İçeriğe geç →

Yurt Dışı Adsense – Türkiye Adsense Farkları

Adsense sahibi kişiler ve özellikle niche site sahiplerinin en çok merak ettiği sorulardan biri de budur. İnternet üzerinde çok kirli bilgiler olmasından dolayı konu hakkında herhangi net bir cevap bulunamıyor. Kimilerine göre yurt dışı Adsense daha çok kazandırıyor kimilerine göre tüm Adsense hesaplarının kazanç oranları aynı. Peki bu sorunun kesin bir cevabı yok mu? Elbette var. Ancak bu soruyu cevaplamadan önce birtakım bilgiler vermekte de yarar var.

Webmaster forumlarında zaman geçirdiyseniz mutlaka dikkatinizi çekmiştir ‘İngiltere, Almanya, ABD Adsense hesap satışı’ başlıkları. İnsanlar neden yurt dışından Adsense hesabı alır ki? Bunun kullanıcıya herhangi bir faydası mı var? Evet, TBM oranlarının dışında bazı nedenlerden dolayı webmasterlar yurt dışı Adsense hesaplarını tercih ediyor.

 

Yurt Dışı Adsense Hesaplarının Avantajları

Yurt dışından alınan Adsense hesaplarının birçok avantajı var aslında. Bu avantajlardan en önemlisi ise vergi meselesi. Bilindiği üzere son iki senedir vergi daireleri Adsense gelirlerinden vergi almaya başladı. Hatta geriye dönük vergileri de toplamaya başladılar. Örneğin 2013 senesinde Adsense’den 30 bin lira gelir elde eden kişilerde o senenin vergisini vermeye başladılar. Adsense gelirleri üzerinden gelir vergisi kesiliyor. Bu yüzden insanlar vergi ödememek, kaçırmak için yurt dışı Adsense hesapları satın alıyorlar. Bu sayede para da yurt dışı hesabına yatıyor Türkiye’ye ise komisyoncular aracılığıyla para ülkemize sokuluyor. Tespiti halinde büyük cezası olduğunu da hatırlatalım.

Bir diğer mevzu da kazanç oranları. Bu sorunun cevabı da kesin olarak hayırdır. Tüm Adsense hesapları aynı kazancı vermektedir. O yüzden yurt dışından alınan Adsense hesabı ile aynı tıklanmaya daha çok paranın geleceğini sanmayın. Daha çok Pinterest odaklı hit çeken kişilerin sorduğu soru olarak karşımıza çıkıyor. Tr Adsense hesabı ile niche site yapılır mı ya da yabancı Adsense hesabı alsak daha çok kazanır mıyız sorusunu en çok bu kitleler yöneltiyor. O yüzden hangi hesabınız varsa o şekilde devam edebilirsiniz, gelirlerde herhangi bir fark olmuyor.

Kategori: Giriş

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir