracından seçilmesi. Burada yazan rakamlar reklamverenler için geçerli. O yüzden burada yazan rakamlara aldanarak sakın bir projeye başlamayın, hüsrana uğrarsınız. Niche site açmak için aşağıdaki araçlara sahip olmanız gerek:
– Ahrefs
– Spyfu
Bu iki araç sayesinde kusursuz bir kelime bulabilir ve web sitemizi açabiliriz. Ahrefs ile hangi kelimeyi seçeceğimi detaylıca görebiliriz. Hangi kelime kaç defa aranmış, seo zorluğu nedir gibi pek çok sorunun cevabını bulabiliriz.

Spyfu ise TBM, aylık kaç tıklamanın yapıldığı, toplam reklam verenlerin sayısı gibi sonuçları size verir. Bu iki aracı kullanarak hayalini kurduğunuz gelirleri elde edebilirsiniz. Diğer birçok kaybedenler gibi Google kelime planlayıcı ile niche projelere yatırım yapmaya kalkarsanız, kaybedersiniz.

 

En Çok Kazandıran Sektörler

Burada da dikkat etmeniz gereken bir husus var. Yalnızca yüksek TBM aramayın. Seo zorluğu da çok önemli bir konu. TBM 10 dolar veren bir kelimenin seo zorluğu %90 ise hiçbir başarı elde edemezsiniz. Çünkü önünüzdeki otoriter siteleri geçmeniz imkansızdır. Bu yüzden seo zorluğu 50-60’ın altında olursa bir şansınız var demektir. Ve unutmayın ki en az 3 kelimelik bir projeye başlayın. ‘Telefonlar’ ile niche site kuramazsınız. Ancak ‘nokia cep telefonu aksesuarları’ tam bir niche örneğidir. En yüksek TBM veren kelimeler ise şunlardır:
– Insurance
– Mortgage
– Attorney
– Loans
– Lawyer
– Donate
– Degree

Kategori: Niche

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir